Przy codziennym korzystaniu z dobrodziejstw internetu, warto pamiętać również o odpowiedzialności. Komputery to nie tylko narzędzia do pracy i rozrywki, ale również sprzęt na którym przechowujemy wrażliwe dane. Ich odpowiednie zabezpieczenie powinno być priorytetem dla każdego użytkownika. Dzięki temu artykułowi dowiesz się jakie funkcje powinien posiadać skuteczny antywirus, który zapewni Ci pełnię bezpieczeństwa.

 

Szybkie skanowanie wirusów

Najważniejszą funkcją każdego antywirusa jest skanowanie. Na jego podstawie program jest w stanie zidentyfikować złośliwe pliki, które zainfekowały komputer lub próbują to zrobić. Wspomaga go w tym regularnie aktualizowana baza sygnatur wirusów, dzięki którym jest w stanie szybko je rozpoznać. Zaawansowane antywirusy opierają swoje działania na kontroli zachowań plików. Dzięki temu podejrzliwie zachowujące się elementy są równie skutecznie wyłapywane, nawet jeżeli nie są jeszcze skatalogowane w znanej bazie wirusów. Warto zwracać uwagę również na parametry wydajności. Szybkie skanowanie wirusów to bezpieczeństwo, ale też i wygoda. Należy dobrać program antywirusowy, który działając w tle, nie spowalnia pracy komputera i pozwala cieszyć się jego pełnymi możliwościami.

Ochrona przed wirusami

W dzisiejszych czasach komputery narażone są na różnego rodzaju ataki. Coraz częstszym zagrożeniem obok dobrze znanych trojanów jest również oprogramowanie ransomware. Po tym jak zainfekuje Twój komputer, blokuje Ci dostęp do niektórych z jego funkcji i wymaga uiszczenia opłaty (stąd nazwa nawiązująca do okupu), abyś mógł z nich znowu korzystać. Zazwyczaj kamuflowane są w mailowych wiadomościach, plikach, odnośnikach lub złośliwych reklamach. Dobry program zapewnia skuteczną ochronę przed wirusami i podobnymi atakami. W wypadku w kliknięcia w podejrzany odnośnik, blokuje dostęp do strony i zapobiega infekowaniu.

Skuteczny antywirus

Czym jeszcze powinien cechować się program antywirusowy godny zakupu? Powinien posiadać zabezpieczenia umożliwiające bezpieczniejsze korzystanie z bankowości internetowej i zakupów online. Bardzo dobrą funkcją jest również skanowanie urządzeń zewnętrznych podłączanych do komputera. Dzięki temu jesteś chroniony nie tylko przed złośliwym oprogramowaniem z internetu, ale również tym przenoszonym na zainfekowanych plikach z urządzeń fizycznych. Jednym ze skutecznych antywirusów spełniających podane wyżej kryteria jest program od G Data. Odwiedź stronę gdata.pl i zapoznaj się ze szczegółowymi informacjami na jego temat.