Choć w Polsce cały czas największą popularnością wśród inwestorów cieszą się domy murowane, coraz większa liczba osób decyduje się na alternatywę, czyli drewno. Ten ponadczasowy surowiec, w parze z odpowiednią technologią, jest w stanie przyczynić się do powstania budynku niezwykle trwałego, funkcjonalnego i energooszczędnego. Sprawdź, dlaczego projektowanie domu z drewna może okazać się świetnym pomysłem również w Twoim przypadku!

Projektowanie domu z drewna, czyli z szacunku do natury

Drewno to materiał, który do budowy domów używany jest od tysięcy lat. Nie jest to dziełem przypadku – surowiec ten odznacza się dużą wytrzymałością mechaniczną, dobrymi parametrami izolacyjnymi oraz świetnym mikroklimatem, jaki wprowadza do wnętrz. Drewno jest ekologiczne, sprzyja alergikom i pozwala wznosić obiekty o kilkudziesięcioletniej trwałości, spełniając tym samym oczekiwania najbardziej wymagających inwestorów.

Decydując się na projektowanie domu z drewna, możesz więc liczyć na:

  • ogromne możliwości związane z adaptacją projektu i dostosowaniem go do indywidualnych potrzeb;
  • budowę domu, który zapewni Ci komfort cieplny i przyczyni się do zmniejszenia rachunków za ogrzewanie w sezonie zimowym;
  • doskonałe warunki do życia i naturalny mikroklimat we wnętrzach, który pozwoli oddychać świeżym, pozbawionym alergenów powietrzem;
  • trwałość i odporność na czynniki zewnętrzne, uszkodzenia mechaniczne, a nawet działanie ognia – wszystko to dzięki zastosowaniu odpowiednich gatunków drewna oraz ich pieczołowitemu zabezpieczeniu.

Projektowanie i budowa domu z drewna jest więc świetnym pomysłem – zwłaszcza, gdy skorzystasz z nowych technologii, dzięki którym zaoszczędzisz zarówno czas, jak i pieniądze.

Budowa domu z drewna – skorzystaj z nowych technologii!

Dom z drewna może być wykonany nie tylko z bali, ale również w technologii szkieletowej, która w ostatnich latach cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem inwestorów. Wynika to z faktu, że obiekt tego typu wznosi się z gotowych elementów, co pozwala skrócić czas budowy do zaledwie kilku miesięcy, a także zmniejszyć koszty inwestycji o kilkadziesiąt, a nawet kilkaset tysięcy złotych.

Co więcej, projektowanie domu z drewna w technologii szkieletowej jest niezwykle proste i daje niemal nieograniczone możliwości. Sama budowa natomiast może zostać przeprowadzona o każdej porze roku i bez względu na warunki pogodowe. Jeżeli więc chcesz spełnić marzenie o własnym domu, technologia szkieletowa to świetne rozwiązanie!

Pamiętaj! Budowa domu z drewna wymaga zatrudnienia specjalistów z wieloletnim doświadczeniem, którzy przeprowadzą wszelkie prace w sposób sprawny i kompleksowy. Poszukując odpowiedniej firmy, zwróć uwagę przede wszystkim na jej dotychczasowe realizacje, a także opinie wcześniejszych klientów. Sprawdź także, czy specjalizuje się ona w budowie domów z drewna w technologii szkieletowej, która zaliczana jest obecnie do najlepszych w dziedzinie budownictwa