W dzisiejszych czasach coraz więcej komunikacji odbywa się w sposób graficzny – przy pomocy obrazów. Obrazy szybciej przykuwają naszą uwagę, dzięki czemu treść, którą przekazują szybciej może trafić do naszego mózgu niż słowo pisane. Dlatego na każdej stronie internetowej tak ważna jest grafika – zarówno ta wspomagająca jak i uzupełniająca treść pisaną.

Oczywiście najważniejszy jest ogólny wygląd strony oraz zdjęcia widoczne zaraz po jej otwarciu (najlepiej ukazujące ludzi zadowolonych z dokonanego u Ciebie zakupu lub z tego, że skorzystali z usług Twojej firmy), ale ważne są też szczegóły dopełniające obraz strony, przekazujące proste treści (na przykład informację o tym gdzie znaleźć adres mailowy, numer telefonu).

Jeżeli chcesz przekazać takie proste treści użytkownikom swojej strony w sposób graficzny możesz umieścić na stronie odpowiednie, jednoznacznie wskazujące odbiorcom treść, ikony. Dobrze jednak, żeby te ikony były na swój sposób wyjątkowe, żeby były takim dodatkowym elementem wspierającym wizerunek Twojej strony, jeszcze bardziej przykuwając uwagę użytkowników.

Stworzenie takich ikon od podstaw dla wielu może wydawać się trudne i wymagające, ale na całe szczęście do ich tworzenia możemy użyć specjalnych narzędzi takich jak Free Icon Maker (FreeIconMaker.com). Jest to narzędzie działające on-line. Na stronie FreeIconMaker.com znajdziesz specjalny edytor, który pozwala przerabiać własne ikony lub tworzyć ikony na podstawie prawie 1000 darmowych szablonów.

Żeby zacząć projektować swoje wyjątkowe, unikalne ikony nie musisz więc posiadać praktycznie żadnych umiejętności projektowania. Ale oczywiście przyda Ci się wyczucie dobrego smaku i tak zwany zmysł artystyczny. Interfejs, który znajdziesz na stronie jest bardzo przejrzysty i pozwala na zmianę kolorów, wielkości, cieni, tła przy użyciu jednego kliknięcia myszki. Możesz też przygotować całe zestawy ikon oparte na stworzonym przez siebie szablonie, tak że wszystkie ikony na Twojej stronie będą spójne graficznie.

I co najważniejsze Free Icon Maker jest całkowicie darmowy, zarówno do użytku prywatnego jak i komercyjnego.

Jeżeli więc planujesz stworzyć jakieś ikonki, życzymy powodzenia i miłej zabawy.