No i stało się… Microsoft pokazał Windows 10 i… wait for it… HoloLens… Oj działo się na tej prezentacji…

I jeśli nie widzieliście jeszcze możliwości tego urządzenia, to koniecznie zobaczcie ich filmik promujący HoloLens (z efektami specjalnymi).

https://www.youtube.com/watch?v=aThCr0PsyuA

Jeśli tak faktycznie będzie wyglądała przyszłość, to może być ciekawie.

Ale do rzeczy… Czym jest HoloLens?

Na stronie Microsoftu znajdziemy takie oto wyjaśnienie:

„Microsoft HoloLens to pierwszy holograficzny komputer z systemem Windows 10. Jest całkowicie niezależny od źródeł zewnętrznych, nie potrzebuje kabli, telefonu, połączenia z komputerem tradycyjnym. HoloLens pozwala umieszczać hologramy w Twoim otoczeniu fizycznym i zapewnia nowy sposób widzenia świata.”

Hologramy generowane przez HoloLens są prześwitujące, trójwymiarowe i możemy manipulować nimi przy pomocy rąk i głosu (nie potrzebujemy myszki, ani klawiatury). Gogle zaprezentowane przez Microsoft są wyposażone w system „sound surround”, dzięki czemu dźwięki generowane przez hologramy mogą być słyszane z każdej strony, dźwięki te mogą nas dosłownie otoczyć.

Microsoft dołącza do tego wszystkiego HoloStudio, które pozwala nam na samodzielne generowanie hologramów, a jak się komuś zamarzy – wydrukowanie ich na drukarce 3D.

No i to można w końcu nazwać produktem na miarę XXI wieku, który może nawet stanie się przyczynkiem do nowej ery w rozwoju komputerów.