Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB 3.0

Twoja przeglądarka jest przestarzała i nie wspiera obecnych standardów WWW.
Zalecamy instalację najnowszej wersji jednej z przeglądarek, które poprawnie obsługują obecne standardy, np:

• Arora
  • Chrome
  • Firefox
  • Opera
  • Safari

phpBB3 RC2 wydane!

phpBB3 RC2 wydane!

Postprzez LEW21 » 25 cze 2007, o 08:25 ·

25 czerwca 2007 roku o godzinie 18:36 wydana została wersja Release Candidate 2 skryptu phpBB3!

Download

phpBB3 Release Candidate 2 (RC2) released - tłumaczenie
Acyd Burn napisał(a):Witamy,

Jesteśmy szczęśliwi, że możemy ogłosić dostępność wersji RC2 skryptu phpBB3. To jest drugi kandydat do wydania, który zostanie zmieniont w wersję finalną jeżeli nie zostaną znalezione żadne błędy. Oczywiście może zostać wydanych więcej kandydatów do wydania.

Do kandydatów do wydania oferowane jest pełne wsparcie na naszym forum, pozwalamy na wgrywanie pakietów językowych, MODów i stylów. Będziemy wspierać tylko użytkowników posiadających czyste instalacje RC2 lub aktualizacje z RC1. Wcześniejsze konwersje lub aktualizacje nie będą wspierane. Nadal zalecamy wstrzymanie się z instalacją phpBB3 do czasu wydania finalnej wersji - to przecież, zgodnie z nazwą, jest tylko kandydat do wydania.

W czasie ostatnich tygodni konwerter otrzymał wiele poprawek i aktualizacji gwarantujących dużo stabilniejszą konwersję oraz kilka aktualizacji. Oto pełny log zmian od wersji RC1:

m

Przypominamy że nie będziemy wspierać tych rodzajów instalacji:
  • Aktualizacja z wersji beta phpBB3 do phpBB3 RC1 i nowszych wersji
  • Konwersja z phpBB 2.0.x do phpBB3 w wersji beta
  • Instalacja phpBB3 w wersji beta
Będziemy w pełni wspierać:
  • Aktualizacja z wersji RC phpBB3 do każdej nowszej wersji
  • Konwersja z phpBB 2.0.x do phpBB3 w wersji RC lub nowszej
  • Instalacja phpBB3 w wersji RC lub nowszej

Krótkie wyjaśnienie jak dokonać konwersji znajduje się w pliku docs/INSTALL.html file, nie zapomnij o jego przeczytaniu. Jeżeli chcesz być całkowicie bezpieczny poczekaj na kolejne wydania phpBB3 zanim przekonwertujesz swoją instalację phpBB 2.0.x.

Apropo pakietów językowych które zainstalowałeś: pamiętaj o aktualizacji pakietu językowego po aktualizacji forum lub wróć do angielskiego pakietu językowego. Inaczej mogą pojawiać się uwagi PHP (en. PHP notices). Nie zgłaszaj żadnych błędów związanych z uwagami PHP na stronie pisania posta/wiadomości/czegoś innego jeżeli masz zainstalowany pakiet językowy starszy od wydania RC2.

Minimalne Wymagania
phpBB3 ma kilka wymagań które muszą zostać spełnione zanim będziesz mógł je zainstalować i używać.
  • Serwer WWW lub konto hostingowe działające na dowolnym systemie operacyjnym wspierającym PHP
  • System bazy danych SQL - jeden z:
    • MySQL 3.23+ (MySQLi jest wspierane)
    • PostgreSQL 7.3+
    • SQLite 2.8.2+
    • Firebird 2.0+
    • MS SQL Server 2000+ (bezpośrednio lub przez ODBC)
    • Oracle
  • PHP 4.3.3+ (>=4.3.3, >4.4.x, >5.x.x, >6.0-dev (kompatybilna)) ze wsparciem dla bazy danych której chcesz użyć.
  • Funkcja PHP getimagesize() musi być odblokowana
  • Te moduły PHP nie są konieczne, ale umożliwią Ci korzystanie z dodatkowych funkcji.
    • wsparcie kompresji zlib
    • Wsparcie zdalnego FTP
    • Wsparcie XML
    • Wsparcie Imagemagick
    • Wsparcie GD
Wymagania zostaną automatycznie sprawdzone w czasie procesu instalacji.

Bezpieczeństwo
Problemy z bezpieczeństwem powinny być zgłaszane do naszego trakera bezpieczeństwa w zwykły sposób.

Dostępne pakiety
Ponieważ to jest pierwszy raz kiedy nasz nowy automatyczny aktualizator zostanie uruchomiony na tysiącach instalacji zalecamy użycie metody "tylko zmienione pliki" jeżeli wystąpią jakieś problemy, szczególnie jeśli modyfikowałeś swoją instalację. Zgłaszaj wszystkie błędy które zauważysz do naszego trakera błędów.

