Po pierwsze powinieneś wiedzieć, że samo założenie strony www jest bardzo proste. Prowadzenie jej właściwie również. To co jest trudne, to sprawienie aby ludzie byli naszą stroną zaciekawieni, aby chcieli ją odwiedzać. W końcu, w internecie są miliony stron internetowych i każda z nich jest wyjątkowa dla swojego twórcy, ale tylko niektóre stają się na tyle wyjątkowe dla odbiorców, że decydują się tą stronę odwiedzić więcej niż raz. Ale po kolei.

Jeżeli chcesz założyć stronę internetową, może to oznaczać, że albo chcesz coś przekazać światu, albo chcesz na tej stronie zarobić. Tak czy inaczej, chcesz aby ludzie tą stronę odwiedzali, lubili, polecali innym. I od tego zaczynasz.

Przyjmijmy teraz, że chcesz na swojej stronie zarabiać. To może znaczyć, że prowadzisz własny biznes, czyli albo masz do sprzedania towary lub usługi. I masz w głowie grupę docelową, które swoje usługi/towary będziesz oferował/a.

Przed założeniem strony internetowej zastanów się więc do kogo Twoja strona ma być skierowana, określ jasno grupę docelową dla swojego biznesu i swojej strony. Zacznij od płci i wieku odbiorców, zastanów się nad ich zainteresowaniami, potrzebami, etc.

Na tej podstawie wypisz sobie czego mogą oczekiwać od strony internetowej dotyczącej oferowanych przez Ciebie towarów/usług.

I kiedy zrobisz sobie już profil potencjalnego odbiorcy swojej strony internetowej możesz spróbować znaleźć kogoś, kto odpowiada temu profilowi (najlepiej kilka osób) i spytać czy Twoje pomysły wydają się tej osobie trafione. Możesz to też zlecić jakiejś firmie zewnętrznej, która zajmuje się tego typu zagadnieniami.

I teraz możesz zrobić taką stronę internetową, która będzie dobrze dopasowana do grupy docelowej. A to bardzo dobry początek.
Bo oczywiście pozostają jeszcze kwestie pozycjonowania tej strony, reklamowania jej, i tak dalej i tak dalej, ale to już kiedy indziej. Pamiętaj – najpierw ustal sobie cel swojej strony, później grupę docelową, a później do roboty.
Powodzenia.