Power BI to profesjonalne oprogramowanie klasy Business Intelligence służące do wykonywania zaawansowanych analiz biznesowych, czyli zadań, których potrzebuje dziś każda dobrze prosperująca firma. To nowoczesne rozwiązanie od firmy Microsoft oferuje przede wszystkim wysoką elastyczność i intuicyjność, jednocześnie dostarczając wiarygodnych danych niezbędnych do podejmowania trafnych i przemyślanych decyzji biznesowych. Dlaczego jeszcze warto zainwestować w Power BI? Sprawdź pozostałe zalety tego oprogramowania!

Oprogramowanie Power BI – do czego służy?

Jak wspomniano, Microsoft Power BI to profesjonalne oprogramowanie klasy Business Intelligence, które umożliwia wizualizację dostępnych danych oraz bieżące monitorowanie kluczowych wskaźników efektywności. Pozwalają na to zaawansowane pulpity menadżerskie, na które składają się elementy wizualne takie jak m.in. wykresy, raporty, tabele oraz grafy wykorzystywane do skutecznego porządkowania danych. Wizualizowanie danych za ich pomocą umożliwia znacznie łatwiejsze przyswajanie i zapamiętywanie informacji, a także pomaga wyciągać logiczne wnioski, które następnie można przekuć na lepsze decyzje biznesowe podejmowane przez kadrę menadżerską. Przy użyciu narzędzia analitycznego Power BI każdy użytkownik może w łatwy sposób tworzyć przejrzyste raporty i pulpity nawigacyjne, zamieszczając w nich interaktywne wizualizacje.

Wykorzystanie innowacyjnych narzędzi takich jak oprogramowanie Power Bi od Microsoft pozwala na automatyzację procesów biznesowych w firmie. Z faktem tym wiąże się nie tylko znaczna oszczędność czasu, ale również redukcja potrzebnych zasobów finansowych oraz kadrowych.

Oprogramowanie Microsoft Power BI – dlaczego warto?

Firma Microsoft od kilku lat nie ustępuje pozycji lidera w obszarze narzędzi analitycznych typu Business Intelligence, a oprogramowanie Power BI, jako rozwiązanie o szerokich możliwościach, cieszy się niesłabnącą popularnością wśród współczesnych firm. Poniżej znajdziesz listę kilku najważniejszych zalet tego narzędzia.

Łatwy dostęp

Oprogramowanie Power BI umożliwia swobodny dostęp do raportów za pośrednictwem wielu urządzeń – bez względu od stanowiska i funkcji sprawowanej w firmie. Narzędzie pozwala na szybką aktualizację potrzebnych materiałów zarówno z poziomu komputera, laptopa, tabletu, jak i telefonu. Dzięki temu poszczególni użytkownicy mogą korzystać z raportów w dowolnym momencie i z dowolnego miejsca.

Integracja danych z wielu źródeł

Korzystając z oprogramowania Microsoft Power BI, można zaciągać dane nie tylko z plików Microsoft (takich jak arkusze Excel, CSV czy bazy danych SQL Server), ale również z innych źródeł, w tym źródeł internetowych. Rozwiązanie to jest wysoce kompatybilne, co daje dużą elastyczność i pozwala oszczędzić czas na konwersję danych. Wśród przykładowych źródeł danych do integracji w Power BI można wymienić:

  • hurtownie danych;
  • systemy ERP;
  • Dynamics 365;
  • Sharepoint;
  • Google Analytics;
  • Active Directory.

Wielowymiarowa analiza dostępnych danych

Oprogramowanie Power BI dostarcza zaawansowanych funkcjonalności w zakresie analizy danych. Narzędzie w wersji Pro pozwala dodatkowo na harmonogramowanie cyklicznych odświeżeń danych kilka razy w ciągu doby. Dzięki temu firma może cały czas analizować aktualne dane.

Możliwość udostępniania pulpitów nawigacyjnych

Power BI to profesjonalne oprogramowanie klasy Business Intelligence, które w wersji Pro pozwala udostępniać stworzone wizualizacje danych innym użytkownikom wewnątrz organizacji – współpracownicy zyskują dzięki temu możliwość wyświetlania materiałów i przekazywania dalej. Osoby spoza zespołu również mogą otrzymać dostęp do pulpitu nawigacyjnego lub raportu, jednak jedynie do wyświetlania. Dzięki temu firma może mieć pewność, że ich dane są bezpieczne.

Materiał reklamowy.