Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB 3.0

Twoja przeglądarka jest przestarzała i nie wspiera obecnych standardów WWW.
Zalecamy instalację najnowszej wersji jednej z przeglądarek, które poprawnie obsługują obecne standardy, np:

• Arora
  • Chrome
  • Firefox
  • Opera
  • Safari

phpBB3 RC7 wydane!

Re: phpBB3 RC7 wydane!

Postprzez rav » 25 paź 2007, o 18:50 ·

Rob77 napisał(a):
LEW21 napisał(a):Rob77, viewtopic.php?f=2&t=1407

Czytałem te wskazówki, niestety nie skutkowały u mnie, trudno. Zainstalowałem świeże RC7 i czekam na nowe style pod RC7 i oby na tej wersji skończyło się ;) Dzięki!

odnosnie powrotu do stylu gdzie dziala panel to wystarczylo zmienic nazwe stylu uzywanego na inny styl, oczywiscie przez jakiego klienta ftp lub putty, przejscie do odnosnika mojego konta znienienie stylu. po wyskoczeniu bledu ze nie moze odnalesc stylu lub katologu ze stylem zmienic na nazwe powrotna i wszystko dziala!

rav

Postprzez bartek_fm » 1 lis 2007, o 13:59 ·

Po zainstalowaniu RC7 i próbie zalegowania do panelu administracyjnego pojawia mi się informacja: "General Error
You need to enter your password to access the Administration Control Panel."

http://www.phpbb3.pl/viewtopic.php?f=668&t=1407

bartek_fm

Postprzez miki818 » 9 lis 2007, o 20:35 ·

Witam
Czy ktoś próbowal altualizowac z RC4 na RC7? Bo mam RC4 i chce zaktualizowac a nie umiem znalesc nigdzie aktualizacji z RC4 na RC 5 - wtedy mógłbym zrobic z RC4 na RC5 a potem z RC5 na RC7 ...

miki818

Postprzez LEW21 » 9 lis 2007, o 21:53 ·

Hmm... Słaby pomysł, wtedy będziesz podwójnie narażony na bugi w aktualizatorze :P Lepiej poczekaj na mój konwerter, który (miejmy nadzieję) niedługo się ukaże.
Potrzebujesz pomocy? Napisz na forum zamiast wysyłać komuś prywatną wiadomość lub pisać do kogoś przez jakiś komunikator.

LEW21

Papa SmerfPosty: 3196Dołączył(a): 18 cze 2006, o 12:17Lokalizacja: Warszawa

Postprzez miki818 » 9 lis 2007, o 22:01 ·

no to poczekam cierpliwie :)

miki818

Postprzez mampytanie » 12 lis 2007, o 12:10 ·

A wie ktoś może kiedy będzie finalka, takmniej więcej, moze cos na macierzystej stronie projektu mowili cos o tym?
Polecam: sklep partnerski, ponadto warto jest skorzystać z usług firmy budującej groty solne.

mampytanie

Postprzez Apis » 14 lis 2007, o 19:56 ·

miki818 napisał(a):Witam
Czy ktoś próbowal altualizowac z RC4 na RC7? Bo mam RC4 i chce zaktualizowac a nie umiem znalesc nigdzie aktualizacji z RC4 na RC 5 - wtedy mógłbym zrobic z RC4 na RC5 a potem z RC5 na RC7 ...

Zrobiłem aktualizację z RC2 do RC7, ale nie polecam tej drogi nikomu, kto nie umie obchodzić się z bazami danych SQL.

Po prostu skopiowałem bazę, zapisałem plik *sql, skasowałem bazę, założyłem nową bazę SQL z tą samą nazwą i tym samym prefixem dla plików, wymieniłem wszystkie pliki phpBB3 na wersję RC7 i zainstalowałem tę wersję od podstaw komunikując z nową bazą, następnie zaimportowałem skopiowane wcześniej pliki *sql do bazy, uruchomiłem z poziomu przeglądarki komendę aktualizacji bazy danych phpBB3 do RC7 i.... już ;)

Powtarzam - nie wiesz jak - nie rób! Poczekaj na konwerter @Lwa21 ;)

Apis

VeteranPosty: 98Dołączył(a): 13 lis 2007, o 20:56Lokalizacja: (z)Dolny Śląsk

Postprzez LEW21 » 15 lis 2007, o 09:22 ·

Apis, prędzej czy później wszystko Ci się posypie :P No ale cóż... taki Twój wybór.
Potrzebujesz pomocy? Napisz na forum zamiast wysyłać komuś prywatną wiadomość lub pisać do kogoś przez jakiś komunikator.

LEW21

Postprzez Apis » 15 lis 2007, o 13:02 ·

Aż tak źle to rokuje?
Ale już prawie miesiąc forum chodzi bez zastrzeżeń, a muszę dodać, że wcześniej zostało skonwertowane z phpBB2.
Nie zginął ani jeden post, ani jeden user, zachowane są wszystkie ustawienia...
Przecież nie twierdzę, że to najlepszy sposób... ;)
Były drobne kłopoty z zalogowaniem się w nowej wersji - pojawiał się ekran z komunikatem błędu ogólnego taki jak:
bartek_fm napisał(a):"General Error. You need to enter your password to access the Administration Control Panel."
ale wychodziło się z niego zalogowanym (poprzez link w prawym górnym rogu). To trwało jedynie do momentu uruchomienia z poziomu przeglądarki (nie ACP) funkcji adresdomeny/install/database_update, co następnie zakończyło się komunikatem o pełnym sukcesie i forum śmiga bez błędów. Nie muszę dodawać, że do tego momentu nie można było usuwać foldera install z pakietu startowego. Potem już tak.

Apis

VeteranPosty: 98Dołączył(a): 13 lis 2007, o 20:56Lokalizacja: (z)Dolny Śląsk

Postprzez LEW21 » 15 lis 2007, o 17:13 ·

Hmm... Czyli wygląda na to że wreszcie udało im się wyprodukować w miarę działający database_update.php. Ale ja osobiście bał bym się go użyć na phpBB3.PL.

LEW21