Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB 3.0

Twoja przeglądarka jest przestarzała i nie wspiera obecnych standardów WWW.
Zalecamy instalację najnowszej wersji jednej z przeglądarek, które poprawnie obsługują obecne standardy, np:

• Arora
  • Chrome
  • Firefox
  • Opera
  • Safari

phpBB 3.0.4 wydane.

phpBB 3.0.4 wydane.

Postprzez LEW21 » 13 gru 2008, o 00:28 ·

30 minut temu phpBB Group ogłosiło wydanie nowej wersji phpBB - 3.0.4. Wersja ta naprawia błędy wprowadzone w 3.0.3, poprawia drobne problemy, łata 2 małe luki bezpieczeństwa i zwiększa wydajność forum.

Aktualizacja jest mocno zalecana, na naszym forum wersję 3.0.3 oficjalnie będziemy wspierać jeszcze tydzień, licząc od momentu wydania zaktualizowanego spolszczenia.

Ogłoszenie o wydaniu
Download

Najważniejsze zmiany

• [Poprawka] Szablony z katalogów o mających w nazwach różnej wielkości znaki też mogą być dziedziczone (błąd #36725)
  • [Poprawka] Regresja z rewizji #8908 związana z wyświetlaniem logów w ACP
  • [Poprawka] Zmodyfikowano phpbb_chmod(), aby zawsze nadawał uprawnienia grupie pliku.
  • [Zmiana] Pozwolono aplikacjom na podawanie własnej ścieżki ładowania modułów (pomysł Highway'a of Life)
  • [Zmiana] Lepsza obsługa i więcej możliwości kontroli ustawień widoczności własnych pól profilu (patch autorstwa Highway'a of Life)
  • [Zmiana] Przyspieszenie funkcji format_date() (błąd #37575 - patch autorstwa BartVB)
  • [Zmiana] Zmieniono separator dat w prosilver z 'on' (w polskim tłumaczeniu pustka) na '»'
  • [Zmiana] Przyspieszenie funkcji get_username_string() (błąd #37545 - patch autorstwa BartVB)
  • [Zmiana] Małe przyspieszenie dla najczęstszych wywołań funkcji append_sid() (błąd #37555 - patch autorstwa BartVB)
  • [Funkcja] Dodano 'TEMU' do relatywnych dat, np. napisane 14 minut temu. (patch autorstwa BartVB)
  • [Bezpieczeństwo] Naprawiono błąd, z powodu którego deaktywowane konta mogły być ponownie aktywowane bez wymaganych uprawnień. (zgłoszone przez Joricka)
  • [Bezpieczeństwo] Dodano pytanie o hasło działu gdy post z zahasłowanego działu jest cytowany w prywatnej wiadomości. (zgłoszone przez nickvergessen)

Zaktualizowane tłumaczenie pojawi się niedługo.
Potrzebujesz pomocy? Napisz na forum zamiast wysyłać komuś prywatną wiadomość lub pisać do kogoś przez jakiś komunikator.

LEW21

Papa SmerfPosty: 3078Dołączył(a): 18 cze 2006, o 12:17Lokalizacja: Warszawa

Re: phpBB 3.0.4 wydane.

Postprzez BlueMan » 13 gru 2008, o 20:16 ·

No, no :) przynajmniej na jednym z moich forów aktualizacja nie usunęła modyfikacji jakie miałem ;]
Ja już przeszedłem z Przemo do phpBB3, a Ty? ^^
http://www.BlueForum.pl - Piąty Wymiar Rzeczywistości
http://www.ForumOrange.net - Forum Orange GSM
http://www.phpBB4.pl - phpBB4 żabawniej ;)

BlueMan

VeteranPosty: 306Dołączył(a): 15 gru 2007, o 11:15Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez hejowicz » 13 gru 2008, o 21:18 ·

Czy tylko mi aktualizacja do 3.0.4 zainstalowała nowego moda ?

chodzi o nazwy tematów widoczne w sekcji "Ostatni post" (widoczne po zalogowaniu)

hmm.. nawet to dobre ( miałem to zainstalować)
ale jest problem z kolorem / czcionką/ stylem owych nazw :crazy:

edit:
pomyłka ;)
Instalacja for | Przenoszenie for
Aktualizacje for | Konwersja z innych systemów for (IPB, vB, MyBB, Smf itd.)
Łączenie for | Instalacja modyfikacji do phpBB

Support phpBB3

hejowicz

DoktorekPosty: 359Dołączył(a): 28 sty 2008, o 21:50Lokalizacja: Łódź

Postprzez KomputeromaniaK » 11 lut 2009, o 15:18 ·

A można wersję 3.0.1 zaktualizowac?
Jeżeli tak to czy stracę wszystkie dane i mody?
Kocham deszcz bo tylko on na mnie leci.
Obrazek

KomputeromaniaK

Posty: 97Dołączył(a): 7 lut 2009, o 15:22Lokalizacja: Śląsk/Mysłowice

Postprzez LG » 11 lut 2009, o 15:41 ·

Przy aktualizacji nigdy nie tracisz danych (Pamiętaj, żeby zrobić backup). viewtopic.php?f=42&t=6960#p34750
Przeważnie problem leży między krzesłem a klawiaturą.
Strona domowa - Google+ - Twitter

LG

ModeratorPosty: 1829Dołączył(a): 17 lip 2007, o 11:57Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez matis2 » 14 maja 2009, o 19:18 ·

Mozecie spolszczyc liste poprawek do wersji 3.0.3?? Nie jestem dobry z eng i nie wiem co tam poprawili a bylo tego duzo

matis2