Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB 3.0

Twoja przeglądarka jest przestarzała i nie wspiera obecnych standardów WWW.
Zalecamy instalację najnowszej wersji jednej z przeglądarek, które poprawnie obsługują obecne standardy, np:

• Arora
  • Chrome
  • Firefox
  • Opera
  • Safari

Problem z aktualizacją z 3.0.2 do 3.0.3 lub 3.0.4

Regulamin działu

1. Zanim spytasz, użyj opcji szukaj!
2. Jeśli nic nie znajdziesz, pisząc temat z pytaniem napisz której wersji phpBB3 używasz i dokładnie opisz problem
3. Każdy problem opisz w osobnym temacie

Problem z aktualizacją z 3.0.2 do 3.0.3 lub 3.0.4

Postprzez mariusz13 » 15 gru 2008, o 09:42 ·

Witam, mam problem z aktualizacją forum do najnowszej wersji.
Problem zaczyna się podczas aktualaizacji bazy danych, w dwóch pierwszych punktach (nie pamiętam) wychodzą błędy - dostęp zabroniony do niektórych tabel?! a ostatni punkt aktualizacji jest ok i nie ma błędów.
Potem przechodzę dalej, sprawdzanie plików itd....
Zgrywam paczke z plikami do aktualizacji na dysk i poźniej podmieniam, i jest klapa - jakieś problemy pomiędzy MySql a nowymi plikami.
Jak temu zaradzić, kombinowałem już z różnych przeglądarek, na różne sposoby i nic.
Czy w ogóle aktualizować forum? Czy w wersji 3.0.2 są jakieś krytyczne dziury?
Forum jest golutkie, bez żadnych dodatków, jedynie szerokość zmieniona.

mariusz13

Re: Problem z aktualizacją z 3.0.2 do 3.0.3 lub 3.0.4

Postprzez Ronnie » 15 gru 2008, o 13:31 ·

mariusz13 napisał(a):Forum jest golutkie, bez żadnych dodatków, jedynie szerokość zmieniona.

to najprościej wrzucić czyste pliki 3.0.4 (bez config.php!) i uruchomić plik install/database_update.php

Ronnie

Ort Hunter | Smerf GadułaPosty: 2766Dołączył(a): 10 kwi 2007, o 23:24Lokalizacja: Łódź

Postprzez Szkar43 » 15 gru 2008, o 15:11 ·

Dodam od siebie że aktualizacja do phpBB 3.0.4 jest ok brak kłopotów jak z aktualizacja do phpBB 3.0.3
Ostatnio edytowano 15 gru 2008, o 15:13 przez Ronnie, łącznie edytowano 2 razy
Powód: PHP to nie jest to samo co phpBB...
Szanuj swój nick bo to drugie twoje imię Szkar&SzkarłatnyPirat
Chcesz pomocy a nie wiesz kto naprawdę pomorze z szczerego serca i nie za kasę !!!
Zaufanie ciężko się buduje ,a stracić można przez głupotę.
Kiedyś potrzebowałem pomocy ,a od pewnego czasu nie chce pomocy powód ze tyle dostaje co kot napłakał.Dobra rada ucz się i być taki jak inni dla Ciebie.

Szkar43

ZbanowanyPosty: 82Dołączył(a): 5 sie 2008, o 15:57Lokalizacja: Poland

Postprzez mariusz13 » 16 gru 2008, o 09:14 ·

Ronnie napisał(a):to najprościej wrzucić czyste pliki 3.0.4 (bez config.php!) i uruchomić plik install/database_update.php

Może to głupio zabrzmi, tz. jak to zrobić by nie stracić nic z forum, jest tam już troszke avatarów i załączników i tematów tez z 5000 będzie.
Jak pisałem właśnie miałem problem w aktualizacją bazy danych bo wychodziły jakieś błędy że niby do niektórych plików był dostęp zabroniony.
Jak możesz to wytłumacz to łopatologicznie :oops:

Z góry dziekuje, mariusz

mariusz13

Postprzez Ronnie » 16 gru 2008, o 15:19 ·

mariusz13 napisał(a):Może to głupio zabrzmi, tz. jak to zrobić by nie stracić nic z forum, jest tam już troszke avatarów i załączników i tematów tez z 5000 będzie.

myślałem, że to oczywiste... przed każdą aktualizacją powinno się zrobić kopię bazy danych i plików :>
kopię bazy danych zrób przez PA ("pełna", zaznacz wszystkie tabele) a potem ściągnij wszystkie pliki na dysk
jak już to zrobisz to wrzuć pliki 3.0.4 (oprócz config.php) i uruchom database_update.php - jeżeli coś nie wyjdzie to przywrócisz forum z kopii zapasowej :P

