Nie samym Supermanem i Kapitanem Ameryką człowiek żyje. Idealnym przykładem na to jest wydawnictwo Dark Horse. Jeśli jesteś fanem komiksów i szukasz czegoś odmiennego od znanych Ci już super bohaterów, to pozycje od tego wydawcy mogą być właśnie dla Ciebie. Jeśli natomiast nigdy nie słyszałeś o Dark Horse to czas nadrobić zaległości! Szczególnie że na koncie tego wydawcy widnieje kilka naprawdę ciekawych serii.

 

Co nie co o Dark Horse Comics

Istnieją takie wydawnictwa komiksów, o których wydawać by się mogło, wszyscy już słyszeli. Dark Horse nie sprawia takiego wrażenia, przynajmniej jeśli chodzi o Polskę. Mimo że pewnie wydawnictwo to posiada wielu polskich fanów, to nie można w tym miejscu mówić o takiej popularności, jaką cieszy się, chociażby Marvel Comics.

Dark Horse Comics powstało w 1986 roku w Milwaukie. Wydawnictwo założył Mike Richardson, mimo że zaczynał jedynie od własnego sklepu z komiksami. Szybko okazało się, że wydawnictwo Richardsona będzie ukierunkowane w dużej mierze na kontynuowanie lub rozwijanie istniejących już uniwersów i historii, które znamy, chociażby z kina.

 

Obcy i Obcy kontra Predator

Komiksem, który jako pierwszy odniósł sukces, a stało się to w 1988 roku, była kontynuacja drugiej części Aliena o tytule Obcy: decydujące starcie. Prawdziwym bum było jednak wydanie w 1990 roku crossovera, czyli komiksu o postaciach z dwóch całkowicie innych serii, o nazwie Obcy kontra Predator. Ta historia zyskała ogromną popularność. Ciężko było nie dostrzec epickości spotkania i starcia dwóch popularnych potworów z kosmosu.

 

Star Wars od Dark Horse

Alien to niejedyne uniwersum, które uzyskało swoje komiksowe kontynuacje za sprawą Dark Horse. W 1991 wydawnictwo to, zastępując Marvel Comics, rozpoczęło produkcję komiksów Gwiezdnych Wojen. Trwała ona aż do 2014 roku, kiedy to prawa do gwiezdnych wojen trafiły w ręce Disneya. Do niego natomiast należy i Marvel. Dlatego też można śmiało powiedzieć, że historia kołem się toczy. Jednak to, co przez te lata zostało stworzone przez Dark Horse doceniane jest po dziś dzień. Star Wars Legendy są nadal czytane i uważane za jedne z najlepszych historii umieszczonych w uniwersum Gwiezdnych Wojen.

 

Polski akcent w Dark Horse

Co ciekawe, Dark Horse Comics niepozbawiony jest również polskiego akcentu. Są nim oczywiście opowiadania o Wiedźminie. O Geralcie z Rivii powstało kilka serii od Dark Horse. Są to serie: ,,Dom ze szkła’’, ,, Dzieci Lisicy’’, ,,Klątwa Kruków’’ i ,,Córka płomienia’’. W tworzenie tego ostatniego tytułu zaangażowany był także CD Projekt RED. Jeśli są tu jacyś fani Geralta, to zachęcamy gorąco do zapoznania się z tymi zeszytami. Trzy pierwsze serie nie wzbudziły takich emocji jak ostatnia – czwarta. Ta spotkała się z wieloma skrajnymi opiniami, od słów uznania, poprzez całkowitą krytykę.