Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB 3.0

Twoja przeglądarka jest przestarzała i nie wspiera obecnych standardów WWW.
Zalecamy instalację najnowszej wersji jednej z przeglądarek, które poprawnie obsługują obecne standardy, np:

• Arora
  • Chrome
  • Firefox
  • Opera
  • Safari

SEO i aktualizacja forum - co i jak

Regulamin działu

Zabrania się zakładania wątków dotyczących problemów z phpBB3.

SEO i aktualizacja forum - co i jak

Postprzez vBB » 14 cze 2009, o 14:30 ·

Nie wiedziałem za bardzo gdzie mam dać taki temat, to napiszę tutaj. Mam nadzieję, że w razie potrzeby zostanie on przeniesiony a nie skasowany :mrgreen:

Mam u siebie na forum zainstalowany MOD: Ultimate SEO URL 0.6 (ten co dodał napus). Gdy wyjdzie kolejna wersja forum (np. nadchodząca 3.06), to czy po aktualizacji utracę SEO czy będzie ono już cały czas i nawet po aktualizacji będzie normalnie działać?
Wykonam pełną modyfikację Twojego forum phpBB3 - TANIO

Cleversoft.pl - strony www, aplikacje internetowe, aplikacje mobilne Android, typografia, pozycjonowanie

vBB

ModeratorPosty: 587Dołączył(a): 7 maja 2007, o 16:26

Re: SEO i aktualizacja forum - co i jak

Postprzez Ronnie » 14 cze 2009, o 14:55 ·

3.0.6

jeżeli zaktualizujesz forum za pomocą Automatic Update Package to jest szansa, że po aktualizacji będzie działało

Ronnie

Ort Hunter | Smerf GadułaPosty: 2766Dołączył(a): 10 kwi 2007, o 23:24Lokalizacja: Łódź

Postprzez vBB » 14 cze 2009, o 16:02 ·

Zawsze aktualizuje automatycznie. Najwygodniej wg. mnie. Co masz na myśli, że 'jest szansa'? To znaczy, że po aktualizacji cały mod SEO pójdzie się... no wiesz...?

Cleversoft.pl - strony www, aplikacje internetowe, aplikacje mobilne Android, typografia, pozycjonowanie

vBB

Postprzez Ronnie » 14 cze 2009, o 16:09 ·

vBB napisał(a):Co masz na myśli, że 'jest szansa'?

w 3.0.6 będzie wiele zmian, dodatkowo SEO MOD to bardzo rozbudowany MOD, więc jest możliwość, że wystąpią jakieś konflikty

Ronnie

Ort Hunter | Smerf GadułaPosty: 2766Dołączył(a): 10 kwi 2007, o 23:24Lokalizacja: Łódź

Postprzez vBB » 14 cze 2009, o 16:14 ·

No właśnie słyszałem, że będzie sporo zmian... Najwyżej przed aktualizacją zrobię kopię plików i bazy danych, a jakby mod seo przestał działać to przywrócę kopię i poczekam aż ktoś zrobi instrukcję dla moda dla nowej wersji phpBB 3.0.6 albo sam wgram na nowo mod. Mam nadzieję, że będzie działał z nową wersją forum. Nie wiesz kiedy może wyjść nowa wersja phpBB3?

vBB

Postprzez Ronnie » 14 cze 2009, o 16:18 ·

vBB napisał(a):Najwyżej przed aktualizacją zrobię kopię plików i bazy danych

zawsze powinno się robić kopię przed aktualizacją :P

vBB napisał(a):Nie wiesz kiedy może wyjść nowa wersja phpBB3?

podobno za 3 miesiące ale nie wiem czy to prawda

Ronnie

Postprzez vBB » 14 cze 2009, o 16:24 ·

Ronnie napisał(a):zawsze powinno się robić kopię przed aktualizacją :P

No też prawda :P Swoją drogą to jak przeczytałem listę zmian w phpbb3 to i może być delikatny problem z SEO, a z drugiej strony jakby tak trochę pomyśleć to to co ma być w nowej wersji, już część tych 'nowości' oferują zewnętrzne mody, a SEO się z tymi modami nie gryzie. Ale z drugiej jednak strony, to aktualizacja większej ilość plików może uszkodzić SEO.

Ok, w takim razie przypuśćmy, że zaktualizowałem forum i SEO przestało działać, nie sypie błędami, opcja SEO MOD jest w ACP, wszystko włączone, ale jednak nie zmienia linków. Co wtedy?

vBB

Postprzez LG » 14 cze 2009, o 16:33 ·

vBB napisał(a):Ok, w takim razie przypuśćmy, że zaktualizowałem forum i SEO przestało działać, nie sypie błędami, opcja SEO MOD jest w ACP, wszystko włączone, ale jednak nie zmienia linków. Co wtedy?

Będziemy się tym martwić, jak już wyjdzie 3.0.6 i wtedy nie będzie zmieniało linków. :P Na pewno nowa wersja seo moda, przystosowana do 3.0.6 i na pewno będzie instrukcja aktualizacji z obecnej wersji.
Przeważnie problem leży między krzesłem a klawiaturą.
Strona domowa - Google+ - Twitter

LG

ModeratorPosty: 1840Dołączył(a): 17 lip 2007, o 11:57Lokalizacja: Gdańsk