Dawniej wykorzystywano je powszechnie do prasowania pościeli, czy bielizny. Dziś są stosowane przede wszystkim w pralniach, czy hotelach. Mowa oczywiście o maglach. Jak wybrać odpowiedni magiel przemysłowy? Czym się przy tym kierować? 

Zakup dobrej jakości magla może w dużym stopniu ułatwić prowadzenie działań związanych z prasowaniem różnego rodzaju tekstyliów i nie tylko. Z pewnością wielu osobom magiel kojarzy się przede wszystkim z dawnymi latami. Wtedy też zresztą słowem tym nie określało się jedynie urządzenia, a miejsca, w których zajmowano się prasowaniem. Obecnie jednak dostępne są natomiast niezwykle unowocześnione wersje tych urządzeń. Magiel elektryczny to przede wszystkim wygoda i możliwość automatyzacji wielu procesów. Z tego też powodu coraz więcej firm z branży hotelowej, czy gastronomicznej decyduje się na zakup takich sprzętów. Warto pamiętać jednak, że wiąże się to ze sporą inwestycją. W związku z tym, zanim wybierzemy odpowiedni magiel, sprawdźmy, czym kierować się przy jego kupnie.

Jak działa magiel elektryczny?

Magiel elektryczny to nic innego jak urządzenie służące do prasowania różnego rodzaju tkanin. Można właściwie powiedzieć, że jest to takie ”duże żelazko”. Z tym że mimo iż cel jest tu ten sam, to jednak technologia działania jest zupełnie inna. Przede wszystkim warto sobie powiedzieć, że obecnie na rynku dostępne są różne rodzaje magli. Sposób ich pracy zależny jest natomiast między innymi właśnie od tego czynnika. Magiel elektryczny zbudowany jest przede wszystkim z jednego lub dwóch dużych walców. To właśnie dzięki nim prasowanie tkanin jest tak skuteczne. Jak właściwie to zrobić? To całkiem proste. Materiał umieszcza się w maglownicy, a następnie przepuszczony zostaje pomiędzy tymi walcami. Spore znaczenie ma w tym wszystkim zastosowanie dużego nacisku. Pozwala to bardzo skutecznie rozprasować wszelkie zagniecenia, załamania i fałdy, nawet na materiałach o dużej powierzchni.

Magiel elektryczny przemysłowy charakteryzuje się przede wszystkim dużym zautomatyzowaniem w działaniu. Dzięki temu jego obsługa właściwie nie wymaga ingerencji ludzkiej, co pozwala na dużą oszczędność nie tylko czasu, ale i pieniędzy. Co więcej, tego typu urządzenia mogą być eksploatowane właściwie nieustannie bez ryzyka przegrzania, czy przeciążenia.

Magiel elektryczny przemysłowy — gdzie się przyda?

Magiel elektryczny przemysłowy służy przede wszystkim do prasowania tkanin o dużych wymiarach. Jest znacznie bardziej skuteczny niż zwykłe żelazko. Powszechnie stosuje się go między innymi do pościeli, prześcieradeł, obrusów, zasłon i tym podobnych materiałów. Modele przemysłowe znajdują swe zastosowanie w branżach, w których wymagane jest masowe prasowanie tkanin. Oczywiście urządzenia takie stanowią podstawowe wyposażenie pralni chemicznych i wodnych. Używa się ich także właściwie w większości dużych hoteli, które samodzielnie zajmują się praniem tekstyliów.

Magiel przemysłowy — na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Zakup magla przemysłowego to poważna inwestycja. Jest to dość drogie urządzenie. Jednak jeśli wybierzemy dobrze, będzie nam ono służyć bezawaryjnie przez wiele lat. Dlatego też bardzo ważne jest, by podjąć w tej kwestii rozważną i przemyślaną decyzję. Najważniejszą sprawą jest tu dokładne zdefiniowanie swych potrzeb oraz oczekiwań względem sprzętu. Jakie kwestie warto wziąć pod uwagę w celu określenia tych rzeczy? Przede wszystkim zastanówmy się, jakiej wielkości magiel elektryczny będzie nam potrzebny. Urządzenia te dostępne są bowiem w kilku rozmiarach. Dzięki temu możemy swobodnie dopasować je do materiałów, które zamierzamy prasować, a także do metrażu wnętrza, w którym zostanie ustawione.

Nowoczesne magle elektryczne posiadają często dodatkowe funkcje. Jedną z nich jest na przykład możliwość prasowania parowego. To świetne rozwiązanie, ponieważ jeszcze bardziej zwiększa efektywność tej czynności. Warto także zweryfikować wydajność oraz moc magla. Jest to szczególnie istotne, jeśli zależy nam na dużej efektywności jego pracy.

Magiel elektryczny — gdzie kupić?

Kupując wyposażenie do biznesu, zawsze stawiajmy na jakość. To najważniejsze, ponieważ jedynie świetne wykonanie i solidność sprawi, że magiel będzie działać sprawnie i bez żadnych awarii. Dobrej klasy urządzenia pralnicze, kupimy przede wszystkim w sklepach branżowych. W tym przypadku warto kierować się na przykład do hurtowni z wyposażeniem dla hoteli, czy gastronomii, takich jak gastroprodukt.pl/magiel-przemyslowy. Czeka tam na nas duży wybór wśród świetnych produktów. Co więcej, ceny także są bardzo konkurencyjne. Warto więc skorzystać z okazji i usprawnić swą działalność.

Magiel elektryczny jest naprawdę świetną inwestycją. Jego zakup pozwala przede wszystkim zaoszczędzić czas na prasowaniu. Warto kupić go szczególnie, jeśli w naszej branży niezbędne jest szybkie i dokładne prasowanie dużych materiałów. Nowoczesne magle elektryczne są bardzo proste w użytkowaniu i zapewniają wydajną pracę, dlatego też świetnie sprawdzą się w hotelach, dużych pensjonatach, czy pralniach.