Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB 3.0

Twoja przeglądarka jest przestarzała i nie wspiera obecnych standardów WWW.
Zalecamy instalację najnowszej wersji jednej z przeglądarek, które poprawnie obsługują obecne standardy, np:

• Arora
  • Chrome
  • Firefox
  • Opera
  • Safari

phpBB 3.0.6 wydane.

Re: phpBB 3.0.6 wydane.

Postprzez mctoms » 25 lis 2009, o 10:27 ·

napus napisał(a):Spróbuj podmienić ten plik.

Próbowałem już wiele razy..

Zauważyłem, że po wyczyszczeniu /cache na FTP instalacja rusza ale po chwilii ten sam błąd ...

PS.

Na tym kroku instalacji zazwyczaj pojawia się bład:

Kod: Zaznacz cały

Dotychczas sprawdzono różnice w 75 plikach (z 281 łącznie).
Poczekaj, aż sprawdzanie plików zostanie zakończone.

mctoms

Postprzez Ronnie » 25 lis 2009, o 12:07 ·

Aktualizacja phpBB3
spróbuj skorzystać z drugiej metody i zmień hosting

Ronnie

Ort Hunter | Smerf GadułaPosty: 2751Dołączył(a): 10 kwi 2007, o 23:24Lokalizacja: Łódź

Postprzez hinix » 25 lis 2009, o 13:26 ·

Czy jest gdzies dostepna paczka ze zmianami dla plikow jezykowych juz przetlumaczona na polski?
Mam troche juz zmodyfikowane forum i nadpisanie wszystkiego nei wchodzi w gre.
Ostatnio edytowano 25 lis 2009, o 14:08 przez hinix, łącznie edytowano 1 raz

hinix

Postprzez napus » 25 lis 2009, o 14:07 ·

hinix napisał(a):Czy jest gdzies dostepna paczka ze zmianami dla plikow jezykowych juz przetlumaczona na polski?

Nie ma i nie będzie.

napus

VeteranPosty: 7656Dołączył(a): 11 mar 2009, o 20:16Lokalizacja: Rzeszów

Postprzez hinix » 25 lis 2009, o 14:09 ·

Hmm to musze recznie przegladac i aktualizowac pliki? Mam juz lekko zmodyfikowane forum i nadpisanie wszystkich plikow odpada. A nie moge sobie przypomniec jak rozwiazalem to poprzednio :|

hinix

Postprzez Ronnie » 25 lis 2009, o 14:33 ·

hinix napisał(a):Mam juz lekko zmodyfikowane forum i nadpisanie wszystkich plikow odpada.

nie powinieneś w ogóle instalować modyfikacji, które wymagają edycji plików językowych, bo to nie świadczy o nich najlepiej, a jeżeli już je instalujesz, to wszystkie nowe wpisy powinieneś dodawać pod koniec common.php (i acp/common.php) bądź w nowych plikach

skorzystaj z tego:
http://phpbb3pl.svn.sourceforge.net/vie ... nguage/pl/
np. http://phpbb3pl.svn.sourceforge.net/vie ... 130&r2=154, http://phpbb3pl.svn.sourceforge.net/vie ... 133&r2=157

Ronnie

Ort Hunter | Smerf GadułaPosty: 2751Dołączył(a): 10 kwi 2007, o 23:24Lokalizacja: Łódź

Postprzez sproject » 25 lis 2009, o 15:47 ·

No dobrze, a co zrobić żeby w szybkiej odpowiedzi po prawej stronie widoczne były emotikonki?

sproject

Postprzez hinix » 25 lis 2009, o 18:21 ·

nie powinieneś w ogóle instalować modyfikacji, które wymagają edycji plików językowych, bo to nie świadczy o nich najlepiej, a jeżeli już je instalujesz, to wszystkie nowe wpisy powinieneś dodawać pod koniec common.php (i acp/common.php) bądź w nowych plikach

hmm to moze tak wlasnie u mnie jest? Nie pamietam czy cos poza common php edytowalem :roll: sprobuje nadpisac wszystko i zobaczymy :) kopie mam.

hinix

Postprzez mctoms » 25 lis 2009, o 21:35 ·

Ronnie napisał(a):Aktualizacja phpBB3
spróbuj skorzystać z drugiej metody i zmień hosting

Za dużo mam modów na stronie.

Może jest jakiś inny sposób?

Proszę o odpowiedź, ponieważ moje Forum w chwilii obecnej wygląda jak szachownica przez niedokończoną instalację...

mctoms

Postprzez Lesław » 26 lis 2009, o 00:54 ·

McLovin napisał(a):
Ronnie napisał(a):trzeba ustawić uprawnienia na Nigdy...

No ograniczenia działają, dzięki serdeczne za pomoc w rozwiązaniu tego problemu. Teraz występuje kolejny, albo to tylko moja niewiedza. Czy z tej grupy "Nowi użytkownicy" osoby z określoną przez admina liczbą postów powinny być usuwane automatycznie czy ręcznie? Jeśli automat, to u mnie coś nie działa.

Musisz ustawić w uprawnieniach tej grupy, żeby kolejne napisane posty zwiększały licznik postów. U mnie zadziałało. Po osiągnięciu X postów, przestajesz być członkiem grupy "Nowi użytkownicy".

Nie wiem jak u Was ale u mnie po upradzie do 3.0.6 owa grupa "Nowi użytkownicy", dodała uprawnienia do wszystkich działów!
Całe szczęście, że dla testu wprowadziłem nowego użytkownika i z przerażeniem stwierdziłem, że ma on dostęp do wszystkich działów, łącznie z administracyjnymi itd...
Musiałem ręcznie pousuwać uprawnienia tej grupy z zamkniętych działów.

Lesław

Posty: 19Dołączył(a): 16 sty 2008, o 11:59Lokalizacja: Tricity