W tym wydaniu dostępne są cztery pakiety.
  • Pełny pakiet
    Zawiera cały kod phpBB3 i angielskie pliki językowe.
  • Tylko zmienione pliki
    Zawiera tylko pliki zmienione od poprzednich wersji phpBB3. Zauważ że to archiwum zawiera pliki zmienione w każdej z poprzednich wersji.
  • Pliki patch
    Zawiera patch-kompatybilne patche od poprzednich wersji phpBB3.
  • Pakiet automatycznej aktualizacji
    Pakiet aktualizacji dla automatycznego aktualizatora zawierający zmiany między poprzednim wydaniem a tym wydaniem.
    Pamiętaj o przeczytaniu dokumentów INSTALL i README (znajdują się w folderze docs/) zanim zaczniesz instalację, aktualizację lub konwersję!

Pakiet automatycznej aktualizacji nie zawiera pliku includes/utf/data/recode_cjk.php. Jeżeli używasz kodowania SJIS lub podobnego powinieneś zamienić ten plik ręcznie z wersją zamieszczoną w pełnym pakiecie.

Download/Dokumentacja

Have fun with the release,
the phpBB Teams.
Potrzebujesz pomocy? Napisz na forum zamiast wysyłać komuś prywatną wiadomość lub pisać do kogoś przez jakiś komunikator.

LEW21

Papa SmerfPosty: 3078Dołączył(a): 18 cze 2006, o 12:17Lokalizacja: Warszawa

Re: phpBB3 RC2 wydane!

Postprzez Master » 25 cze 2007, o 08:34 ·

No już coraz bliżej wersji finalnej
http://Forum-Kulturystyka.pl - Forum tylko dla Twardzieli !!!

Master

Postprzez hryst » 25 cze 2007, o 10:09 ·

aktualizacja przebiegła bez problemów

edit: małe zamieszanie z avatarami
Pozdrawiam

hryst

Postprzez w0jtas » 25 cze 2007, o 22:32 ·

rc2 , rc8 a co lew21 obiecuje ze shoutbox skonczy to obiecuje, a predzej kopne w kalendarz niz ujze shoutboxa a ludzie mi placza na forum

w0jtas

Postprzez tomalla » 26 cze 2007, o 15:15 ·

wlasnie.. shout by sie przydal... nie moge nigdzie znalezc

tomalla

Posty: 33Dołączył(a): 21 maja 2007, o 16:35Lokalizacja: Internet

Postprzez HitcH » 26 cze 2007, o 15:19 ·

wlasnie.. shout by sie przydal... nie moge nigdzie znalezc

to coś kiepściutko szukasz. phpbb.com
a może najpierw by spolszczenie zrobić? A nie zabierać się do modów

HitcH

Postprzez MaseX » 27 cze 2007, o 20:37 ·

w0jtas napisał(a):rc2 , rc8 a co lew21 obiecuje ze shoutbox skonczy to obiecuje, a predzej kopne w kalendarz niz ujze shoutboxa a ludzie mi placza na forum

Polecam znakomity shoutbox :]
http://startrekguide.com/forum/f27t1250-ajax_chat.html
Leniuchy szukać się nie chciało... mnie martwi tylko fakt, ze jak zrobie aktualizacje z RC1 do RC2 to chyba go stracę a nie wiem czy jest zgodny z RC2 :/ chyba troche poczekam i poszukam sposobu, żeby to wyszystko skończyło się możliwie jak najmniej boleśnie :]

MaseX

Postprzez bargain4uuu » 27 cze 2007, o 21:01 ·

MaseX tez mam ten problem i wole niczego nie ruszac bo zaraz znowu cos popsuje

bargain4uuu

Postprzez w0jtas » 28 cze 2007, o 00:03 ·

mam rc2 i tego shoutboxa i chula ale problem w tym ze albo aktualizacja albo shout spieprzylo mi wszystkie grupy!!!!!
wszystkich mam w botach, wsiorablo wielu z zarejestrowanych, mnie wywalilo z admina....

w0jtas

Postprzez Victor » 29 cze 2007, o 15:38 ·

Jak zaktualizować do najnowszej wesji z PHPBB3 RC1?

Edit:

Kod: Zaznacz cały

Fatal error: Maximum execution time of 10 seconds exceeded in /home/a/r/l/arlinek/www/forums/includes/diff/engine.php on line 275

Co zrobiłem źle?

Victor

Posty: 24Dołączył(a): 17 cze 2007, o 13:23Lokalizacja: Ostrów Maz, POLAND