Do pralni oddajemy przede wszystkim odzież, która wymaga profesjonalnego czyszczenia. Przykładem może być płaszcz z domieszką wełny. W domowych warunkach raczej ciężko byłoby go doprowadzić do odpowiedniego stanu. Dodatkowo ryzykowałbyś wtedy jego uszkodzenie. W pralni natomiast znajduje się sprzęt, który umożliwi skuteczne i bezpieczne usuwanie plam. Sprawdź, jak powinno wyglądać wyposażenie pralni!

1. Co oddajemy do pralni?

2. Maszyny pralnicze – co to?

3. Oddać do pralni, czy wyczyścić samodzielnie?

Coraz częściej oddajemy odzież do pralni. Wszystko za sprawą braku czasu, ale także chęci doprowadzenia garnituru, płaszcza, koszuli, czy spodni do optymalnego stanu. W domowych warunkach nie ma szans odpowiednio wyczyścić odzieży. W pralni jest to możliwe, stoją za tym między innymi wysokiej jakości urządzenia pralnicze. Sprawdź, co dokładnie!

Co oddajemy do pralni?

Zaczniemy jednak od tego, co najczęściej oddajemy do pralni. Jeszcze kiedyś były to jedynie części garderoby, które wymagały specjalnego traktowania, takie jak wspominany już garnitur, czy płaszcz. Teraz jest to praktycznie wszystko, co mamy w szafach, ale i nie tylko. Oprócz odzieży oddajemy bowiem również firany, czy zasłony. Sporych rozmiarów firanki do pralki, którą masz w domu pewnie by się nie zmieściły, więc wyjście jest tylko jedno.

Maszyny pralnicze – jakie można wyróżnić?

Zastanawiasz się, jakie maszyny pralnicze znajdują się w pralni? Jest to przede wszystkim pralka przemysłowa. Od tej do domu różni się przede wszystkim mocą oraz pojemnością bębna. Za jednym razem może wyprać nawet dwa razy więcej odzieży, co oczywiście wpływa na efektywność i szybkość, a to w pralniach kluczowy element. Jak możesz się domyślać, wyposażenie pralni to także suszarki przemysłowe. Również one od tych domowych różnią się wielkością i mocą. Mechaniczne suszenie sprawia, że nie jest konieczne izolowanie miejsca na rozwieszanie prania, co za tym idzie pralnia oszczędza sporą powierzchnię użytkową. Należy także dodać oszczędność czasu, suszenie odbywa się naprawdę szybko, co za tym idzie, możliwe jest szybsze oddawanie odzieży klientom, przekłada się to oczywiście na większe zarobki. Niezbędnym wyposażeniem pralni jest także magiel przemysłowy i oczywiście stół prasowalniczy. Wyczyszczone ubranie to bowiem nie wszystko, warto oddać klientowi produkt idealnie czysty i wyprasowany. Co jeszcze powinno znaleźć się w pralni? Z pewnością zgrzewarki do pakowania ubrań i chemia wysokiej jakości, która sprawi, że ubrania po wyciągnięciu z pralki i suszarki będą doskonale czyste. Wszystkie wymienione tutaj elementy wyposażenia pralni znajdziesz w sklepie gp-pralnia.pl.

Oddać do pralni, czy wyczyścić samodzielnie?

Odpowiedź na to pytanie może być tylko jedna – oczywiście, że lepiej oddać swoją odzież i nie tylko do pralni. Urządzenia pralnicze, jakie tam się znajdują zapewnią skuteczne, szybkie i bezpieczne usunięcie wszelkich plam, dodatkowo odzież zostanie idealnie wyprasowana. W domowych warunkach nie wypierzesz delikatnych ubrań, o których już mówiliśmy. Jeśli będziesz chciał to zrobić, prawdopodobnie poniesiesz porażkę, a dodatkowo zniszczysz często drogą odzież. Zamiast tracić sporo pieniędzy na nowy garnitur, czy płaszcz – oddaj stary do pralni, a sporo na tym zaoszczędzisz. Wybór pralni jest oczywisty z kilku powodów. Przede wszystkim skuteczność, przy tym bezpieczeństwo. Nie można zapomnieć o oszczędnościach, taniej Cię wyjdzie oddanie odzieży do pralni, niż uszkodzenie jej i zakup nowej, kiedy będziesz próbował samodzielnie uporać się z plamami.