Konsole już dawno przestały być tylko sprzętem do całonocnego grania. Ich możliwości już dawno wykroczyły poza pojedyncze urządzenie. Owocem tego nowatorskiego myślenia jest Nintendo Amiibo, jakie w ciekawy sposób łączy kolekcjonerstwo konsolowych gadżetów z prawdziwą konsolową rozgrywką. Z naszego artykułu dowiesz się więcej o tym mariażu, a także dlaczego jest tak ekscytujący. Zapraszamy do lektury wszystkich miłośników Big N i nie tylko.

Wciąż więcej interaktywności

 

Jeśli chodzi o interaktywność to Nintendo od lat bije wszystkie inne marki konsolowe na głowę. Japońscy projektanci gier od lat prześcigają się w pomysłach, jak jeszcze bardziej połączyć świat gier z rzeczywistością. Efektem takich eksperymentów, poza oczywiście w pełni interaktywnymi konsolami w rodzaju kultowego WII, jest między innymi seria figurek Nintendo Amiibo. Gdy wejdziemy na stronę jakiegoś sklepu z grami, który je oferuje – jak np. Powerplay.com.pl, którego asortymen figurek znajdziecie w tym miejscu: powerplay.com.pl/kategoria/nintendo-amiibo/1/default/3/f_ov_5_49/1 – to może się wydać, że mamy do czynienia jedynie z kolekcjonerskim gadżetem. Nic bardziej mylnego! Nintendo Amiibo to bowiem coś znacznie więcej, niż tylko wizerunki ulubionych postaci z gier!

Nientendo Amiibo, czyli rozszerzona rzeczywistość

 

Dzięki figurkom Amiibo mamy możliwość zupełnie innowacyjnej rozgrywki, jaka w pewnym sensie nie kończy się wraz z wyłączeniem konsoli. Oczywiście dla odmiany możemy bawić się samymi figurkami, jakie są małymi dziełami sztuki, ale nie o to tu chodzi.

 

Zapewne nieraz spotykaliście się ze swoimi przyjaciółmi, by pograć w ulubioną grę na konsoli. W przypadku gier zespołowych, czy też bijatyk, jakich nie brakuje wśród gier Nintendo, aż chciałoby się zagrać „własną”, wytrenowaną w samodzielnych rozgrywkach postacią. Z Nintendo Amiibo jest to możliwe! Figurki te pozwalają bowiem na zapisanie postaci z konsoli oraz jej późniejsze wczytanie na jakiejkolwiek innej. Dzięki tej niezwykłej funkcji wasze ulubione postacie z charakterystycznymi dla nich skillami, będą zawsze mogły włączyć się do rozgrywki. Wystarczy w czasie gry przyłożyć jedną z figurek Nintendo Amiibo do konsoli i już! Innymi słowy, nasi najlepsi zawodnicy nigdy nas nie opuszczą w potrzebie.

 

Oczywiście musimy pamiętać o tym, że figurek użyjemy tylko w określonych grach, w jakich zgodnie z konwencją, mogą się pojawić dane postacie. Jeśli chodzi natomiast o same postacie to znajdziemy tu naszych ulubionych bohaterów z gier Nintendo, jacy od lat firmują swoimi twarzami produkty firmy. Każdy zapalony gracz wybierze najodpowiedniejszą dla siebie i wytrenuje ją według własnych upodobań.

Dla kolekcjonerów

 

Poza walorami dotyczącymi samego grania, figurki Amiibo to także obiekt kolekcjonerski, jaki wspaniale prezentuje się na półce gracza, tuż obok jego ulubionych tytułów. Wszystkie postaci zostały świetnie odwzorowane i naprawdę cieszą oczy swoimi barwami oraz formą. Kto wie, może uda Ci się zebrać z nich całą armię, jaka zasili nie jedną wspólną rozgrywkę z przyjaciółmi.