To, co dzieje się na zapleczu firmy, choć jest niewidoczne dla klientów, ma kluczowy wpływ na sukces e-biznesu. Rolą frontu jest prezentacja oferty i sprzedaż, tymczasem o wydajności i jakości usług w przeważającej mierze decydują procesy back-office. Ich sprawne funkcjonowanie gwarantuje system ERP. Przeczytaj, jak to działa.

Szybciej i wydajniej dzięki integracjom

Kolejny klient zrezygnował z zakupu? Jeśli Twoi potencjalni nabywcy często opuszczają koszyk w trakcie zawierania transakcji, przyczyną może być przeciążony front-end sklepu. Nie można czuć się pewnie, próbując zamówić produkt na stronie, która zawiesza się lub ładuje zbyt wolno. Rozwiązaniem jest wykorzystanie możliwości oprogramowania ERP, które odciąża system e-sklepu od operacji związanych z procesowaniem zamówień, m.in. poprzez przejęcie kluczowych integracji ze środowiskiem e-commerce. Najszerszym na rynku zakresem współpracy pod tym względem wyróżnia się system Streamsoft Verto. Dzięki integracjom zyskujesz gwarancję ciągłości procesowania zamówień oraz procesów posprzedażowych: zwrotów i reklamacji. Skracasz również czas realizacji transakcji, a przede wszystkim oferujesz klientom pozytywne doświadczenie z Twoją marką – za każdym razem!

Sprawnie na marketplace

Pobieranie zamówień, rejestracja danych klienta, aktualizacja cennika czy stanów magazynowych w serwisach aukcyjnych? Szybko, łatwo i bez błędów! Korzystając z ERP, dane o produktach i zamówieniach z każdej platformy, na której sprzedajesz, masz w jednym narzędziu. W ten sposób zachowujesz porządek w ofercie i stanach magazynowych, a przede wszystkim oszczędzasz czas – przyśpieszasz realizację zamówień, dzięki czemu towar szybko trafia do klienta!

E-sprzedaż także za granicą

Sprzedajesz w innych krajach? Myślisz o ekspansji na rynki zagraniczne? Również ten aspekt działalności zautomatyzuje system ERP Streamsoft Verto poprzez wsparcie procesów cross-border. Dzięki pracy na jednej bazie danych z uwspólnionym systemem kartotek szybko zrealizujesz złożony proces wielofirmowy miedzy spółką matką (tą w kraju) w roli dostawcy towaru i spółkami zależnymi (za granicą) w roli jego odbiorcy. Efekt? Sprzedajesz „w locie” – spółka zagraniczna szybko i sprawnie zyskuje formalną możliwość domknięcia transakcji i wysyłki towaru do klienta końcowego.

Optymalna praca magazynu i działu rozliczeń

Back-office to cały szereg różnorodnych procesów, związanych także m.in. ze sprawną obsługą magazynu. W systemie ERP Streamsoft Verto ten istotny aspekt pracy całościowo optymalizuje moduł WMS. Masz pod kontrolą wszystkie procesy – od przyjęcia poprzez składowanie i kompletację towaru, aż po jego wysyłkę. WMS szeroko współpracuje z automatyką magazynową (przenośniki taśmowe, sortery fizyczne i software’owe, szafy put-to-light i pick-to-light, roboty pickingowe, urządzenia mobilne – skanery, kolektory) oraz m.in. modułem RTLS (GPS na magazynie), wskazując optymalne ścieżki kompletacji. System ERP to również pełna automatyzacja w obszarze finansowo-księgowym. Zdecydowanie przyśpiesza to prace związane m.in. z rozliczaniem wpłat za zamówienia oraz wypłat przy realizacji zwrotów.

Kompleksowy back-office

Podsumowując, system ERP usprawnia wszystkie procesy związane z funkcjonowaniem zaplecza e-sklepu. Ułatwia realizację zamówień ze wszystkich miejsc sprzedaży, gwarantuje kompleksową obsługę magazynu, przyśpiesza rozliczenia. Sprawna realizacja całości procesów skutkuje zadowoleniem klienta z jakości obsługi, buduje jego zaufanie do marki oraz lojalność wobec niej. Zapewnienie wysokiej jakości usługi e-sprzedaży i szybkiego tempa jej realizacji przekłada się finalnie nie tylko na zwiększenie rozpoznawalności i siły brandu, ale także na wzrost zysków i szybki zwrot z inwestycji.

Po więcej informacji o systemach ERP zajrzyj na stronę streamsoft.pl/systemy-erp/.