Nowoczesne centrum dietetyczne, gabinet z prawdziwego zdarzenia, możliwość pracy na własny rachunek- to tylko niektóre aspekty przemawiające za otwarciem swojego biznesu. Usługi dietetyczne są w naszym kraju coraz popularniejsze i coraz więcej osób ich poszukuje po to, aby móc zmienić coś w swoim życiu na lepsze. Tym samym bardzo realna staje się możliwość prowadzenia własnego gabinetu, w którym będziemy mogli doradzać pacjentom, jakie zmiany w żywieniu powinni oni wprowadzić już teraz. Samodzielny start a może otwarcie placówki w ramach franczyzy? Obie te możliwości to doskonała odpowiedź na pytanie o to, jak otworzyć gabinet dietetyczny. Od czego zacząć i czy warto jest się zdecydować na franczyzę?

Co można zyskać jako franczyzobiorca?

Franczyza to pewien rodzaj współpracy, gdzie decydujemy się na otwarcie swojego biznesu w ramach większej, istniejącej już sieci gabinetów dietetycznych. Takie rozwiązanie na start wiąże się na pewno z mniejszym ryzykiem i jest dużo prostsze od samodzielnego przecierania szlaków. Gabinet dietetyczny w ramach franczyzy można otworzyć chociażby w ramach sieci Projekt Zdrowie, a więcej informacji na ten temat można znaleźć bezpośrednio na stronie projektzdrowie.info. Uczestnictwo we franczyzie to między innymi:

 

  • Możliwość skorzystania ze wsparcia marketingowego, dzięki któremu będziemy mogli wypromować swoją placówkę i zapewnić sobie pacjentów już od samego startu biznesu.
  • Wsparcie marketingowe w każdym wymiarze prowadzonej działalności, dostęp do specjalnych materiałów dla pacjentów, a także do oprogramowania, które czyni pracę w gabinecie znacznie bardziej profesjonalną i komfortową.
  • Możliwość poszerzania horyzontów dzięki współpracy z innymi ludźmi z branży. Szansa na uczestnictwo w szkoleniach, które pomagają w zdobywaniu praktycznych umiejętności prowadzenia biznesu.

 

Franczyza jest więc najlepszą odpowiedzią na pytanie o to, jak otworzyć gabinet dietetyczny bez stresu o powodzenie inwestycji. Występując pod flagą znanego partnera znacznie szybciej przekonamy do siebie potencjalnych pacjentów, możemy też liczyć na wyłączność terytorialną.

Przystąpienie do franczyzy wymaga jednak przygotowania

To przygotowanie jest też niejako ważne z punktu widzenia powodzenia biznesu. Aby móc przystąpić ze swoim gabinetem do sieci trzeba spełnić kilka takich wymagań. Dotyczą one różnych obszarów prowadzonej działalności. Po pierwsze, konieczne jest spełnienie wymagań lokalowych. Gabinet powinien się mieścić na parterze z witryną w lokalizacji o sporym ruchu pieszych. Gabinet musi być nowoczesny i dobrze urządzony. Dodatkowo, w gabinecie musi pracować przynajmniej jeden specjalista z wykształceniem kierunkowym z zakresu dietetyki. Podczas prowadzenia gabinetu i przy pracy z pacjentami konieczne jest przestrzeganie określonych standardów obsługi klientów. Konieczne jest też uiszczanie rocznej opłaty licencyjnej w zamian za możliwość uczestnictwa w programie. Standardowo, lokale w ramach sieci otwierane są w większych miastach i miasteczkach- najlepiej, aby było to miasto powyżej 10 tysięcy mieszkańców. Do franczyzy można przystąpić praktycznie w każdej chwili.