W dzisiejszych czasach laptop jest niezbędnym sprzętem praktycznie w każdym domu. W dobie pandemii, kiedy dzieci często mają zdalną naukę, a rodzice home office, jedno takie urządzenie w rodzinie to na ogół za mało. Co zrobić, żeby zakupić dobre laptopy w atrakcyjnej cenie? Korzystnym rozwiązaniem jest zakup laptopa poleasingowego albo powystawowego. Dlaczego? Dowiesz się tego czytając ten artykuł.

Laptopy poleasingowe – co to oznacza

Poleasingowe laptopy to laptopy używane. Taki sprzęt najczęściej był używany w dużej firmie, która często wymienia komputery na nowsze, bo zależy jej na najwyższej jakości urządzeń albo takie rozwiązanie jest dla niej wygodne i korzystne finansowo. Komputer poleasingowy może też pochodzić z mniejszej firmy, która dba żeby jej pracownicy pracowali na najnowszym sprzęcie. Takie urządzenia są więc dobrym stanie, a możesz je kupić po niższej cenie niż nowy sprzęt.

Laptopy powystawowe – co to za sprzęt?

Laptopy powystawowe to sprzęt, który w sklepie stacjonarnym służył do oglądania przez klientów. Mogli oni nie tylko go zobaczyć, ale też dotknąć, wypróbować jak działa, sprawdzić czy odpowiada im karta graficzna, ułożenie klawiatury, przekątna ekranu. Niektórzy mogli porównywać działanie procesora intel core i5 z intel core i3 i intel core i7. Czasami taki sprzęt może mieć jakieś widoczne ślady użytkowania, jednak są to najczęściej ślady wizualne, a nie techniczne.

Poleasingowe laptopy – dlaczego warto kupić?

Jeśli zastanawiasz się czy warto kupić laptopa poleasingowego to do takiego zakupu może Cię przekonać niska cena, jaką charakteryzuje się używany sprzęt komputerowy. Nie musisz się martwić o brak systemu operacyjnego, gdyż komputery poleasingowe po prostu muszą być wyposażone w system operacyjny, gdyż bez niego byłyby bezużyteczne dla ich dotychczasowych użytkowników. Najczęściej spotykanym systemem operacyjnym w jaki wyposażony będzie komputer przenośny to Windows 10. Dużo rzadziej spotyka się sprzęt z systemem Chrome OS czy Windows 10 Home, który jak sama nazwa wskazuje przeznaczony jest dla użytkowników prywatnych, a nie biznesowych. Jeśli chodzi o stan techniczny takiego sprzętu to zapewne będzie miał on minimalne ślady użytkowania, ale nie przekłada się to na mniejszy komfort pracy. Zapewnia za to niższą cenę laptopów poleasingowych w porównaniu do nowego sprzętu. Istotna będzie też większa przekątna ekranu, którą można dostać za mniejszą cenę. Nie trzeba będzie się ograniczać do rozdzielczości 1366 x 768 , ale będzie można pomyśleć o sprzęcie, który bez problemów obsłuży nawet rozdzielczość 1920 x 1080.

Tanie laptopy poleasingowe – dla kogo?

Sprzęt poleasingowy będzie dobrym wyborem nawet dla najbardziej wymagających klientów. Zakupiony sprzęt może pochodzić od wiodących producentów, więc nie musisz przepłacać kupując sprzęt nowy. Jest to rozwiązanie dla osób, dla których stan techniczny jest ważniejszy niż stan wizualny. Decydując się na taki zakup warto ułożyć sobie produkty po cenie rosnąco, żeby sprawdzić na jaki zakup pozwala założony budżet. Można przy tym wybrać sprzęt, który ma mocniejszy procesor czy większą wielkość matrycy. Istotna jest też liczba rdzeni procesora, wielkość pamięci RAM oraz to jaka jest zainstalowana karta graficzna.

Intel Core i5 – optymalny wybór

Kupując laptop poleasingowy warto wybrać odpowiedni model procesora. Do wyboru mamy Intel Celeron, Intel Pentium czy wreszcie serię Intel Core poczynając od Intel Core M przez Intel Core i3, Intel Core i5, aż po Intel Core i7. Używane laptopy mogą mieć lepszy model procesora, z tego względu, że dla firm, które je używały istotny był ich stan techniczny i dobra wydajność. Nie każda branża potrzebuje mocnych laptopów, więc najmniej będzie komputerów z procesorem Intel Core i7. Z kolei Intel Core i3 może być zbyt słaby jeśli komputer ma służyć nie tylko do pracy biurowej, ale też do grania. Dlatego optymalnym wyborem będzie procesor średniej klasy, na przykład Intel Core i5 7300u. Dzięki temu będziemy mogli cieszyć się sprzętem, który będzie naprawdę wielozadaniowy.

Laptopy używane – gdzie bezpiecznie kupić?

Warto wybrać sprawdzoną firmę, gdzie jest profesjonalna obsługa. Taki sprzedawca często posiada dużą ilość produktów co sprawia, że oferta laptopów poleasingowych może być naprawdę spora. Niektóre firmy obejmują sprzedawane towary miesięczną gwarancją, ale jest to zdecydowanie zbyt krótko. Lepiej poszukać firmy, która oferuje laptopy poleasingowe z co najmniej roczną gwarancją. Zapewni to nam długi czas bezproblemowej pracy komputera poleasingowego, bo jego stan techniczny będzie bez zarzutu. Sprawdzony sprzedawca zapewni profesjonalną pomoc przy doborze urządzenia. Najczęściej oferuje też wsparcie techniczne i bezpłatną wysyłkę. Dodatkowo kupując towar przez internet jako osoba fizyczna mamy 14 dni na odstąpienie od umowy jeśli na przykład zakupiony sprzęt nam się nie spodoba. Pozwala to zwrócić zakup oraz otrzymać zwrot pieniędzy przez co zakupy będą bardziej bezpieczne zwłaszcza dla osób niezdecydowanych.