Projektując strony internetowe warto zdawać sobie sprawę z tego jak nasza strona będzie funkcjonowała w wyszukiwarkach internetowych, czyli warto zadbać o to, aby była przyjazna dla wyszukiwarek.

seoSEO (Search engine optimization) to cała wielka dziedzina zajmująca się właśnie tym. Przed zaprojektowaniem strony warto więc sprawdzić najpierw w różnorodnych poradnikach jak powinna wyglądać nasza strona pod kątem SEO (np. jak powinny być opisane zdjęcia, jak powinny brzmieć tytuły podstron, gdzie wpisać słowa kluczowe i jakie są najlepsze). Można zaglądnąć na takie strony z tutorialami jak:
https://moz.com/beginners-guide-to-seo
http://searchengineland.com/guide/what-is-seo
http://googlewebmastercentral.blogspot.com/2008/11/googles-seo-starter-guide.html
http://www.webconfs.com/seo-tutorial/
http://www.tutorialspoint.com/seo/

A w dalszej – po drugie – kolejności warto trzymać rękę na pulsie i sprawdzać co zmienia się w kwestiach SEO, jak zmieniają się algorytmy wyszukiwania i jak w związku z tym projektować strony (lub poprawiać już istniejące, jak np. w przypadku zmiany wprowadzonej przez Google dotyczącej wpływu oznaczenia strony jako „mobile friendly” na pozycję w wynikach wyszukiwania). Dobrą stroną z bieżącymi informacjami z zakresu SEO jest wspomniane już wcześniej:
http://searchengineland.com/
oraz ich fanpage na Facebooku:
https://www.facebook.com/searchengineland

Znajdziecie tam informacje z branży SEO oraz podpowiedzi dotyczące zmian na stronie ze względu na SEO.