Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB 3.0

Twoja przeglądarka jest przestarzała i nie wspiera obecnych standardów WWW.
Zalecamy instalację najnowszej wersji jednej z przeglądarek, które poprawnie obsługują obecne standardy, np:

• Arora
  • Chrome
  • Firefox
  • Opera
  • Safari

Instalacja phpBB 3.0.0 i spolszczenia

Regulamin działu

1. Zanim spytasz, użyj opcji szukaj!
2. Jeśli nic nie znajdziesz, pisząc temat z pytaniem napisz której wersji phpBB3 używasz i dokładnie opisz problem
3. Każdy problem opisz w osobnym temacie

Re: Instalacja phpBB 3.0.0 i spolszczenia

Postprzez mirkamrkk » 17 lip 2008, o 21:37 ·

Witam!!
Właśnie robię spolszczenie do (topic &) post rating system i już prawie prawie kończę :) niestety mam pewien problem: po zainstalowaniu nie mogę przeglądać żadnych postów. jest tylko biała strona, nie ma nawet wypisanego żadnego errora, wiec nie wiem co się dzieje. (widzę natomiast tematy postów, wątkow oraz mogę je tworzyć). poza tym - to troche mniejszy problem- nie widać polskich liter, tylko krzaczki.
bardzo bym prosiła o pomoc, bo dopiero od paru dni zajmuje sie czymś takim jak forum i naprawdę jestem czasami zielona :mrgreen:

mirkamrkk

Postprzez Damon » 17 lip 2008, o 21:47 ·

co do pierwszeego problemu - musiałaś gdzieś się machnąć przy edycji ;p
co do drugiego problemu - zapisz langi w kodowaniu UTF :)
届カナイ愛ト知ッテイタノニ抑エキレズニ愛シ続ケタ・・・
JapanMusic.pl | Damon.pl | Blog

Damon

Posty: 261Dołączył(a): 22 mar 2008, o 23:09Lokalizacja: Tilburg, NL

Postprzez mirkamrkk » 17 lip 2008, o 21:51 ·

ehh..pewnie tak..bo wlasnie zmienilam na utf-8 i dopiero sie narobilo...
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 3545: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /language/pl/mods/prs.php:1)
to w topicach
a to w pa
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /adm/index.php on line 150: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /language/pl/mods/info_acp_prs.php:1)
.. i co teraz?

mirkamrkk

Postprzez Damon » 17 lip 2008, o 22:07 ·

musiałaś edytować to programem który dodaje na początku pliku znak BOM
Przekonwertuj to programem który nie dodaje czegoś takiego (np KWrite jeśli używasz linuksa).
Było o tym parę razy na forum - poszukaj ;)
届カナイ愛ト知ッテイタノニ抑エキレズニ愛シ続ケタ・・・
JapanMusic.pl | Damon.pl | Blog

Damon

Posty: 261Dołączył(a): 22 mar 2008, o 23:09Lokalizacja: Tilburg, NL

Postprzez edward.mortom » 24 sie 2008, o 09:00 ·

TenzencjuszMurena napisał(a):Przepraszam że wbijam się ze swoim problemem w środek innego, ale nie wiem, kiedy poprzedni uzyska odp, a ja mam coś zupełnie podstawowego.

Bardzo lubię phpBB i z wer. 3 miałem juz trochę doczynienia na phorum.pl
Chcę założyć własne forum od zera - od samej instalacji, bo chicałbym zarządzać całkowicie swoim forum (nie to żeby mi sie phorum.pl nie podobało, ale miałem tam kłopoty z kilkoma rzeczami)
Znalazłem przypadkiem darmowy hosting wyposażony w MySQL, Apahe i PHP i zainstalowałem już tam pliki wszystkie pliki phpBB3 (znalazłem jakiegoś angielskiego manuala, a instrukcja z WIKI phpBB3.PL też bardzo sie przydała). Nawet nie było to taki trudne, biorąc pod uwagę że nigdy wczesniej nie obsługiwałem panelu serwera i nie miałem do czynienia z takimi warstwami sieci.

Jest jednak problem: kiedy wchodzę w adres instalacyjny systemu phpBBnie dzieje się nic. Nie pojawia się ani error 404, ani też nic nie rusza i nic się nie wczytuje.
Może otwieram nie ten plik? Jestem zadziwiony, bo dotąd, mimo że z problemami, szło dobrze.
Odinstalowałem już wszystkie pliki i zainstalowałem je na nowo. Nie pomogło.

Co może być przyczyną tego stanu? I jak mam sobie z tym poradzić?
(bazę MySQL już założyłem dla forum)
TM

PS: z góry dzięki za pomoc, to forum zmotywowało mnie do samodzielnej pracy nad rozwojem mojej obecności w internecie :D Odpowiedzcie najpierw na wczesniejszą prośbę, poczekam :D

Mam dokładnie ten sam problem. Jestem na hostingu unl.pl, bazę danych stworzyłem (nie dodawałem żadnych tabel w nadziei, że forum za mnie samo wykona tę czynność :) ), wszystkie pliki mam skopiowane do katalogu takiego w jakim dane pliki powinny być... Czy chodzi może o uprawnienia (kiedy instalowałem na SMF i nie mogłem zacząć instalacji zmieniłem uprawnienia podanych plików na 777 i zadziałało) czy może jest to wina źle "zaprojektowanej" bazy danych?

edward.mortom

Postprzez tommy » 22 lis 2008, o 17:40 ·

bazę danych stworzyłem (nie dodawałem żadnych tabel w nadzieji, że forum za mnie samo wykona tę czynność :) )

czy może jest to wina źle "zaprojektowanej" bazy danych?

Ty tylko tworzysz pustą bazę. To instalator wypełnia ją odpowiednimi tabelami itd.

tommy

ZbanowanyPosty: 1297Dołączył(a): 4 maja 2008, o 17:33

Postprzez iwomir » 5 gru 2008, o 14:49 ·

Właśnie zainstalowałem phpBB i mam problem. Po napisaniu tekstu z polskimi znakami pojawia się "Błąd ogólny".
Wszystkie teksty opisowe (polecenia, linki) na forum są z polskim czcionkami, ale nie mam możliwości używać ich, ani na forum, ani w panelu administracyjnym.
Czy mogę prosić o pomoc?
Link do forum: http://www.rodaknet.com/forum

iwomir