Możliwość zamówienia mebli przez Internet daje nam ogromne możliwości. Możemy nie tylko wyszukiwać ciekawe porady i inspiracje związane z urządzaniem wnętrz, ale też możemy zdecydować się niemalże na każdą kolekcję meblową, jaka tylko wpadnie nam w oko. To ogromna wygoda dla użytkownika, który doskonale wie czego chce i który raczej nie ma ochoty biegać po stacjonarnych salonach meblowych. Analogicznie, zainteresowanie zakupami online przekłada się na to, że sklepy również muszą wejść w tę strefę internetową po to, aby zawalczyć o klienta. Jak wobec tego może wyglądać reklama sklepu meblowego, od której kampanii zacząć i czy to w ogóle się opłaca?

Staramy się wyjść użytkownikowi naprzeciw

Bardzo wiele poszukiwań różnych elementów wyposażenia zaczyna się tak naprawdę w taki sam sposób. Użytkownik wchodzi do wyszukiwarki i wpisuje stosowne zapytanie. Następnie sprawdza kilka pierwszych pozycji z wyników wyszukiwania, jakie mu się wyświetliły. Bardzo często taki użytkownik ma już w sobie motywację zakupową, a więc jest zdecydowany na to, aby dokonać zakupu w sytuacji, kiedy znajdzie coś, co odpowiada jego kryteriom. W takiej sytuacji wyjściem do użytkownika będzie wyświetlenie mu linka do naszej strony internetowej jak najwyżej na jego liście wyszukiwania. A takie możliwości dają tak naprawdę dwie kampanie- reklama sklepu meblowego w postaci kampanii linków sponsorowanych Google Ads oraz pozycjonowanie strony.

Na czym polega reklama poprzez Google Ads?

Jest to dość rozbudowany system reklamowy, który umożliwia projektowanie i wyświetlanie reklam chociażby właśnie w wynikach wyszukiwania na zdefiniowane słowa kluczowe. W takim przypadku, reklama sklepu online będzie wyświetlać się użytkownikom na górze, z boku lub też na dole wyników wyszukiwania na dane frazy. W przypadku takiej kampanii płacimy za konkretne kliknięcia, które powodują, że użytkownik zostaje przekierowany na naszą firmową stronę internetową.

– Kampania pozwala znacznie zwiększyć ruch użytkowników na stronie. Oznacza to, że o wiele więcej osób będzie miało możliwość zapoznania się z zamieszczoną na niej ofertą. Będzie mogło odsłonić dane kontaktowe firmy, poszukać lokalizacji salonu stacjonarnego lub też w przypadku sklepu internetowego- od razu dokonać zakupu. Doskonałym przykładem strony salonu meblowego, na której można swobodnie przeglądać rozmaite kolekcje jest chociażby sklep meblowy polanomeble.pl.

– Chcąc reklamować firmową stronę internetową- dobrze jest wcześniej o nią odpowiednio zadbać. Dopracować szatę graficzną, aby była na czasie. Przeanalizować stronę pod kątem jej użyteczności dla użytkownika, przejść przez zaprojektowaną ścieżkę zakupową i sprawdzić teksty, jakie się na naszej stronie znajdują.

– Kampanie linków sponsorowanych są doskonałym przykładem kampanii, których efektywność można łatwo mierzyć dzięki licznym narzędziom analitycznym. Tym samym dokładnie wiemy, na co idzie przeznaczony budżet i możemy oszacować sobie zwrot z inwestycji w reklamę.