Postępująca digitalizacja znajduje odzwierciedlenie w wielu sferach codziennego życia. Coraz więcej spraw możemy załatwić przez internet i na co dzień otaczamy się sprzętami, które pozwalają nam być w kontakcie ze światem. W efekcie dochodzi do upowszechnienia tych urządzeń. Coraz częściej korzystają z nich także ci młodsi użytkownicy. Jak wybrać tablet dziecka? Na co zwracać uwagę? Poniżej garść porad, które powinny przekonać największych sceptyków do tego, że zakup tableta dla najmłodszych może być strzałem w dziesiątkę!

1. Czy tablet dla dzieci to dobry pomysł?

2. Jaki tablet wybrać?

3. Najlepsze tablety, które umożliwią przeglądanie internetu oraz posłużą do oglądania filmów

4. Jaki tablet kupić do gier?

5. Tablet może również przydać się w celach edukacyjnych

Czy tablet dla dzieci to dobry pomysł?

Praktyka jednoznacznie pokazuje, że umiejętne posługiwanie się tabletem może przysporzyć wiele korzyści. Dziecko zyskuje bowiem możliwość samodzielnego wyboru programów, bajek czy aplikacji, z jakich będzie korzystać. Stąd już tylko krok do świadomego kształtowania swoich zainteresowań. Warto zainstalować także programy, które będą chronić dziecko przed konsumowaniem nieodpowiednich dla nich treści. Takie blokady pozwolą mieć pewność, że pociecha będzie bezpieczna w internecie. Sięgnij po ranking tabletów i wybierz odpowiednie modele, którym warto się przyjrzeć!

Jaki tablet wybrać?

Pomocny może być także ranking tabletów – dzięki nim uda Ci się wybrać najlepszy tablet dla młodego beneficjenta. Warto jednak wymienić tu modele, które od jakiegoś czasu cieszą się ogromną popularnością na rynku. Należą do nich: Samsung Galaxy Tab, Microsoft Surface 7+.

Podczas poszukiwania odpowiedniego sprzętu warto w pierwszej kolejności ustalić, jakie docelowo funkcje ma on spełniać. Gry, przeglądanie sieci, filmy? Jeżeli walory dźwiękowe mają być istotne – koniecznie trzeba zwrócić uwagę na głośniki stereo. To one będą w stanie zapewnić należyte efekty dźwiękowe.

Kiedy ustalisz nadrzędne funkcje wobec takiego sprzętu – wówczas o wiele łatwiej będzie Ci znaleźć dobry tablet. Sprawdź polecane tablety dostępne na https://www.euro.com.pl/artykuly/wszystkie/artykul-jaki-tablet-dla-dziecka.bhtml.

Najlepsze tablety, które umożliwią przeglądanie internetu oraz posłużą do oglądania filmów

Jeżeli zależy Ci na tym, aby taki tablet był wielofunkcyjny – warto zwrócić uwagę na to, czy korzysta on z łączności GPS oraz sieci 3G lub 4G. Dzięki temu urządzenie będzie mogło być stosowane także w postaci nawigacji samochodowej. To powinno jednoznacznie dowodzić, że tablet łączy w sobie zarówno funkcje pozwalające na rozrywkę jak i sprawdzi się podczas praktycznych zastosowań. Z czasem może także przydać się np. do celów edukacyjnych – zarówno do zdalnych lekcji, jak i do korzystania z aplikacji do nauki języków obcych. Katalog zastosowań jest tutaj naprawdę spory – ograniczeniem jest w zasadzie jedynie wyobraźnia oraz pamięć RAM urządzenia. Tablet z uwagi na swoje kompaktowe rozmiary może być także zabierany na wakacyjne wyjazdy, dzięki czemu sprawdzi się do zajęcia dziecka angażującymi bajkami czy programami dla najmłodszych.

Jaki tablet kupić do gier?

Praktyka jednoznacznie dowodzi, że najtańsze tablety kupujemy z myślą o najmłodszych użytkownikach. Wówczas służą one do oglądania bajek oraz do prostych gier. Należy jednak wziąć pod uwagę, że w niektórych awaryjnych sytuacjach także dorośli będą korzystać z takich urządzeń, dlatego podczas zakupu warto zawęzić pole poszukiwań do tych urządzeń, które mają co najmniej 2 GB RAM. Wówczas nawet taki tańszy tablet będzie mógł z powodzeniem posłużyć do przeglądania internetu.

Równie istotne jest także zwrócenie uwagi na przekątną wyświetlacza. W przypadku tabletów przeznaczonych do gier optymalne wartości oscylują między 7 a 10 calami. Nie tylko zagwarantują wyraźne odzwierciedlenie świata przedstawionego w grze – takie sprzęty będą także pewnie leżeć w dziecięcych dłoniach. Istotny jest także dobry procesor – im więcej rdzeni, tym lepiej. Tak głosi podstawowa zasada. Ostatnim aspektem jest też wydajna bateria. W końcu to ona odpowiada za to, aby pociecha miała zapewnione zajęcie na długie godziny interaktywnej rozrywki. Sprawdzi się to szczególnie podczas podróży, kiedy dobry tablet do gier będzie eksploatowany przez długie godziny!

Tablet może również przydać się w celach edukacyjnych

Powyższy poradnik powinien jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, czy inwestycja w dobry tablet dla dzieci jest zasadna. Wraz z wiekiem potrzeby najmłodszych użytkowników ulegną zmianie i coraz częściej będą oni wybierać także inne, bardziej wymagające aktywności. Umiejętne korzystanie z dobrodziejstw technologii pozwoli dzieciom np. na pogłębianie znajomości języka obcego. Taka nauka poprzez zabawę z pewnością przyniesie wiele korzyści! Istotny jest tutaj jednak wkład rodzica – dzięki kształtowaniu prawidłowych nawyków pociecha będzie wiedziała, jak najlepiej wykorzystać taki sprzęt. Rozwijanie swoich zainteresowań, hobby, poszukiwanie tutoriali w sieci pokazujących np. krok po kroku jak narysować ulubioną postać z bajki – to wszystko wartość dodana wynikająca z posiadania takiego sprzętu! Rodzic powinien być wówczas drogowskazem podczas poszukiwania ciekawych i przydatnych dla dziecka treści.