W styczniu 2015 Microsoft wypuścił na rynek HoloLens. Więcej o nich znajdziecie w styczniowych notkach (produkt na miarę XXI wieku i co zmienia HoloLens). Zaraz po prezentacji eksperci twierdzili, że produkt nie wejdzie do użytku ogólnego wcześniej jak w 2016 roku. Ale…

Aktualnie, Ci sami (lub inni) eksperci twierdzą, że HoloLens wejdą na rynek pod koniec 2015 roku. Jeżeli to prawda, oznaczać to może, że Microsoft szykuje wszystkim prezent pod choinkę. A konkretniej to szykuje prezent do kupienia pod choinkę.

Biorąc pod uwagę, że okres przedświąteczny jest okresem, w którym sprzedaż tego typu urządzenia ma szansę osiągnąć największe możliwe zyski, termin o którym tym razem mówią eksperci wydaje się być wiarygodnym. Ale oczywiście nie musi się okazać prawdziwym.

Ci sami eksperci twierdzą, że okulary HoloLens będą kosztować ok. 500 dolarów, czyli ok. 2000pln (jak ktoś będzie kupował w USA, bo w Polsce pewnie będą trochę droższe). Oznacza to, że mają one szanse stać się popularnym gadżetem już w 2016 roku i że już na 2016 rok trzeba szykować się ze zmianami w projektowaniu stron www.

Póki co, warto na pewno wstępnie zastanowić się jak mogłyby wyglądać strony projektowane na te okulary i jak ktoś ma chwilę czasu to może zacząć przygotowywać wstępne wersje takich stron, żeby jak tylko stanie się to możliwe wpuścić je na rynek jako darmowe szablony.

Ten kto pierwszy wejdzie na rynek z nowymi stronami i ten czyje strony będą i atrakcyjne wizualnie i funkcjonalne, ma szansę stać się liderem na rynku. Jest to więc nisza, która może stać się Waszą.