Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB 3.0

Twoja przeglądarka jest przestarzała i nie wspiera obecnych standardów WWW.
Zalecamy instalację najnowszej wersji jednej z przeglądarek, które poprawnie obsługują obecne standardy, np:

• Arora
  • Chrome
  • Firefox
  • Opera
  • Safari

Studia za granicą? Prosze o opinię

Czy podjąłbyś jeszcze raz decyzję o studiowaniu za granicą?

Ankieta wygasła 14 lut 2016, o 22:03

Oczywiście!
0 (0%)
Tak - choć wymagało to samodyscypliny.
0 (0%)
Nie jest to rozwiązanie dla wszystkich.
0 (0%)

Brak głosów

Studia za granicą? Prosze o opinię

Postprzez rockrisk » 15 sty 2016, o 22:03 ·

Witam. Zastanawiam się nad tym od dawna, ale dopiero teraz pomyślałem o realizacji tego zamierzenia. Nie ukrywam, że trochę się obawiam studiowania z dala od domu, jednak doświadczenie kilka kolegów pokazuje, że to ma tylko same pozytywne strony. Pominę kwestie oczywiste, mi też najbardziej zależy na kontaktach które mógłbym dzięki takim studiom nawiązać no i oczywiście na doskonaleniu języka. Znalazłem stronę --> http://www.ef.pl/pg/studia-za-granica/ na której jest sporo informacji na temat tej kwestii [studiów] ale brakuje mi informacji od osób, które już mają ten etap edukacji za sobą i mogą [chcą] podzielić się doświadczeniem, które będzie dla mnie w tym wypadku niezwykle cenne. Przygotowałem ankietę - wypełnijcie ją proszę (TYLKO osoby po studiach za granicą) - to mi też da jakiś pogląd.

rockrisk

Re: Studia za granicą? Prosze o opinię

Postprzez eni » 31 sty 2016, o 22:10 ·

Jeśli takie masz zainteresowania i jesteś pewien, że to chcesz w życiu zawodowym robić to kierunek będzie odpowiedni.
Jeśli jednak jeszcze do końca nie jesteś przekonany to lepiej skorzystać z konsultacji. Na stronie Elab organizacji, która powstała z inicjatywy studentów, po aby przyszłym studentom pomagać znajdziesz informacje o bezpłatnych konsultacjach.

eni

Postprzez pandzix » 10 sie 2017, o 16:46 ·

Ja właśnie ostatnio trafiłam na stronę http://elab.edu.pl/ i zastanawiam się nad takim rozwiązaniem jak studia w anglii. Wydaje mi się, że po takich studiach można mieć dużo lepsze perspektywy niż po studiach w Polsce. A Wy co o tym sądzicie?

pandzix

Postprzez widlakA » 17 sie 2017, o 09:23 ·

teraz lepiej studiowac w Polsce widac to po tym ilu obcokrajowco przyjezdza na nasze uczelnie

widlakA

Postprzez Milader » 21 sie 2017, o 12:31 ·

Wszystko zależy od tego czego oczekujesz, studia za granicą to dobra opcja, chociaż polskie uczelnie też są na dobrym poziomie. Druga sprawa, to polecam sprawdzić tą stronkę : http://www.szkola.szans.pl , dużo się z niej dowiesz o edukacji.

Milader

NowyPosty: 1Dołączył(a): 21 sie 2017, o 12:28

Postprzez MLP » 28 wrz 2017, o 10:04 ·

Najlepiej przed wyjazdem odbyć dobry kurs językowy. Tutaj jest fajna szkoła: http://mlp.opole.pl/
Sam tam chodzę i jestem zadowolony. Na pewno dobrze podszkolicie tam swój język obcy.

MLP

NowyPosty: 1Dołączył(a): 28 wrz 2017, o 10:02

Postprzez Dlyna » 5 paź 2017, o 10:05 ·

Sprawdź sobie studia coaching, to taka odpowiedź na twoje oczekiwania. Na ich stronie szczegółowo jest wszystko opisane więc nie bede tego przepisywał :D Myślę że sporo by ci ułatwili w związku ze studiami ;)

Dlyna

NowyPosty: 3Dołączył(a): 5 paź 2017, o 09:40

Postprzez Juhoj » 6 paź 2017, o 07:37 ·

Na pewno przydały by się też różne szkolne pomoce dydaktyczne. Takie repetytoria sporo dają, można sporo się dowiedzieć i wyciągnąć fajne wnioski. Wg mnie opłaca się nawet zajrzeć

Juhoj

NowyPosty: 2Dołączył(a): 6 paź 2017, o 07:35