Postęp technologiczny sprawił, że jeżeli potrzebujemy gotówki, w wielu przypadkach nie musimy już składać wizyt stacjonarnych np. w placówkach banku. Teraz jest to zdecydowanie prostsze i wszystkie formalności możemy załatwić online. Na rynku finansowym możemy starać się właściwie o dwa główne zobowiązania. Jest to kredyt gotówkowy, oraz pożyczka online. Poznajmy bliżej, czym są te produkty i kiedy warto skorzystać z pierwszego, a kiedy z drugiego wariantu.

Co to jest pożyczka online?

Pierwszym produktem, który weźmiemy pod lupę, jest pożyczka online. Proponowana jest przez instytucje pozabankowe, najczęściej w formie tzw. chwilówki lub pożyczki ratalnej. Kwota kredytu w tym przypadku nie jest zbyt wysoka, lecz takie rozwiązanie wiąże się z kilkoma korzyściami.

Przede wszystkim jest to szybki czas decyzji kredytowej. Dostajemy ją nawet w kilkanaście minut po złożeniu wniosku. Następnym czynnikiem jest zdolność kredytowa. Aby starać się o pożyczkę online, nie musimy legitymować się wysokimi zarobkami. Niektóre firmy proponują nawet pożyczki dla osób zadłużonych, czy bez sprawdzania BIK. Udzielenie kredytu w takiej formie może być więc wykorzystane przez osoby bez zdolności kredytowej.

Kolejną zaletą jest niewątpliwe fakt niewielkich formalności. Do uzyskania pożyczki online nierzadko wystarczy dowód osobisty oraz oświadczenie o osiąganych dochodach. Nie musimy dostarczać żadnych zaświadczeń czy wyciągów z konta. Wystarczy, że zapoznamy się z regulaminem i podstawowymi danymi pożyczki jak rzeczywista roczna stopa oprocentowania czy całkowita kwota kredytu.

Bardzo popularną ofertą parabanków jest pożyczka gotówkowa za darmo. Mogą z niej skorzystać nowi kliencie. Zaciągając takie zobowiązanie, nie poniesiemy więc z tego tytułu żadnych kosztów, co przy kredycie konsumenckim jest bardzo korzystnym rozwiązaniem.

Co to jest kredyt gotówkowy?

Przechodzimy teraz do drugiego zagadnienia, jakim jest kredyt gotówkowy. Otóż jest to zbliżony produkt do poprzedniego, z tym że oferowany jest jedynie przez banki. Jego funkcjonowanie i zasady przyznawania reguluje ustawa Prawo Bankowe. Z kredytu gotówkowego mogą skorzystać osoby, które legitymują się odpowiednią zdolnością kredytową i posiadają udokumentowane dochody z tytułu pracy, czy innych świadczeń. Aby dostać kredyt gotówkowy, klient musi podpisać pisemną umowę, a takie zobowiązanie wiąże się z kosztami (nie ma darmowych kredytów bankowych).

Kredyt gotówkowy zwykle rozkłada się na comiesięczne wygodne raty. Nierzadko udzielenie kredytu wymaga podania przeznaczenia, na co otrzymane środki zostaną przeznaczone. Wybierając kredyt gotówkowy online, musimy liczyć się więc z wieloma formalnościami i koniecznością tłumaczenia się z każdej wydanej złotówki.

Kredyty gotówkowe dostępne są zarówno w placówkach stacjonarnych, jak i przez internet. W pierwszym przypadku możemy jednak wnioskować o wiele wyższe kwoty, co jest niewątpliwą zaletą takiego rozwiązania. W drugim przypadku nie musimy wychodzić z domu, lecz musimy wiedzieć, że możemy starać się o nieco niższe kwoty.

Aby starać się o najtańszy kredyt gotówkowy warto skorzystać z narzędzi takich jak porównywarki kredytów gotówkowych. Mamy tam jak na dłoni oferty kredytów gotówkowych z różnych banków, dzięki czemu w prosty i szybki sposób możemy porównać takie ważne czynniki jak roczna stopa oprocentowania.

Jak dostać kredyt przez internet? Kredyty gotówkowe i pożyczki online

Zaciągnięcie kredytu gotówkowego lub pożyczki jest teraz proste jak nigdy wcześniej. Całość procesu możemy przeprowadzić online bez konieczności wychodzenia z domu. W zależności od tego, czy będziemy starać się o kredyt w banku, czy pożyczkę w instytucji pozabankowej musimy liczyć się z różnymi formalnościami. Również koszty kredytu będą inne. Wszystko zależy więc przede wszystkim od tego, jaką kwotę chcemy pożyczyć i na jak długo.