Oczywistym jest fakt, że posiadanie ładowarki jest koniecznością, by móc korzystać z telefonu. Oczywiście, czasem jej zapominamy jadąc w podróż i okazuje się, że nie możemy korzystać z naszego smartfonu, choć bardzo go potrzebujemy. Przewodowe ładowanie smartfonu to często uszkodzone kable, zużywające się końcówki albo łamiące się tuż przy nich przewody. Na przykładzie iPhone’a postanowiliśmy przekonać się o zaletach ładowarki bezprzewodowej. Jeśli chcesz dowiedzieć się o nich więcej, zachęcamy do przeczytania naszego artykułu.

Możliwość naładowania telefonu bez kabla

Przyzwyczailiśmy się na przestrzeni lat, że ładowarka to kabel oraz wtyczka do gniazdka. Nie ma to znaczenia, czy jest to Samsung, iPhone czy też smartfon Xiaomi – do naładowania każdego z nich należy podłączyć końcówkę ładowarki. Okazuje się jednak, że z ładowarką indukcyjną wszystko jest prostsze. Już nie musisz szukać końcówki ładowarki- wystarczy, że odłożysz na nią smartfon, a ten automatycznie rozpocznie ładowanie.

Jest to coś, co jeszcze przed wielu laty było niespodziewane, a teraz staje się standardem w każdej półce cenowej. Ładowanie bez kabla jest wygodne i szybkie, a ładowarki bezprzewodowe są uniwersalne- ładowarka indukcyjna do iPhone’a naładuje także Samsungi, Huawei’e czy Xiaomi i nie potrzebujesz do tego żadnych dodatkowych adapterów czy zmian ustawień. Trzeba jednak podkreślić, że nie każdy smartfon nadaje się do tego, żeby go naładować w ten sposób- urządzenie musi posiadać specjalna cewkę. Nie ma tutaj jednak żadnego problemu, ponieważ kupując telefon jesteśmy świadomi tego, czy nasz telefon nadaje się do tego typu ładowania, czy też nie.

Możliwość ładowania kilku urządzeń jednocześnie

Bardzo dużą zaletą ładowania indukcyjnego jest możliwość ładowania kilku urządzeń jednocześnie. To idealne rozwiązanie gdy jedziemy z rodziną na wakacje i chcemy maksymalnie zaoszczędzić na miejscu w bagażach. Jedna ładowarka może naładować nawet dwa telefony jednocześnie, a czasami także posiada jeszcze miejsce do ładowania smartwatcha typu Apple Watch.

Szansa na ładowanie kilku urządzeń jednocześnie pozwala na zaoszczędzenie kabli, które mogłyby się zniszczyć podczas podróży albo po prostu zgubić. Położenie telefonów na ładowarce sprawi, że rozpoczną się one ładować, a dzięki temu będzie o wiele łatwiej zadbać o porządek.

Efektowny wygląd

Wzornictwo ładowarek bezprzewodowych podąża wraz z ogólnymi trendami przyjętymi przez producentów smartfonów oraz producentów wyposażenia wnętrz. W końcu tego typu ładowarka będzie zajmować swoje miejsce najprawdopodobniej na stoliku nocnym lub biurku, dlatego tak istotny jest jej design. Wybierając ładowarkę indukcyjną na prezent zwróć uwagę na jej moc, ale także wykończenie- w końcu musi podobać się obdarowywanej osobie.