Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB 3.0

Twoja przeglądarka jest przestarzała i nie wspiera obecnych standardów WWW.
Zalecamy instalację najnowszej wersji jednej z przeglądarek, które poprawnie obsługują obecne standardy, np:

• Arora
  • Chrome
  • Firefox
  • Opera
  • Safari

phpBB 3.0.7 wydane.

Re: phpBB 3.0.7 wydane.

Postprzez Ronnie » 13 mar 2010, o 20:53 ·

nie bardzo rozumiem, co masz na myśli... za pomocą AUP zostaną zaktualizowane angielskie pliki językowe, polskie nie zostaną w żaden sposób zmodyfikowane, i po prostu będzie w nich brakowało niektórych tekstów

Ronnie

Ort Hunter | Smerf GadułaPosty: 2751Dołączył(a): 10 kwi 2007, o 23:24Lokalizacja: Łódź

Postprzez Koobe » 13 mar 2010, o 20:57 ·

To może inaczej: co mam zrobić żeby zaktualizować swoje forum nie tracąc modyfikacji? Najlepiej kok po kroku, jeśli można, byłbym bardzo wdzięczny:)
Jest to moja 1 aktualizacja i dlatego nie wiem jak się do tego zabrać.

Koobe

Postprzez Ronnie » 13 mar 2010, o 21:00 ·

ech... za pomocą AUP, ale będziesz musiał ręcznie zaktualizować styl i spolszczenie

Aktualizacja phpBB3

Ronnie

Ort Hunter | Smerf GadułaPosty: 2751Dołączył(a): 10 kwi 2007, o 23:24Lokalizacja: Łódź

Postprzez Koobe » 13 mar 2010, o 21:04 ·

Ok, spolszczenie wiem jak wykonać.
Ale o co chodzi ze stylem? Jak go zaktualizować? Nie rozumiem... :/

Koobe

Postprzez Ronnie » 13 mar 2010, o 21:05 ·

mógłbyś przejrzeć przynajmniej ten temat... viewtopic.php?p=61032#p61032

Ronnie

Postprzez jucha80 » 14 mar 2010, o 13:19 ·

Wiecie co? Tak szczerze napiszę. Dla początkującego to jest tak strasznie wszystko niejasne, że masakra. Szukam i szukam po necie opisu jak można zrobić poprawnie aktualizację od A do Z i nic nie ma. Owszem są tutoriale, ale strasznie ogólne i niejasne. Wielu osobom wyskakują błędy, wiele osób ma problemy z instalacjami dodatków. Co do aktualizacji stylu, to w przewodniku jest napisane tylko żeby go zaktualizować. Ale nie jest napisane jak. Nie wszyscy zaczynali od amigi czy comodorka z grami na taśmach. Ja zaczęłam surfować po necie w 2005 roku dopiero, a dopiero teraz zaczęłam się interesować się zakładaniem stron i forów. Ale bez pomocy nowi sobie nie poradzą bo po prostu tego za dużo.

Te odnośniki do zipów nie powiedzą nam jak nie sknocić instalacji. A na phpbb.com niczego nie można się doszukać. Trochę wyrozumiałości proszę. W końcu nazwa "Przyjazne użytkownikom" do czegoś się musi przydać ;)

jucha80

Postprzez Schizo » 14 mar 2010, o 13:28 ·

jucha80 napisał(a):Wiecie co? Tak szczerze napiszę. Dla początkującego to jest tak strasznie wszystko niejasne, że masakra. Szukam i szukam po necie opisu jak możnna zrobić poprawnie aktualizację od A do Z i nic nie ma. Owszem są tutoriale, ale strasznie ogólne i niejasne. Wielu osobom wyskakują błędy, wiele osób ma problemy z instalacjami dodatków. Co do aktualizacji stylu, to w przewodniku jest napisane tylko żeby go zaktualizować. Ale nie jest napisane jak. Nie wszyscy zaczynali od amigi czy comodorka z grami na taśmach. Ja zaczęłam surfować po necie w 2005 roku dopiero, a dopiero teraz zaczęłam się interesować się zakładaniem stron i for. Ale bez pomocy nowi sobie nie poradzą bo po prostu tego za dużo.