Ronnie

Ort Hunter | Smerf GadułaPosty: 2766Dołączył(a): 10 kwi 2007, o 23:24Lokalizacja: Łódź

Postprzez mariusz13 » 18 gru 2008, o 12:00 ·

Witam, więc zrobiłem aktualizacją wg Twoich zaleceń, coś "drgnęło" :D ale nie bez zgrzytów.
Więc tak, podmieniłem (nadpisałem) pliki z paczki 3.0.4 po czym odpaliłem plik ....install/database_update.php/
i dostałem komunikat, że nie wszystko zostało zaktualizowane.

Kod: Zaznacz cały

Aktualizowanie bazy danych do ostatniego stabilnego wydania

Typ bazy danych :: mysql4
Poprzednia wersja :: 3.0.2
Zaktualizowana wersja :: 3.0.4

Aktualizacja struktury bazy danych

Postęp :: . . . . . . . . . . . . . . . . Gotowe
Wynik :: Część zapytań nie została wykonana, poniżej wyświetlone są komunikaty błędów.
Błąd :: Access denied for user 'jakis_user'@'localhost' to database 'jakas_baza'
SQL :: ALTER TABLE `phpbb_styles_template` ADD COLUMN `template_inherits_id` int(4) UNSIGNED DEFAULT '0' NOT NULL

Błąd :: Access denied for user 'jakis_user'@'localhost' to database 'jakas_baza'
SQL :: ALTER TABLE `phpbb_styles_template` ADD COLUMN `template_inherit_path` varchar(255) DEFAULT '' NOT NULL

SQL :: ALTER TABLE `phpbb_groups` ADD COLUMN `group_max_recipients` mediumint(8) UNSIGNED DEFAULT '0' NOT NULL

SQL :: ALTER TABLE `phpbb_styles` CHANGE `style_id` `style_id` mediumint(8) UNSIGNED NOT NULL auto_increment

SQL :: ALTER TABLE `phpbb_styles` CHANGE `template_id` `template_id` mediumint(8) UNSIGNED DEFAULT '0' NOT NULL

SQL :: ALTER TABLE `phpbb_styles` CHANGE `theme_id` `theme_id` mediumint(8) UNSIGNED DEFAULT '0' NOT NULL

SQL :: ALTER TABLE `phpbb_styles` CHANGE `imageset_id` `imageset_id` mediumint(8) UNSIGNED DEFAULT '0' NOT NULL

SQL :: ALTER TABLE `phpbb_styles_imageset` CHANGE `imageset_id` `imageset_id` mediumint(8) UNSIGNED NOT NULL auto_increment

SQL :: ALTER TABLE `phpbb_styles_imageset_data` CHANGE `image_id` `image_id` mediumint(8) UNSIGNED NOT NULL auto_increment

SQL :: ALTER TABLE `phpbb_styles_imageset_data` CHANGE `imageset_id` `imageset_id` mediumint(8) UNSIGNED DEFAULT '0' NOT NULL

SQL :: ALTER TABLE `phpbb_styles_theme` CHANGE `theme_id` `theme_id` mediumint(8) UNSIGNED NOT NULL auto_increment

SQL :: ALTER TABLE `phpbb_styles_template` CHANGE `template_id` `template_id` mediumint(8) UNSIGNED NOT NULL auto_increment

SQL :: ALTER TABLE `phpbb_styles_template_data` CHANGE `template_id` `template_id` mediumint(8) UNSIGNED DEFAULT '0' NOT NULL

SQL :: ALTER TABLE `phpbb_forums` CHANGE `forum_style` `forum_style` smallint(4) UNSIGNED DEFAULT '0' NOT NULL

SQL :: ALTER TABLE `phpbb_users` CHANGE `user_style` `user_style` mediumint(8) UNSIGNED DEFAULT '0' NOT NULL

SQL :: ALTER TABLE `phpbb_profile_fields` ADD COLUMN `field_show_profile` tinyint(1) UNSIGNED DEFAULT '0' NOT NULL

Najprawdopodobniej nie ma się czym martwić, aktualizacja będzie kontynuowana. W przypadku gdy tak się nie stanie możesz poszukać pomocy na stronie wsparcia dla phpBB. Pod tym adresem znajdziesz informacje, w jaki sposób ją otrzymać.

