W profesjonalnych warunkach niezbędne jest użycie profesjonalnego sprzętu. Dlatego też pralki przemysłowe stanowią niezbędny element wyposażenia nie tylko w pralniach, ale i w hotelach, czy szpitalach. Sprawdźmy, jak wybrać odpowiednie urządzenie. 

Pranie w warunkach przemysłowych bardzo różni się od zwykłego, domowego prania. W tym przypadku mamy bowiem do czynienia z dużą liczbą ubrań i tekstyliów. Co więcej, często są to tkaniny wymagające czyszczenia w konkretnych warunkach. Tradycyjne urządzenie piorące zupełnie się tu więc nie sprawdzi. Do profesjonalnego użytku stosuje się tak zwane pralki przemysłowe. Takie urządzenia przystosowane są do rozmaitych zadań, dzięki czemu doskonale się spisują. Przede wszystkim jednak są niezwykle skuteczne i radzą sobie z eliminacją nawet bardzo trudnych zabrudzeń. W sklepach z profesjonalnym sprzętem dostępne są pralki o zróżnicowanych parametrach. Modele różnią się między sobą wielkością, pojemnością oraz ilością dostępnych funkcji. Jaka pralka przemysłowa będzie więc odpowiednia? Co należy wziąć pod uwagę, by wybrać najlepszą?

Jak działa pralka przemysłowa?

Pralka przemysłowa to urządzenie, które na pierwszy rzut oka może przypominać zwykłą pralkę domową. Jednak w rzeczywistości zdecydowanie się od niej różni. Warto zacząć od tego, że pralka przemysłowa pozwala na bardzo precyzyjne dopasowanie programu do tkanin znajdujących się w bębnie. To wszystko dzięki temu, że urządzenie wyposażone jest w bardzo dużą ilość programów. Co więcej, można regulować także wiele innych procesów zachodzących podczas prania. Wśród nich wymienić możemy choćby dopływ środków chemicznych stosowanych do czyszczenia, dopływ wody, czy też obroty bębna. Pralka przemysłowa po zaprogramowaniu działa w pełni automatycznie. Warto jednak zaznaczyć, że w trakcie jej pracy można bez przeszkód ingerować w program, modyfikując go według bieżących potrzeb.

Pralki przemysłowe są oczywiście przystosowane do działania w profesjonalnych warunkach. Oznacza to, że mogą pracować nieprzerwanie przez wiele godzin, bez obaw, że doprowadzi to do jakiejkolwiek awarii. Urządzenia wykonane są z bardzo solidnych materiałów. Wyposażone są także w wysoce zaawansowane mechanizmy, odpowiedzialne za jakość ich działania. W dzisiejszych czasach, przy produkcji pralek przemysłowych coraz częściej wykorzystuje się także nowoczesne technologie. Dzięki temu wiele modeli dostępnych na rynku oferuje bardzo ciekawe funkcje, takie jak zapamiętywanie ustawień, automatyczne ważenie, czy inteligentne dopasowanie detergentów.

Pralka przemysłowa — kiedy warto ją kupić?

Pralka przemysłowa to urządzeniem, które stanowi niezbędny element wyposażenia w naprawdę w wielu branżach. Oczywiście przede wszystkim taki sprzęt to podstawa, jeśli interesuje nas otwarcie własnej pralni. To doskonały pomysł na biznes, szczególnie że obecnie coraz więcej osób korzysta z takich usług. W Polsce można ostatnio zaobserwować też trend na pralnie samoobsługowe, mające w wyposażeniu pralki działające na monety. To może być strzał w dziesiątkę, szczególnie jeśli myślimy o otwarciu takiego miejsca w dużym mieście.

Pralka przemysłowa jest też koniecznym elementem wyposażenia w hotelach i pensjonatach. W takich miejscach ilość codziennego prania do wykonania jest naprawdę ogromna. Szczególnie jeśli goście zmieniają się dość często. Świeża pościel i ręczniki to podstawa, dlatego niezbędne jest tu nie tylko dokładne pranie, ale i dezynfekcja tkanin. To samo dotyczy zresztą placówek medycznych — w takich miejscach także stosuje się bowiem pralki przemysłowe i to właśnie dlatego, że gwarantują doskonałą jakość czyszczenia.

 

Pralki przemysłowe — rodzaje

W sklepie gp-pralnia.pl/pralki-przemyslowe dostępnych jest wiele rodzajów pralek przemysłowych. Znajdziemy wśród nich modele, które doskonale sprawdzą się w profesjonalnych warunkach. Różnią się one między sobą wieloma parametrami, w tym między innymi ilością programów, zaawansowaniem technologicznym, konstrukcją bębna, czy też metodami podgrzewania wody. Bez wątpienia przy wyborze należy zwrócić uwagę na każdy z nich.

 

Pralki przemysłowe możemy podzielić na kilka podstawowych typów. Wśród nich znajdują się zwykłe pralki, ale także pralko-wirówki. Te drugie wyróżniają się większym zaawansowaniem, ponieważ pozwalają na skuteczne odwirowanie materiałów. Warto wyróżnić także pralko-suszarki. Przeważnie w pralniach suszarka stanowi zupełnie oddzielny sprzęt. Łączone urządzenia są natomiast idealne do mniejszych pensjonatów, zakładów pracy, czy też restauracji. Pozwalają bowiem na skuteczną optymalizację kosztów i ilości zajmowanego miejsca, co jest naprawdę dużym plusem.

Nie możemy zapomnieć także o wspomnianej już wcześniej pralce na monety. Model ten to doskonały wybór przede wszystkim do profesjonalnych pralni samoobsługowych. Taka pralka przemysłowa wyposażona jest w specjalny zbiornik na monety oraz system pozwalający na inteligentną obsługę. Dzięki temu ustalenie programu oraz uruchomienie procesu prania możliwe jest dopiero po dokonaniu opłaty.