Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB 3.0

Twoja przeglądarka jest przestarzała i nie wspiera obecnych standardów WWW.
Zalecamy instalację najnowszej wersji jednej z przeglądarek, które poprawnie obsługują obecne standardy, np:

• Arora
  • Chrome
  • Firefox
  • Opera
  • Safari

phpBB 3.0.7 wydane.

Re: phpBB 3.0.7 wydane.

Postprzez adamowski10 » 1 kwi 2010, o 09:13 ·

Ronnie napisał(a):http://www.phpbb.com/downloads/olympus.php?update=1
http://www.phpbb.com/files/release/phpB ... hanges.zip
:roll:

Co mam zrobić z tym plikiem? :oops:

adamowski10

Postprzez diabeelek » 3 kwi 2010, o 23:08 ·

salamonpl napisał(a):U mnie po kliknięciu w odpowiedzi na "pokaż więcej uśmieszków" wyskakuje takie cudo:

http://img203.imageshack.us/img203/7971/errorib.jpg

Jak to ugryźć ?

Może ktoś pomóc?

diabeelek

Postprzez macer » 1 maja 2010, o 18:20 ·

Poszukaj hostingu z mysql5, to bug mysql4
http://drupal.org/node/406118

macer

Postprzez salamonpl » 1 maja 2010, o 19:44 ·

U mnie jest mysql5, ale wersja bazy danych forum to MySQL 4.1.22-standard-log.
Co w takim przypadku ?

salamonpl

Postprzez drooid » 19 maja 2010, o 11:37 ·

jucha80 napisał(a):Czy gadam bzdety? Bo już sama nie wiem :/

Podzielam opinię i frustrację. Mało mnie obchodziły aktualizacje forum, które działa raczej bezbłednie i doszło do tego, że mam staroć (3.0.4) :) Pewne nowinki w aktualizacjach jednak korcą by zrobić upgrade i tu pojawia się masa wątpliwości: czy robić to automatycznie, czy ręcznie - w ogóle czy ręcznie się da - a jesli nie czy automat nie wywali mi modów i własnych dopisków w stylu, które zainstalowałem/robiłem ponad rok temu i nie pamiętam już nawet co i gdzie było zmieniane... Nie wiem nawet czy paczka językowa była przeze mnie zmieniana. Nie pamiętam jak robiłem poprzednie aktualizacje :( Ogólnie przed aktualizacją jeden wielki ?, strach i niepewność i pewnie tydzień szukania (żeby nie zadawać głupich pytań) jak toto zaktualizować by straty były najmniejsze :(
phpbb3: 3.1.2 | spolszczenie: phpbb.pl | czysta instalacja od 3.1.2 | aktualizowane: nie | nie konwertowane | mody: Automod | style: subsilver2 | serwer: płatny | php: 5.5.16 | mysql: 5.5.39

drooid

GapikPosty: 577Dołączył(a): 14 maja 2008, o 08:26Lokalizacja: Łódź

Postprzez napus » 19 maja 2010, o 12:05 ·

drooid napisał(a):czy robić to automatycznie, czy ręcznie - w ogóle czy ręcznie się da - a jesli nie czy automat nie wywali mi modów i własnych dopisków w stylu, które zainstalowałem/robiłem ponad rok temu i nie pamiętam już nawet co i gdzie było zmieniane...

Tylko automatycznie, jeżeli skrypt napotka na problem podczas aktualizacji poinformuje Cię o tym i będziesz miał wybór zostawić obecny plik, zmienić na nowy lub zmienić kolidujący kod na oryginalny.
Oczywiście możesz wyświetlić konfliktowy kod i poprawić go już po aktualizacji - ręcznie.

Skrypt aktualizuje tylko styl prosilver i subsilver2 więc jeżeli posiadasz inny musisz to zrobić ręcznie to samo tyczy się języka pl, chyba że przerobisz skrypt tak jak jest to opisane na Wiki.

Aktualizować trzeba ponieważ każda nowa wersja jest lepiej zabezpieczona przed próbami włamań.
Zawsze można to zrobić na localhost i jeżeli wszystko pójdzie OK podmienić pliki na serwerze.
drooid napisał(a):Ogólnie przed aktualizacją jeden wielki ?, strach i niepewność i pewnie tydzień szukania (żeby nie zadawać głupich pytań) jak toto zaktualizować by straty były najmniejsze :(

Nie rozumiem, jaki strach przecież przed aktualizacją robisz buckup bazy i forum jeżeli coś nie pójdzie po myśli po prostu przywracasz backup i gdzie tu miejsce na strach :?:

napus

VeteranPosty: 7662Dołączył(a): 11 mar 2009, o 20:16Lokalizacja: Rzeszów

Postprzez drooid » 19 maja 2010, o 12:15 ·

Problem w tym, że część modyfikacji robiłem sam na stylu subsilver2, dopiski kodu php w viewforum.php (bodajże) i dodatkowe odwołania do własnych skryptów php. Być może też w paczkach językowych, czego nie pamiętam. Chyba pozostanie instalacja całości na nowo, "wyłuskiwanie" moich różnic i domalowywanie ich do nowych plików.
phpbb3: 3.1.2 | spolszczenie: phpbb.pl | czysta instalacja od 3.1.2 | aktualizowane: nie | nie konwertowane | mody: Automod | style: subsilver2 | serwer: płatny | php: 5.5.16 | mysql: 5.5.39

drooid

Postprzez napus » 19 maja 2010, o 13:07 ·

Jeżeli nie spróbujesz to się nie dowiesz, może być tak że te Twoje zmiany nie będą miały wpływu na aktualizację.

napus

VeteranPosty: 7662Dołączył(a): 11 mar 2009, o 20:16Lokalizacja: Rzeszów

Postprzez drooid » 20 maja 2010, o 21:06 ·

No i wiedziałem, że pójdzie nie tak. Znalazłem paczkę aktualizacyjną 3.0.4 do 3.0.7 PL1, odpaliłem aktualizację automatyczną z PA i przy aktualizacji baz danych wywala mi błąd
"Internal Server Error
The server encountered an internal error or misconfiguration and was unable to complete your request "
i nie ma możliwości przejść do następnego kroku.
Jest gdzieś jakiś tutorial jak aktualizować ręcznie?

drooid

Postprzez seven » 20 maja 2010, o 21:10 ·

W wolnej chwili możesz porozmawiać na dowolny temat wchodząc na Silence Forum.

seven

Posty: 104Dołączył(a): 26 lis 2009, o 20:50Lokalizacja: Łódź