Te odnośniki do zipów nie powiedzą nam jak nie sknocić instalacji. A na phpbb.com niczego nie można się doszukać. Trochę wyrozumiałości proszę. W końcu nazwa "Przyjazne użytkownikom" do czegoś się musi przydać ;)

Uwierz, że wystarczy czytać to co jest napisane i korzystać z wyszukiwarki na forum.
Ja jeszcze 2 miesiące temu nie potrafiłem nic, teraz siedzę w php i zaczynam pozycjonowanie stron ^^
A wszystko jest podane jak na tacy, tylko trzeba uważnie czytać :)

Schizo

Postprzez jucha80 » 14 mar 2010, o 13:41 ·

wierzę że tak jest, bo jak zakładałam stronę to nie wiedziałam do czego służy dreamveawer, i co to jest html. Teraz śmigam jak złoto, ale pewnie sam zauważysz że jeśli pisze się aktualizację dla danego phpBB to w tutorialu powinno być napisane w sumie wszystko. Nie mówię, że krok po kroku, ale odnośniki chociaż do stron z których należy pobrać zipy. A do phpBB3 odnośniki są dwa do strony głównej na której doszukać się można tylko postów z problemami i pytaniami o błędy. Zanim się doszukasz czegokolwiek to mijają dni i godziny. Technika idzie do przodu to i ludzie powinni też się do tego przystosować. Ja próbuję i usiłuję.

Z drugiej strony wiem też jak działa forum i ile banałów zakładanych jest w oddzielnych topikach. Trole nie dają spokoju na każdym kroku.

Czy nie można by było zrobićoddzielnego działu z pobieralnią plików kompatybilnych ze sobą? Żeby w topiku z aktualką phpBB były od razu pliki które są potrzebne do przeprowadzenia całej instalacji od A do Z. Mniej by było pytań i problemów.

jucha80

Postprzez Ronnie » 14 mar 2010, o 15:48 ·

jucha80 napisał(a):Nie mówię, że krok po kroku, ale odnośniki chociaż do stron z których należy pobrać zipy. A do phpBB3 odnośniki są dwa do strony głównej na której doszukać się można tylko postów z problemami i pytaniami o błędy.

?
LEW21 napisał(a):Pobierz: phpBB3+spolszczenie | pakiety aktualizujące

Ronnie

Postprzez jucha80 » 14 mar 2010, o 16:14 ·

Źle napisałam. Kurcze bo się ogarnąć z tym wszystkim nie potrafię. W poradniku aktualizacji phpBB 3.0.7, przy aktualizacji stylu są dwa linki przekierowujące na stronę phpbb3styles.net z czego dopisanie do linku polecanej reszty nie działa :P O to mi chodzi, że nie wszystko jest jasno napisane. Aktualizację już zrobiłam (tam też miałam problem ale tylko dlatego, że nie doczytałam jak muł). Spolszczenie też zainstalowane (tu bez problemów). Problem miałam ze stylami (bo nie wiedziałam skąd je wziąć - lekka zmyłka w tym przekierowaniu na stronę phpBB3styles.net i też nie doczytałam do końca), a teraz na domiar wszystkiego nie działają mi emotikony i polecenia nad pisanym postem (wytłuszczenie czcionki, url, itd itp). Właśnie to się sypie, pomimo poprawnej instalacji (tak myślę, że poprawnej, nie wiem jak z tymi stylami). Problem polega na tym, że żeby korzystać z aktualizacji, w momencie gdy mam automatyczną na forum muszę szukać w necie rozwiązań dla problemów, które są prawie takie same dla każdego. A co forum to opinia i spece od świec. Dopiero tu znalazłam porządne odpowiedzi które mi pomogły.

Tak czy inaczej ten poradnik mógłby (to taka uwaga totalnego nowicjusza) być troszkę bardziej rozbudowany. Bo łatwo dużo rzeczy przeoczyć. Tym bardziej, że podczas instalacji wyłażą czasami takie kwiatki że się siedzi godzinami i kombinuje jak koń pod górę. Wtedy bardzo łatwo coś przeoczyć i pominąć.

Czy gadam bzdety? Bo już sama nie wiem :/

jucha80