Comarch-ERP-Optima

Prowadząc biznes z pewnością szukasz różnych możliwości na zwiększenie przychodów i zysków. Oprócz rozwoju kanałów sprzedaży jednym z najlepszych sposobów jest optymalizacja procesów biznesowych. Efektywne rozwijanie biznesu może i powinno być wspierane przez najnowocześniejsze technologie informatyczne i aplikacje. Dziś postaramy się Wam przybliżyć potencjał rozwojowy jaki daje najpopularniejszy na rynku polskim system do zarządzania przedsiębiorstwem czyli Comarch ERP Optima wraz z aplikacjami zintegrowanymi.

Czym jest i jak działa system Comarch ERP Optima?

Comarch ERP Optima to obecnie najbardziej popularny system informatyczny klasy ERP w Polsce. Aktywnie korzysta z niego ponad 70 000 polskich firm. Dlaczego zyskał taką popularność i zaufanie? Program Optima obecny jest na rynku polskim od ponad 20 lat. Wcześniej znany pod nazwą Prima i CDN Optima. Od wielu lat znana jest użytkownikom pod nazwą Comarch ERP Optima. Ten program został bardzo rozwinięty na przestrzeni tych lat. Stale i na bieżąco był dostosowywany do zmieniających się przepisów prawa polskiego. Dzięki temu zyskiwał coraz większe uznanie wśród księgowych oraz osób obsługujących kadry i płace.

Program-Comarch-Optima

Jak działa oprogramowanie Comarch ERP Optima?

Dobre zrozumienie w jaki sposób działa oraz jakie daje możliwości oprogramowanie dla firm Comarch ERP Optima nie jest możliwe bez wyjaśnienia istoty zintegrowanego systemu informatycznego klasy ERP jakim jest ten system. Opiera się on o jedną bazę danych SQL oraz zestaw kilkudziesięciu różnych modułów służących do obsługi poszczególnych obszarów i procesów biznesowych w firmie. ERP to z angielskiego planowanie zasobów przedsiębiorstwa (enterprise resource planning). Systemy tej klasy cechują bardzo duże możliwości funkcjonalne. To sprawia, że przedsiębiorca decydujący się na wdrożenie Comarch ERP Optima będzie w stanie obsługiwać praktycznie każdy proces biznesowy i wydajniej go zoptymalizować. Prawie ponieważ za wiele obszarów odpowiedzialne są dedykowane aplikacje zintegrowane z tym systemem.

Aplikacje zintegrowane z Comarch ERP Optima

Sam program Comarch ERP Optima jest bardzo bogaty w funkcjonalność, a przy tym łatwy w użytkowaniu. Od pewnego czasu jednak, krakowski producent firma Comarch S.A., rozwija wiele różnych, ciekawych aplikacji, które są z nim zintegrowane i rozbudowują znacząco jego możliwości. Jednymi z najważniejszych są rozwiązania umożliwiające pełną analizę biznesową czyli Business Intelligence. Występują w dwóch wariantach modułu oraz aplikacji BI Point, która umożliwia analizę danych online z dowolnego miejsca na Ziemi. Kolejnymi ciekawymi aplikacjami są Comarch Mobile Sprzedaż i Monitorowanie umożliwiające efektywną pracę przedstawicieli handlowych oraz zarządzanie nimi. Do tego warto zwrócić uwagę na rozwiązania e-commerce czyli Comarch E-sklep oraz E-sale. W celu zabezpieczenia bazy danych oraz innych plików firmowych można wykorzystać Comarch iBard natomiast do ewidencji czasu pracy, szkoleń, urlopów i delegacji przydatny może być Comarch HRM.

Comarch-ERP-Optima-demo

Jakie inne aplikacje współpracujące warto wyróżnić?

W ostatnich latach firma Comarch S.A. nie próżnowała pod kątem rozwoju systemu Comarch ERP Optima oraz aplikacji współpracujących. Oprócz już wymienionych program doczekał się zintegrowanych z nim aplikacji Comarch OCR (skanowanie, rozpoznawanie i digitalizacja dokumentów papierowych), Comarch PPK (do obsługi pracowniczych planów kapitałowych), E-sprawozdania czy Comarch DMS do elektronicznego zarządzania obiegiem dokumentów. To wszystko sprawiło, że ekosystem nazwany przez producenta ERP 4.0 staje się dziś najbardziej rozbudowanym środowiskiem informatycznym oraz jednym z najbardziej innowacyjnych na rynku.

Wersja online Comarch ERP Optima czy klasyczna wersja stacjonarna?

Coraz częściej przedsiębiorcy decydują się na wybór oprogramowania lub aplikacji, które dostępne są tylko online przez przeglądarkę. Nie powinno to nikogo dziwić. To najnowszy trend, który przebojem wdarł się w świadomość użytkowników. W przypadku Comarch ERP Optima właściciel firmy ma do wyboru zarówno instalację stacjonarną na własnym komputerze lub serwerze oraz korzystanie z wersji online tego programu. Istotnym jest jednak to, że wersji nie będziecie mogli łączyć. Dlatego tak ważne jest aby odpowiedzieć sobie na początku na pytanie czy chcę pokrywać koszty utrzymania serwera czy nie. Wymienione powyżej aplikacje w większości przypadków są aplikacjami webowymi jednakże niektóre z nich posiadają wersję stacjonarną lub są typowo na smartfony.

Daj szansę swojej firmie i uwolnij jej możliwości

W celu rozwoju biznesu możecie podejmować różne kroki. Czasem będzie to zatrudnienie, kupowanie lub wynajem kolejnych lokali lub magazynów, a czasem zastosowania najnowocześniejszy rozwiązań informatycznych w firmie. Samo wdrożenie podstawowego systemu klasy ERP nie jest już innowacją gdyż każde małe, średnie i duże przedsiębiorstwo posiada już takie rozwiązanie. Dziś przewagę konkurencyjną dają inne narzędzia, które są w stanie przyspieszyć pracę Twoich pracowników. Aplikacje natywne i webowe to atrybuty, które z pewnością mogą dostarczać takie optymalizacje. Zwłaszcza gdy są prawidłowo wdrożone, a pracownicy przeszkoleni. Dlatego już dziś warto aby każdy przedsiębiorca zastanowił się czy i w jaki sposób może uwolnić drzemiący potencjał i możliwości swojego biznesu oraz w jaki sposób może to uczynić. Wierzymy, że wszystkie firmy powinny rozwijać się możliwie szybko dlatego zachęcamy was do sprawdzenia możliwości jakie daje system Comarch ERP Optima wraz z aplikacjami zintegrowanymi.