Niezależnie od branży, w dzisiejszych czasach żadna firma nie jest w stanie obejść się bez sprzętu IT. Komputery i urządzenia biurowe są nieodłączną częścią codziennego funkcjonowania każdego biznesu. Jeżeli zastanawiasz się nad wyposażeniem swojej firmy w sprzęt IT i nie wiesz, na jakie rozwiązania postawić, zapoznaj się z tym artykułem.

Jak dobrać urządzenia IT?

Przed dokonaniem jakichkolwiek zakupów, musisz odpowiedzieć sobie na podstawowe pytanie. Jakie ma być przeznaczenie sprzętu IT, który chcesz kupić? Inne parametry będą wystarczające, jeżeli urządzenia mają za zadanie wykonywać bieżące zadania administracyjne takie jak obieg dokumentów, przechowywanie danych czy komunikacja z klientem, a inne, jeżeli za ich pomocą chcesz korzystać ze skomplikowanych narzędzi i programów. Pamiętaj, że wybieranie najtańszych rozwiązań często nie zdaje egzaminu. Tańsze urządzenia IT cechują się też gorszą jakością i większą częstotliwością usterek. Wszelkie awarie przerywające prace firmy mogą zaś narobić strat, których mógłbyś uniknąć, gdybyś postawił na odrobinę lepszy sprzęt.

Sprzęt IT – nie tylko komputery

Sprawa komplikuje się jeszcze bardziej, jeżeli chodzi o rozwiązania w e-commerce. Jeżeli Twój model biznesowy opiera się na działalności internetowej, nie wystarczą Ci dobre komputery. Potrzebujesz również niezawodnych i wydajnych serwerów. Świetnym rozwiązaniem dla biznesu są serwery dedykowane, które zapewniają stabilną i ciągłą pracę w trybie 24/7. Ich niewątpliwą zaletą jest to, że możesz je z powodzeniem skalować, czyli dostosowywać do obecnych potrzeb firmy i rozbudowywać, kiedy jest to wymagane. Istotnym komponentem, na który powinieneś zwrócić uwagę podczas wybierania serwera dla swojej firmy, jest jego pamięć operacyjna. Sprzęt powinien posiadać minimum 4 GB RAM, żeby zapewnić płynne i w miarę wydajne działanie. Do urządzenia powinieneś dobrać jeszcze odpowiednie dyski twarde. Warto rozważyć użycie dysków SSD, które zapewniają bardzo szybki czas wykonywania operacji.

Sprzęt IT poleasingowy czy nowy?

Wyposażenie firmy w wysokiej jakości urządzenia IT, na których można polegać, jest sporym wydatkiem. Z tego powodu warto zastanowić się nad coraz popularniejszymi ofertami na zakup sprzętu po leasingu. Jest to rozwiązanie znacznie tańsze, które niekoniecznie musi oznaczać gorszą jakość zakupionych urządzeń. Sprzęt IT poleasingowy oferowany przez uznane sklepy, nie odbiega znacząco parametrami ani wydajnością od fabrycznie nowych odpowiedników. Po zakończeniu leasingu poddaje się go starannej diagnostyce i tylko sprawny sprzęt IT trafia z powrotem do sprzedaży. Dodatkowo posiada on często sklepową gwarancję, która skutecznie minimalizuje ryzyko powiązane z używaniem tego rodzaju urządzeń IT. Jeżeli chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat sprzętu IT poleasingowego, a także sprzętowych rozwiązań w e-commerce, odwiedź stronę Esus-it.pl. To sklep, w którym obok sprzętu wysokiej klasy znajdziesz też wykwalifikowaną kadrę doradców, którzy będą w stanie odpowiedzieć na wszystkie Twoje szczegółowe pytania.