W obecnych czasach trudno wyobrazić sobie normalne funkcjonowanie bez sprawnej sieci wifi. Żeby móc się nią cieszyć bez przeszkód, należy zaopatrzyć swój dom w router odpowiedniej jakości. Istnieje wiele parametrów, które mogą wpłynąć na jego wybór. Zły wybór może skutkować nie docieraniem sygnału do każdego miejsca w domu, albo pogorszeniem szybkości transferu. Zapoznaj się z naszym artykułem i dowiedz na co powinieneś zwracać uwagę podczas kupowania sprzętu.

Routery domowe

Kable to przeżytek. Coraz więcej sprzętów gospodarstwa domowego korzysta z sieci wifi. To już nie tylko komputery, drukarki, konsole do gier oraz telefony, ale także telewizory, znajdujące się w domu systemy smart, a nawet nowoczesny sprzęt AGD. W związku z tym należy zadbać o to, by cała powierzchnia domu czy mieszkania znajdowała się w zasięgu sieci. Inaczej korzystanie z takich urządzeń stałoby się bardzo uciążliwe. Router domowy jest niezbędny do tego zadania, bo to właśnie on przesyła sygnał do wszystkich tych sprzętów. Powinien on operować na pasmach 2,4 oraz 5 GHz, czyli w tak zwanym standardzie DualBand. Dzięki temu jego sygnał będzie mocny na tyle, by móc sięgnąć do wszystkich pomieszczeń, a jego prędkość będzie zadowalająca. W przypadku dużych domów i wielopoziomowych mieszkań, warto wesprzeć router dodatkowymi access pointami, czyli urządzeniami, które wzmacniają jego zasięg. Ważne jest też to, by dobrać urządzenie o odpowiedniej przepustowości, żeby korzystać z pełni możliwości oferowanych przez internet. Warto dopasować parametry sprzętu do swoich indywidualnych potrzeb. Gracze i streamerzy będą potrzebować większej prędkości transmisji, zaś osoby korzystające głównie z sieci społecznościowych czy pakietu office, zadowolą się mniejszą.

Nowoczesne routery

Rozwój technologiczny dotyka również urządzeń związanych z domowym wifi. Nowoczesne routery posiadają dużo więcej funkcji niż tylko łączenie urządzeń w sieć. Jedną z nich jest usługa VPN, która znacząco wpływa na poprawę prywatności i bezpieczeństwa użytkownika, szyfrując jego połączenie. Coraz częściej spotykane są też wbudowane zabezpieczenia antywirusowe i zapory. Dodatkowo mogą zawierać różne tryby pracy, przełączane w zależności od aktualnych potrzeb użytkownika sieci oraz wspierać obsługę przy pomocy aplikacji mobilnej.

Routery MikroTik

Mówiąc o niezawodnych i nowoczesnych rozwiązaniach, nie sposób nie wspomnieć o routerach firmy MikroTik. To bardzo wydajne urządzenia, które cieszą się ogromną popularnością pośród klientów sklepów z elektroniką. Modele routerów tego producenta cechują się świetnymi parametrami technicznymi, zapewnionymi przez procesory o wysokim taktowaniu i rozbudowaną pamięć RAM. Obsługują również sieć LTE, która jest obecnie standardem w sieci komórkowej. Odwiedź stronę sklepu Batna24 i sprawdź pełną ofertę routerów MikroTik oraz urządzeń innych uznanych producentów, takich jak TP-Link, Xiaomi, Huawei czy Extralink. Nie wahaj się pytać naszych specjalistów o porady w kwestii zakupów. Z naszą pomocą wybierzesz router idealny dla Twojego domu!