Strona 1 z 1

phpBB 3.1.0 Beta1 wydane

PostNapisane: 20 mar 2014, o 14:02
przez LG
Dzisiejszej nocy została wydana pierwsza wersja testowa, nadchodzącej aktualizacji phpBB 3.1.0, o nazwie kodowej "Brettie skype'uje* bez spodni". Wprowadza ona wiele zmian i nowych funkcjonalności w stosunku do phpBB 3.0.12.

Podsumowanie zmian:


  • Nowy system rozszerzeń, który docelowo ma zastąpić MODy. Nie będzie już potrzeby ręcznej modyfikacji silnika forum. Znacząco ułatwi aktualizacje do nowej wersji.
  • Prosilver został zmodernizowany i przystosowany do nowych standardów. Między innymi jest teraz responsywny - można go sensownie obsługiwać ze smartphone'ów i tabletów. Subsilver został wyrzucony z podstawowej paczki, ale wciąż będzie rozwijany.
  • Duży nacisk położono na poprawę ogólnej wygody obsługi forum. Wprowadzono nowy system powiadomień, podobny do tych na facebooku. Zostaniesz powiadomiony o nowych postach w obserwowanym wątku, postach które cię cytują, aktywnościach moderatorów w stosunku do ciebie. Nowy system autoryzacji wspiera także logowanie za pomocą OAuth (np. konta google, facebooka). Warto dodać, że dużo więcej akcji będzie teraz wykonywanych bez przeładowywania strony.
  • Wiele zmian zaszło także pod maską, silnik forum został mocno przebudowany. Zmieniono system szablonów, bazuje on teraz na twig - Style z phpBB 3.0.x nie będą kompatybilne z phpBB 3.1.x


Jak testować?


Sposób aktualizacji silnika nie zmienia się, cały czas korzystamy z paczek aktualizacyjnych przygotowanych przez phpBB.com. Przez nowy system rozszerzeń, wiele modyfikacji może mieć problemy z kompatybilnością z nową wersją, dlatego zaleca się czystą instalację.

Napotkane problemy lub sugestie można zgłaszać na tej stronie.
Pamiętajcie, że to wydanie testowe, które nie nadaje się jeszcze na działające fora.


Wymagania


Wymagania są inne od phpBB3, dlatego sprawdźcie czy wasz serwer sobie z nimi poradzi:
  • PHP w wersji 5.3.3 lub wyższej
  • Rozszerzenie JSON w PHP
  • Dla użytkowników PostgreSQL, wspierana jest wersja 8.3 lub wyższa


* Rozmawia przez internet. Jak ktoś ma lepszy pomysł na tłumaczenie, niech podrzuci.

Ogłoszenie do wydania
Download phpBB.com

Re: phpBB 3.1.0 Beta1 wydane

PostNapisane: 22 mar 2014, o 23:07
przez drooid
Zainstalowałem i... dupy nie urywa. Pobieżnie patrząc w PA większych zmian nie widzę, poza systemem rozszerzań (extensions) i powiadomień. Trudno powiedzieć jak toto działa bo nie chce mi się od nowa tworzyć forum. Przydało by się jakieś narzędzie do wypełnienia nowej bazy danymi ze starej bazy - przynajmniej użytkowników. Przydałby się też polski pakiet językowy.

Re: phpBB 3.1.0 Beta1 wydane

PostNapisane: 24 mar 2014, o 10:36
przez harold
Zapowiada się ciekawie. Dla mnie największym utrapieniem było ręczne dodawanie modów i robienie aktualizacji. Fajnie gdyby było to tak zautomatyzowane, jak np. w Wordpressie.

Re: phpBB 3.1.0 Beta1 wydane

PostNapisane: 20 lis 2015, o 17:34
przez micho1984
Trochę odświeżę temat. Mam zainstalowane takie mody SEO Ultimate, Zero Duplicate i GYM Site Maps.
Czy przy aktualizacji strację przyjazne linki i mapy strony? Czy modyfikacje będą dalej działać?

Re: phpBB 3.1.0 Beta1 wydane

PostNapisane: 30 mar 2018, o 13:05
przez EdwardPeter991
If it's not too much trouble recollect that once 4 hours have slipped by since you've made your inquiry you can choose a Best Answer. In the event that any reaction you get to any inquiry Buy Dissertation UK tastefully settle your issue please select it as Best Answer as opposed to enabling your inquiry to go to voting.