Aktualizowanie danych

Postęp :: . . . . . . . Gotowe
Wynik :: Część zapytań nie została wykonana, poniżej wyświetlone są komunikaty błędów.
Błąd :: Unknown column 'group_max_recipients' in 'field list'
SQL :: UPDATE phpbb_groups SET group_max_recipients = 5 WHERE group_name IN ('GUESTS', 'REGISTERED', 'REGISTERED_COPPA', 'BOTS')

Najprawdopodobniej nie ma się czym martwić, aktualizacja będzie kontynuowana. W przypadku gdy tak się nie stanie możesz poszukać pomocy na stronie wsparcia dla phpBB. Pod tym adresem znajdziesz informacje, w jaki sposób ją otrzymać.

Aktualizowanie wersji i optymalizacja tabel

Postęp :: . . Gotowe
Wynik :: Brak błędów

Aktualizacja zakończona
Upewnij się, że zaktualizowałeś także pliki forum. Ten plik aktualizuje tylko bazę.

teraz przy próbie uruchomienia forum wyskakiwał komunikat:

Wróć do strony głównej
Błąd ogólny
SQL ERROR [ mysql4 ]

Unknown column 't.template_inherits_id' in 'field list' [1054]

Wystąpił błąd SQL podczas generowania tej strony. Skontaktuj się z Administratorem forum jeżeli błąd będzie się powtarzał.

Jako,że juz się bawiłem wcześniej w aktualizację automatyczną stwierdziłem ze plik /includes/session.php w nowej wersji wywala forum, podmieniłem go na ten z wesji 3.0.2 i forum działa.
Teraz po tej ręcznej aktualizacji Twoim sposobem w PA mam info że forum jest w wersji 3.0.4
Jak na razie wszystko działa ale wychodzą błędy przy próbie oglądania usera:

Fatal error: Call to undefined function: lang() in /sciezka_do_forum/memberlist.php on line 547

Czy tak może zostać ze starym plikiem /includes/session.php i jak rozwiązać problem z wyświetlaniem info o userze?
W PA też nie mogę zarządzać userem:

Fatal error: Call to undefined function: lang() in /sciezka_do_forum/includes/acp/acp_users.php on line 906

Jak na razie udało mi sie tylko ten błąd znaleźć.
Czy jest też nowa paczka językowa, na razie jest ta stara z wersji 3.0.2 a z tego co widzę po pobraniu to są tam tylko ikony?

mariusz13

Postprzez Ronnie » 18 gru 2008, o 16:13 ·

to może lepiej przywróć kopię zapasową, ustaw w phpMyAdminie wszystkie uprawnienia temu userowi bazy danych i skorzystaj z Automatic Update Package:
http://www.phpbb.com/files/release/phpB ... _3.0.4.zip

a spolszczenie jest tu:
http://phpbb3.pl/viewtopic.php?f=678&t=6081

Ronnie

Postprzez mariusz13 » 18 gru 2008, o 19:22 ·

Ronnie napisał(a):to może lepiej przywróć kopię zapasową, ustaw w phpMyAdminie wszystkie uprawnienia temu userowi bazy danych i skorzystaj z Automatic Update Package:

Witam ponownie,
bardzo dziękuję za podpowiedz, po zmianie uprawnień usera i bazy aktualizacja poszła jak po maśle :D
Nie pomyślałem o tym bo przecież forum działało i zawsze coś się do bazy dopisuje itd...
ps. a co np. nowego jest w wersji 3.0.4 co mogę zobaczyć, bo tak oglądam i jakos takie samo mi się wydaje :oops:

mariusz13

Postprzez Ronnie » 18 gru 2008, o 19:26 ·

Ronnie

Postprzez Szkar43 » 22 gru 2008, o 15:57 ·

Miałem problem z aktualizacja do 3.03 ale potem wyszła nowa aktualizacja 3.04 i wszystko poszło jak po maśle :thumbup:
Dobra rada :idea:
Wgrać aktualizacje na serwer i potem aktualizować z P.admina a nie z przeglądarki :)
Szanuj swój nick bo to drugie twoje imię Szkar&SzkarłatnyPirat
Chcesz pomocy a nie wiesz kto naprawdę pomorze z szczerego serca i nie za kasę !!!
Zaufanie ciężko się buduje ,a stracić można przez głupotę.
Kiedyś potrzebowałem pomocy ,a od pewnego czasu nie chce pomocy powód ze tyle dostaje co kot napłakał.Dobra rada ucz się i być taki jak inni dla Ciebie.

Szkar43

ZbanowanyPosty: 82Dołączył(a): 5 sie 2008, o 15:57Lokalizacja: Poland