Dbałość o lakier naszego samochodu to nie tylko zapewnienie sobie przyjemnych dla oka walorów estetycznych. Kosmetyki detailingowe mają także działanie ochronne i sprawiają, że późniejsze mycie auta jest znacznie łatwiejsze. Stosując odpowiedni wosk do samochodu, możemy też zabezpieczyć jego powierzchnię przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych. Podpowiadamy, w jakim celu się je stosuje i które preparaty pozwalają osiągnąć najlepsze efekty.
Profesjonalny wosk do samochodu to rozwiązanie, które pozwala nabłyszczyć pojazd, ale przede wszystkim sprawia, że zyskuje on dodatkową warstwę ochronną przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych. Przekonaj się, jak działa i co zyskujesz, regularnie stosując odpowiednie kosmetyki detailingowe. Podpowiadamy również, które środki sprawdzą się najlepiej i okażą się najwygodniejsze w aplikacji.
Po co stosować wosk do samochodu?
Kosmetyki detailingowe oferowane przez sprawdzonych producentów nie powstały wyłącznie po to, by nasze auta pięknie się prezentowały. Wosk do samochodu ma je przede wszystkim zabezpieczać. Właściwie dobrany preparat:
- zabezpiecza przed negatywnym działaniem czynników atmosferycznych przez cały rok – chroni przed deszczem, promieniami UV, mrozem czy śniegiem,
- umożliwia ukrycie mikrozarysowań i hologramów powstających na skutek codziennego użytkowania czy nieprawidłowej techniki mycia pojazdu,
- pozwalają na dłuższe utrzymanie intensywności koloru i połysku lakieru,
- sprawiają, że samochód jest łatwiejszy do utrzymania w czystości, bo zanieczyszczenia znacznie prościej usunąć.
Jaki wosk do samochodu wybrać?
Wosk samochodowy powinien utworzyć na lakierze skuteczną warstwę ochronną. Aby to było możliwe, a jego skuteczność nie rozczarowywała, niezbędne jest prawidłowe dobranie stosowanego preparatu. Oferta producentów w tym zakresie jest naprawdę szeroka, dlatego dobrze jest poznać najpowszechniej stosowane kosmetyki detailingowe. Pozwoli to wybrać rozwiązanie optymalne dla naszych potrzeb.
Wosk do samochodu – rodzaje
Jednym z częściej stosowanych rozwiązań jest twardy wosk do samochodu. Stosujemy go celem zapewnienia głębi koloru i zwiększenia odporności na uszkodzenia mechaniczne. Jego aplikacja odbywa się za pomocą specjalnej gąbeczki, a polerowanie po nałożeniu należy wykonać przy użyciu miękkiej ściereczki z mikrofibry (o wysokiej gramaturze). Cały proces nie zajmuje zbyt wiele czasu, a użytkownicy oceniają zajęcie jako relaksujące. To maksymalnie godzina, chyba że zdecydujesz się na zastosowanie preparatów hybrydowych o mocniejszym działaniu. Dłuższy czas realizacji przekłada się jednak w tym przypadku także na dłuższy czas działania wybranego środka.
Niektórzy użytkownicy decydują się również na wosk na mokro. W tym przypadku aplikacja jest naprawdę szybka i bezproblemowa, więc może być wykonywana przez osoby nieposiadające doświadczenia. Co istotne, możemy podjąć się jej tuż po myciu auta, nawet jeśli jest jeszcze mokre. Płynnej formie tego rozwiązania zawdzięczamy dotarcie do najbardziej ukrytych nawet zakamarków karoserii. Tego rodzaju wosk w sprayu dostępny jest w ofercie sklepu Chemotion.
Zarówno twardy wosk, jak i wosk na mokro, są dostępne w dwóch wersjach: naturalnej lub syntetycznej. Wyraźna różnica w składzie sprawia, że są one przeznaczone do innych rozwiązań. Zanim wybierzesz preparat dla siebie, sprawdź, co je wyróżnia.
- Naturalny wosk samochodowy bardzo często w składzie ma wosk pszczeli lub olej z liści palmowca. Jego stosowanie jest sugerowane użytkownikom, którzy chcą osiągnąć nienaganny wygląd auta, ale nie zależy im na wysokiej trwałości zastosowanego rozwiązania.
- Syntetyczny wosk samochodowy ma w składzie polimery. Cechuje go wysoka skuteczność w zabezpieczaniu przed negatywnym działaniem czynników zewnętrznych. Rozwiązanie zapewnia także bardzo długotrwały efekt.
Dodatkowym rozwiązaniem jest hybrydowy wosk do samochodu, w którego składzie pojawiły się składniki naturalne i syntetyczne. W wyborze najlepszego rozwiązania może pomóc ci doświadczony sprzedawca w sprawdzonym sklepie z artykułami do detailingu