Nie ulega wątpliwości, że duża część naszej codzienności jest poświęcana wizytom w sieci. W internecie robimy zakupy, czytamy artykuły na interesujące nas tematy, załatwiamy online wiele codziennych spraw. Trendy cały czas się zmieniają, zmieniają się również potrzeby internautów i firm pracujących w sieci. Zmiany te dotyczą również tematu hostingu. Użytkownicy mają co raz większe oczekiwania oraz chcą pełnych rozwiązań, a nie jak do teraz, tylko jednego elementu z całego serwisu hostingowego. Już zauważalne są ogromne zmiany w zakresie nawyków korzystania z witryn internetowych, zarówno ze strony użytkownika, jak i firm. Trend ten również dotyczy potrzeb związanych z tworzeniem stron oraz sposobu tworzenia, utrzymywania i ulepszania stron biznesowych.

Zmiany w tworzeniu stron internetowych i branży hostingowej

Wiele osób chcąc zakupić usługę hostingową ma już sprecyzowany plan lub projekt, pozostaje im tylko szukać firmy, która stanie na wysokości zadania. Branża hostingowa będzie skupiać się na rozwiązaniach, które sprostają oczekiwaniom konsumentów. Będą domagać się bardziej kompleksowych opcji, takich jak aplikacje biznesowe, poczta e-mail, SEO oraz eCommerce, które są dostarczane wraz z hostingiem a nie jako niezależne usługi. Ta zmiana podejścia wywarła duży nacisk na firmy hostingowe, SaaS oraz inne organizacje, które przyjmując ten trend na pewno odniosą sukces.

Główna trudność z jaką obecnie zmaga się większość firm, polega na opracowaniu, jak skutecznie poprawić i wykorzystać umiejętność korzystania z internetu, aby spełnić oczekiwania internautów. To oczywiście zależy od umiejętności, myślenia kreatywnego oraz dokładnego zrozumienia potrzeb klienta, a w dzisiejszych czasach spojrzenie na firmę musi obejmować coś więcej niż tylko jej prosta strona internetowa.Co najlepiej zrobić, aby poprawić jakość swojej witryny?

  • Najważniejsze jest, aby traktować swoją stronę, jak gdyby to był produkt, który chcesz sprzedać. Musisz bezustannie nad nią pracować i wkładać w nią pieniądze. Wszystko po to by spełniać wymagania klientów, które cały czas będą się zmieniać. Strona musi być dynamiczna dokładnie tak jak Twój klient.

  • Zacznij stosować rozwiązania, które pozwolą Ci śledzić klientów podczas poruszania się po Twojej stronie.

  • Strona internetowa to idealna okazja na uzyskanie istotnego wglądu na to, czego ludzie szukają w twoim biznesie, nie pozwól by taka okazja przeszła Ci przez palce z powodu zaniedbania Twojej witryny.

  • Twoja firma powinna komunikować się z klientami na podstawie informacji uzyskanych z zachowania klientów, aby określić, w jaki sposób można ulepszyć stronę internetową.

CMS z wbudowanymi narzędziami CRM – jak to działa?
Możemy to osiągnąć poprzez integrację systemów zarządzania treścią (CMS) i zarządzania relacjami z klientami (CRM), co jest znacznie łatwiejsze dzięki korzystaniu z platform innych firm, które zawierają różne funkcje hostingu internetowego. Jeśli przyciągasz klientów do swojej witryny i umożliwiasz im interakcję z treściami i usługami, upewnij się, że informacje są wprowadzane do profili klientów, aby poprawić jakość usługi.

Na czym polega problem z samodzielnym serwerem hostingowym? (standalone server hosting)

Większość obecnie używanych tradycyjnych systemów zarządzania treścią (CMS) błędnie skupia się bardziej na infrastrukturze i administracji, niż na doświadczeniu użytkownika końcowego, z kolei system end-to-end zapewni klientom tylko najlepsze możliwe doświadczenie z Twoją firmą.

Strony internetowe jako jednokierunkowy strumień informacji o firmach, stały się techniką zbierania informacji o klientach za pomocą formularzy do generowania leadów i innych podobnych narzędzi. W dzisiejszym świecie strony internetowe są w pełni funkcjonującym systemem informacyjnym, który polega nie tylko na dostarczaniu i otrzymywaniu informacji, ale także na wykorzystywaniu tych informacji do wspierania rozwoju firm.

Dzięki systemowi zarządzania treścią (CMS) opartemu na SaaS nie musisz się martwić o śledzenie wszystkich ruchomych elementów, zabezpieczeń, wtyczek i serwerów. Jednak, korzystając z tych kilku narzędzi, warto zapewnić sobie dodatkowe bezpieczeństwo przy użyciu najlepszych sieci VPN, ponieważ najpewniej napotkasz wiele zagrożeń podczas korzystania z różnych platform z różnymi użytkownikami.

Jakie istnieją korzyści z połączenia systemu CMS z oprogramowaniem CRM?

Aplikacje biznesowe, takie jak Customer Relationship Management (CRM) i Content Management Systems (CMS) pełnią dwie różne funkcje w środowisku oprogramowania korporacyjnego: CRM dotyczy zarządzania konsumentami i klientami, podczas gdy CMS dotyczy zarządzania Twoją witryną.

Większość firm zaczyna od systemu zarządzania treścią (CMS), zwłaszcza tych, które wymagają internetu do promowania lub sprzedaży swoich produktów lub usług. Jeśli Twoja firma ma stronę internetową, korzystasz z systemu zarządzania treścią, takiego jak WordPress.

Jeśli zastanawiasz się, czy Twoja firma potrzebuje systemu zarządzania relacjami z klientami (CRM), czy systemu zarządzania treścią (CMS), odpowiedź brzmi, że prawie na pewno wymaga obu, chociaż czas wdrożenia każdego z nich może się od siebie różnić.

  • Zespoły techniczne mogą korzystać z systemów CMS zintegrowanych z CRM, aby zrozumieć i wdrożyć wszelkie informacje, które uzyskają, aby poprawić doświadczenia użytkowników w czasie rzeczywistym, a tym samym poprawić ogólne końcowe wrażenie internauty.

  • W celu uzyskania pożądanego poziomu automatyzacji należy wybrać odpowiedni stos technologiczny zbudowany na bazie CMS i CRM, który potrafi wykorzystywać dane klienta i wysunąć je na pierwszy plan bez powodowania obaw użytkowników o utratę zbyt dużej ilości informacji.

Podsumowując, co dalej?

Większość firm potrzebuje technologii marketingowych, wspomagających sprzedaż i obsługę klienta. Twoja firma prawdopodobnie posiada je w jakimś stopniu. Jeśli nie, to najwyższa pora przestać traktować CMS tak, jakby były całkowicie różne od systemów CRM. Wynika to z silnej korelacji, która istnieje obecnie między doświadczeniem klienta a stronami internetowymi.