Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB 3.0

Twoja przeglądarka jest przestarzała i nie wspiera obecnych standardów WWW.
Zalecamy instalację najnowszej wersji jednej z przeglądarek, które poprawnie obsługują obecne standardy, np:

• Arora
  • Chrome
  • Firefox
  • Opera
  • Safari

50 twarzy Greya

Re: 50 twarzy Greya

Postprzez MarekAnna » 30 wrz 2015, o 12:33 ·

Książka dużo ciekawsza niż film, film mocno przereklamowany.

MarekAnna

Postprzez gavi » 27 paź 2015, o 14:25 ·

dokładnie, film taki średni, książka natomiast mnie zachwyciła. zresztą zainspirowała nas do większej ilości eksperymentów... ;p przy okazji dzięki niej kupiłam sobie kilka fajnych gadżetów, m. in. ładne, koronkowe body, polecam każdej kobiecie body damskie na kinga.com.pl

gavi

NowyPosty: 1Dołączył(a): 27 paź 2015, o 14:21

Postprzez tmokbel1965 » 31 paź 2015, o 02:53 ·

film był zdecydowanie nieco zawiedziony , ale aktorstwo było świetne!

tmokbel1965

NowyPosty: 1Dołączył(a): 31 paź 2015, o 02:46

Postprzez olaf » 2 lis 2015, o 18:48 ·

Mi film w sumie też się nawet podobał.

olaf

NowyPosty: 2Dołączył(a): 2 lis 2015, o 18:42

Postprzez the_maniac » 24 lis 2015, o 14:56 ·

50 twarzy Greya to straszny chłam. Wiem, co mówię. Czytałem wszystkie części tego "dzieła". Filmu nie widziałem. Całe szczęście.

the_maniac

NowyPosty: 2Dołączył(a): 1 sie 2015, o 12:22

Postprzez Edna » 24 lut 2016, o 09:35 ·

unseen napisał(a):W pełni się z Tobą zgadzam - co prawda nie miałam tej wątpliwej przyjemności ją czytać ale koleżanka streściła mi fabułę i to mi w zupełności wystarcza.

Świetnie to rozumiem, ja też nie miałam wątpliwej przyjemności przeczytania Sofoklesa, Szekspira, Hemingwaya czy Umberto Eco, ale koleżanka czytała w gimnazjum i mi streściła. Co za grafomani! Jeden puknął matkę i co? się nie połapał? Drugi wysłał laskę do klasztoru, bo został gejem z powodu romansu matki z wujkiem? Trzeci przez tydzień łowił jakąś rybę, którą mu zżarły rekiny i to cała książka? No i Eco: dwóch mnichów w zadartych habitach lata po klasztorze za jakąś książką. Po co tracić czas na czytanie tych gniotów, jak koleżanka ci może opowiedzieć.
Ostatnio edytowano 24 lut 2016, o 10:53 przez Edna, łącznie edytowano 1 raz

Edna

NowyPosty: 2Dołączył(a): 24 lut 2016, o 09:01

Postprzez Edna » 24 lut 2016, o 09:52 ·

Pierwszy tom 50 twarzy istotnie ociera się o "grafomaństwo", ale pamiętać należy, że to debiut autorki, która na dodatek studiowała historię, nie literaturoznawstwo. Z każdym kolejnym tomem rozwija swój warsztat. Ponadto to, co stanowi atut tej książki to erotyka z pogranicza dewiacji, zresztą nieźle umotywowana (socjopatyczna osobowość mężczyzny, który jako dziecko doświadczył traumy, nie wykształcił poczucia bezpieczeństwa i ma dojmującą potrzebę kontroli).
Jest też dziewczyna badająca swoje fascynacje mężczyzną i granicami bólu. Kolejna realizacja starego toposu "pięknej i bestii". Tylko Grey to raczej skrzywdzony chłopiec , który znalazł swojego anioła, niż bestia. Ot i cała książka; ani arcydzieło, ani ostatni chłam. To się nazywa literatura komercyjna, drogie dzieci.

Edna

NowyPosty: 2Dołączył(a): 24 lut 2016, o 09:01

Postprzez myszunia » 5 maja 2016, o 16:22 ·

Moim zdaniem to była straszna książka. Przeczytałam ją dla zasady ale nigdy więcej nie chcę mieć z nią nic wspólnego :) Jeśli ktoś by szukał pomysłów na pozycje do czytania to mogę polecić książki które warto przeczytać. To bardzo wartościowy ranking ze świetnymi pozycjami.

myszunia

Postprzez Monika » 10 maja 2016, o 15:37 ·

W filmie ona była niby biedna, a nosiła biustonosze z najwyższej półki :)

Monika

NowyPosty: 1Dołączył(a): 10 maja 2016, o 15:34

Postprzez darekwoj » 2 cze 2016, o 07:17 ·

Ksiązki spoko ale filmu nie polecam. Nie podobał mi się i naprawdę jest przereklamowany.

darekwoj

NowyPosty: 3Dołączył(a): 2 cze 2016, o 06:55