Idealnie dopasowane biurko – 5 niezawodnych rad! 

Biurko pasujące w domu, jak i w całym wnętrzu to nowoczesne wykończenie dodające nie tylko szyku, ale także odrobiny nonszalancji. Poznaj 5 niezawodnych rad i wybierz idealne biurko dla Ciebie.

Jak wybrać najlepsze biurko do pracy i nauki? Na co zwrócić uwagę?

Biurko z regulacją wysokości czy biurko do pracy na stojąco? Dokonując zakupu biurka, warto zwrócić uwagę nie tylko na jego design, ale także rozwiązania, które ułatwią Twoją pracę i dodatkowo polepszą Twoje zdrowie Sprawdź jak wybrać idealne biurko.

Praca przy biurku zdrowie Twoich pleców

Należy pamiętać, że biurko pasujące w domu, idealnie dopełniające wnętrze nie jest głównym kryterium, którym powinno się kierować przy wyborze idealnego miejsca do pracy czy nauki. Przede wszystkim warto rozważyć aspekty zdrowotne. Typowe biurka nie są dostosowane personalnie, w wyniku czego wymuszają nieprawidłową postawę ciała, co w późniejszym czasie skutkuje bólem pleców. Biurko regulowane, biurko do pracy na stojąco czy biurko elektryczne okazują się nie tylko nowoczesnymi, ale niezwykle praktycznymi rozwiązaniami.

Biurko z regulacją wysokości

Biurko regulowane to komfort, ale również bezpieczeństwo pracy. Nie tylko wysokość, ale również pozwala na ustawienie kąta nachylenia blatu. Umożliwia to utrzymanie właściwej postawy ciała oraz zmniejsza wszelkie dolegliwości bólowe. Dodatkowo biurko z regulacją wysokości wpływa na Twoją wydajność w pracy. Kiedy nic ci nie przeszkadza, nie uwiera, ani nie boli, możesz w pełni skupić się na wykonywanym zadaniu. Zapomnij o wszelkich rozpraszających i denerwujących czynnikach. Co więcej, biurko regulowane to modne nowoczesne uzupełnienie domowego wnętrza czy też biura. Wzbudza to pozytywne odczucia i motywuje do dalszej pracy.

Biurko do pracy stojąco

Codzienna praca i nauka przy biurku zazwyczaj kojarzy się z wielogodzinnym siedzeniem. Nie da się ukryć, że codzienne siedzenie jest nie tylko męczące, ale dodatkowo obciąża stawy, mięśnie, prowadzi do otyłości oraz nadwagi czy zaburza krążenie żylne. Ilość skutków ubocznych długotrwałego siedzenia jest nadzwyczaj duża. W skrajnych przypadkach może dojść nawet do zaniku mięśni, drętwienia kończyn bądź silnych obrzęków. Badania wyraźnie pokazują, że u mężczyzn siedzących wskaźnik śmiertelności wzrasta aż o 20% zaś u kobiet o 40%. Co więcej, siedzenie przez kilka a czasem nawet kilkanaście godzin dziennie wpływa na zaburzenia koncentracji i zmniejsza Twoją wydolność w pracy. Stajesz się szybko zmęczony, rozdrażniony, łatwo sięgasz po kolejną kawę, bądź słodką przekąskę, która tylko na chwilę zniweluje znużenie. Rozwiązaniem na te wszystkie bolączki jest praca na stojąco. Biurko do pracy na stojąco to trend, który zdobywa coraz miłośników. Biurko do pracy na stojąco pozwala na idealne wyregulowanie jego wysokości do odpowiedniego poziomu dla każdego użytkownika. Dzięki temu można zapomnieć o garbieniu się czy bólu pleców. Dzięki pracy na stojąco Twoje serce zaczyna bić szybciej, pompuje więcej krwi, a więc Twoje organy, w tym mózg, są znacznie lepiej odżywione i dotlenione, co oczywiście przekłada się na jakość Twojej pracy. Biurko do pracy na stojąco to także świetna metoda na spalenie ilości kalorii. Dzięki temu unikniesz nadwagi i otyłości.

Biurko elektryczne

Biurko elektryczne to bardzo innowacyjnym rozwiązanie, które pozwala na idealne dopasowanie biurka do potrzeb użytkownika. Umożliwia regulację w sposób elektryczny, dzięki czemu możesz ustawić je każdym dowolnym położeniu i pozycji. Oznacza to, że możesz pracować zarówno na stojąco, jak i na siedząco. Nie musisz kupować dwóch oddzielnych biurek, gdyż biurko elektryczne zapewni Ci wszystko, czego potrzebujesz. Możliwość zmiany trybu pracy z siedzącej na stojącą czy też stojącej na siedzącą nie tylko niezwykle wygodne rozwiązanie, ale również zdrowe. Taki mebel pozwoli Ci część pracy spędzić w pozycji siedzącej, a drugą część w pozycji stojącej dając wytchnienie Twoim obolałym plecom i mięśniom. Co więcej, biurko elektryczne to synonim nowoczesności kompatybilności i wysokiej wydajności pracy. Pozwala na stworzenie idealnych warunków, które zmaksymalizują Twoją koncentrację oraz efektywność wykonywanych działań. Zapomnij o zmęczeniu, znużeniu i obolałym kręgosłupie.

Które biurko wybrać?

Wybór biurka to bardzo indywidualna kwestia i przede wszystkim zależy od Twoich preferencji. Niezależnie od tego czy myślisz o zakupie biurka dla siebie bądź swojej pociechy zawsze warto wybrać biurko z regulacją wysokości. Pozwoli to na precyzyjne dopasowanie jego wysokości oraz ustawienia blatu do Twojej postury. Jeśli zaś będziesz pracować w pozycji stojącej, oczywistym wyborem jest biurko do pracy na stojąco. Warto rozważyć także biurko elektryczne, które w dowolnym momencie pozwoli na zmianę pozycji pracy z na siedząco i na odwrót. Jeśli poczujesz się zbyt zmęczony staniem przy pracy, wystarczy, że elektrycznie ustawisz swoje biurko do pozycji siedzącej i od razu możesz kontynuować pracę. Pamiętaj, że biurko to mebel, który posłuży Ci przez wiele długich lat i będzie miał wpływ na jakość oraz wydajność twojej pracy. Dokonując zakupu biurka, nie warto oszczędzać. Wybierz solidny i dobrze skrojony model, który odwdzięczy Ci się wygodą pracy oraz nauki.