Wiele osób zadaje sobie pytanie, jak właściwie podejść do zakupu uchwytu na telewizor. Jak się bowiem okazuje, nie wystarczy wejść do sklepu i poprosić o byle jaki egzemplarz. Wiele zależy od tego, ile posiadamy miejsca, jak lubimy spędzać wolny czas, jaki posiadamy telewizor oraz powinniśmy zwrócić uwagę na dobór uchwytu, który posiada sposób montażu zgodny z naszym sprzętem. Dopiero mając na uwadze wszystkie te czynniki, jesteśmy w stanie wybrać idealny uchwyt do telewizora.

 

1. Wielkość pomieszczenia

Niektóre osoby może zdziwić fakt, że przy doborze odpowiedniego uchwytu do telewizora istotną kwestię odgrywa wielkość naszego pomieszczenia. Uchwyty płaskie zdecydowanie lepiej sprawdzą się w mniejszych pokojach. Nie zmniejszą ich one wizualnie i nie sprawią, że będziemy musieli przeciskać się między wystającym telewizorem a kanapą. Nie mniej, w dużych salonach również warto postawić na płaskie uchwyty do tv, jeśli tylko zależy nam na maksymalnie estetycznym i minimalistycznym efekcie.

 

2. Wielkość telewizora

Istotną rolę, o czym trudno jest zapomnieć, odgrywa wielkość naszego odbiornika. Za wielkością idzie również jego waga. Należy dobrać taki uchwyt do telewizora, który jest w stanie udźwignąć odbiornik o danej wadze. Informację o ciężkości naszego sprzętu oraz uchwytu do niego bez problemu znajdziemy na opakowaniu. Jeśli nie tam, to warto zajrzeć do Internetu. Jest to o tyle istotne, że złe dobranie wagi telewizora do uchwytu może być niebezpieczne dla nas i reszty domowników, w tym dzieci oraz zwierząt. Na pewno nie jest nam obojętny również koszt, jaki ponieśliśmy, kupując nasz telewizor ani fakt, że musielibyśmy wydać jeszcze raz taką samą albo większą sumę za nowy egzemplarz.

 

3. Nasze preferencje

Kwestią, na którą warto zwrócić uwagę, są również nasze preferencje. Być może nie jesteśmy wielbicielami kina i rzadko przesiadujemy przed telewizorem. Jeśli nie organizujemy maratonów filmowych to bardzo prawdopodobne, że nie ma również konieczności wyposażania się w obrotowy uchwyt do telewizora. Daje on najwyższą jakość komfortu podczas oglądania. Musimy jednak lubić spędzać w ten sposób nasz wolny czas. Jeśli tak nie jest, to zdecydowanie wystarczy nam uchwyt do telewizora płaski.

 

4. Sposób montażu uchwytu do telewizora

Bardzo istotną kwestią jest sposób, w jaki montuje się nasz telewizor do uchwytu. Najwygodniejszym i najłatwiejszym sposobem jest wyposażenie się w telewizor oraz uchwyt do niego zgodny ze standardem VESA. Wtedy mamy pewność, że podczas montażu nie spotka nas żadna przykra niespodzianka. Otrzymujemy bowiem dokładną odległość między pierwszym a ostatnim otworem w poziomie oraz pierwszym i ostatnim w pionie. Tutaj nie ma miejsca na pomyłki!