Odpowiednie żywienie to podstawa zdrowego i szczęśliwego życia każdego psa. Aby zapewnić pupilowi jak największy komfort i możliwości rozwoju, warto poświęcić czas na dobór karmy. Pod uwagę należy wziąć kilka aspektów, m.in. wiek i stan zdrowia Twojego pupila. Dowiedz się więcej.

  1. Internetowy sklep zoologiczny – jaką karmę dla psa kupić?
  2. W internetowym sklepie zoologicznym – na co warto zwrócić uwagę?
  3. W jakim sklepie zoologicznym kupić karmę?

Internetowy sklep zoologiczny – jaką karmę dla psa kupić?

Najczęściej właściciele zwierząt domowych wahają się między dwoma rodzajami karmy, suchą i wilgotną. Warto wiedzieć, że trudno jednoznacznie stwierdzić, która z nich jest odpowiedniejsza dla psów. Każda z nich ma zalety, a także aspekty, które należy wziąć pod uwagę przy włączaniu ich do diety. Sucha karma dobrze wpływa na uzębienie psów, ze względu na możliwość ścierania płytki nazębnej podczas gryzienia twardych kawałków. Jednocześnie suche karmy dostarczają więcej energii niż odpowiedniki z większą ilością wody. Przy stosowaniu karmy suchej należy jednak pamiętać o konieczności nawadnianiu psa. Alternatywą, dzięki której mokra sucha zaspokoi również pragnienie pupila, jest dodawanie do niej wody. Karma mokra jest natomiast źródłem pokarmu i wody jednocześnie. Taka forma karmy jest również miękka, przez co odpowiednia dla zwierząt starszych lub z problemami z uzębieniem. Polecana jest również dla psów narażonymi na problemy z układem moczowym. Tego typu dolegliwości dotyczą często ras małych i miniaturowych.

Często stosowanym zabiegiem jest dieta mieszana, złożona zarówno z karmy suchej, jak i mokrej. Dobrą opcją jest również używanie jednej z nich jako karmy podstawowej, które będzie stanowić około 80 procent menu pupila, a drugiej jako dopełniającej.

Wybór między pokarmem mokrym a suchym to jednak dopiero jeden z aspektów związanych z żywieniem zwierząt domowych. Przede wszystkim karmę należy dopasować do indywidualnych potrzeb swojego pupila.

Istotny jest jego wiek, stan, zdrowia, aktywność fizyczna, dolegliwość, a także rasa.

W internetowym sklepie zoologicznym – na co warto zwrócić uwagę?

Sklep internetowy to najczęściej miejsce, w którym znaleźć można duży wybór różnych produktów. Jak jednak zweryfikować, które z nich są odpowiednie dla naszego pupila?

Podstawa to produkty najwyższej jakości. Wyselekcjonowane składniki to jeden z czynników, które mają największy wpływ na gatunek pokarmu. Z tego powodu przed zakupem karmy warto przeanalizować, co dokładnie znajduje się w produkcie. Szczególnie, jeżeli pies boryka się  z alergiami czy nietolerancją na niektóre składniki.

Najlepszy sklep zoologiczny to miejsce, w którym znajdziemy tylko dobrą karmę. Ponadto zakupy ułatwią wyczerpujące informacje na temat składu oraz podział na kategorie. Dzięki temu szybko znaleźć można opcję, która dopasowana będzie do potrzeb psa. Szeroki wybór wysokiej jakości produktów znaleźć można np. na stronie https://zooarena.pl/76-karma.

W jakim sklepie zoologicznym kupić karmę?

Sklep Zoologiczny Zooarena oferuje szeroki asortyment karm dla psów różnych ras. W naszym sklepie zoologicznym proponujemy tylko wysokiej jakości produkty. W asortymencie znajduje się karma sucha, mokra i przysmaki. Wszystko, czego potrzebujesz dla zapewnienia pupilom najwyższego poziomu odżywienia. Oprócz pokarmu oferujemy szeroki wybór akcesoriów, zabawek i preparatów do pielęgnacji w niskich cenach. Sklep zoologiczny online to dobry sposób na szybkie i wygodne zakupy. Nawet ciężka karma zostanie dostarczona w komfortowy sposób, na wskazany podczas zamówienia adres.