Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB 3.0

Twoja przeglądarka jest przestarzała i nie wspiera obecnych standardów WWW.
Zalecamy instalację najnowszej wersji jednej z przeglądarek, które poprawnie obsługują obecne standardy, np:

• Arora
  • Chrome
  • Firefox
  • Opera
  • Safari

Masowa korespodencja - jak wyciągnąć listę e-maili z forum.

Regulamin działu

Tworzenie wątków jest zablokowane - należy używać formularza.

Postprzez tentego » 3 mar 2013, o 09:08 ·

Forum

Tłumaczenie: inne
Konwertowane: z phpBB2

Serwer

Typ serwera: darmowy współdzielony
Wersja PHP: 5.3
Wersja bazy danych: MySQLi 5.1.66-0+squeeze1-log

Witam

Potrzebuję co jakiś czas wyciągnąć listę e-maili użytkowników, którzy zgodzili się na otrzymywanie e-maili od administratorów.
Niedawno przeniosłem forum z mojeforum.net na CBA - wiem, wiem, najgorszy darmowy hosting itd, ale konia z rzędem temu kto wskaże darmowy i dobry - na którym już po instalacji forum okazało się że mają limity, o których nigdzie nie informują, i tym samym nie mogę korzystać z funkcji "masowa korespondencja", bo automatycznie blokują mi wysyłanie czegokolwiek.
Znalazłem mod "ACP User email list" który to robi, ale już dawno został porzucony i nie jest wspierany ani aktualizowany.
Wiem, że można wysłać zapytanie SQL, ale dopiero w tym raczkuję i nie wiem jakie. Jeżeli można jakąś podpowiedź prosić, ewentualnie jakiś inny mod, który to wyciąga.
Chodzi mi o aktualną listę e-maili użytkowników, którzy zgodzili się na otrzymywanie e-maili od administratorów.

PhpBB3 wer.3.0.11

tentego

NowyPosty: 3Dołączył(a): 9 lut 2013, o 15:10

Re: Masowa korespodencja - jak wyciągnąć listę e-maili z for

Postprzez dezerter_af » 3 mar 2013, o 14:35 ·

Tak na prawdę wystarczy notepad++ do filtrowania i dostęp do bazy mysql. Exposrtujesz tabele phphbb_users i filtrujesz sobie maile :)

PS. Skoro robisz zapewne płatny mailing i masz z tego korzyści to po co szukasz darmowego hostingu? Tak na prawdę nie ma żadnego dobrego darmowego hostingu. Darmo umarło.
Grafika na szkle do kuchni to idealny pomysł na odświeżenie jej wyglądu. Szkło jest wyznacznikiem elegancji, a dzięki elastyczności, można na nim nadrukować dowolną grafikę!
Grafika na szkle - Glass Decor

dezerter_af

PieszczochPosty: 546Dołączył(a): 8 gru 2008, o 17:15Lokalizacja: Częstochowa

Postprzez Sammael » 3 mar 2013, o 20:24 ·

Darmowych nie ma co polecać, ale jeżeli wydatek w granicach już nawet 50 zł rocznie (ok. 10 paczek fajek, które można spalić w tydzień) to dużo, to polecam FWL.pl.

Sammael

Postprzez tentego » 3 mar 2013, o 22:17 ·

Każdy sądzi wg siebie :)
Nie, nie robię płatnego mailingu i nie mam z tego żadnych korzyści, choć może mógłbym. Charytatywnie prowadzę forum chorych na pewną chorobę przewlekłą i potrzebuje kilka razy w roku powiadomić ich o organizowanych spotkaniach. Teraz chciałem powiadomić o przeniesieniu forum i skończyło się blokadą wszystkiego co z forum wychodzi.
Fajek nie palę, więc nie mam na czym oszczędzić, propozycję więc zapamiętam, może się przyda niebawem. Jeżeli zainteresowani zrobią zrzutkę to chętnie się przeniosę na płatny hosting, a póki co nie mam zamiaru do tego dokładać. I tak już poświęciłem temu sporo prywatnego czasu.

PS
Właśnie znalazłem skrypt, który wyciąga taką listę, może się komuś przyda, oczywiście trzeba go uzupełnić danymi dostępowymi do bazy danych:

Kod: Zaznacz cały

<?php
$dbhost = '';
$dbuser = '';
$dbpass = '';
$dbname = '';
$conn = mysql_connect($dbhost, $dbuser, $dbpass) or die ('Error connecting to mysql');

mysql_select_db($dbname);

$query="SELECT user_email FROM phpbb_users WHERE user_allow_massemail = 1;";
$Result = mysql_query($query) or die("Error: " . mysql_error());
header("Content-type:text/octect-stream");
header("Content-Disposition:attachment;filename=email.csv");
while($row = mysql_fetch_row($Result))
{
print '"' . stripslashes(implode('","',$row)) . "\"\n";
}
exit;
mysql_close($conn);
?>

tentego

NowyPosty: 3Dołączył(a): 9 lut 2013, o 15:10

Postprzez ala321 » 10 lut 2017, o 10:07 ·

Ciekawy skrypt ale czy zadziała to nie wiem.

ala321

NowyPosty: 3Dołączył(a): 10 lut 2017, o 10:04