Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB 3.0

Twoja przeglądarka jest przestarzała i nie wspiera obecnych standardów WWW.
Zalecamy instalację najnowszej wersji jednej z przeglądarek, które poprawnie obsługują obecne standardy, np:

• Arora
  • Chrome
  • Firefox
  • Opera
  • Safari

Kradzież, łamanie licencji = Brak pomocy.

Kradzież, łamanie licencji = Brak pomocy.

Postprzez dezerter_af » 13 sie 2011, o 19:10 ·

Witam!

Dziś chciałbym poruszyć bardzo ważny temat. Tak jak napisałem w tytule coraz częściej w internecie spotykam się z kradzieżą własności intelektualnej bo chyba tak można nazwać naszą pracą która istnieje w sieci. Ludzie podpisują się pod tłumaczeniami i modyfikacjami ludzi którzy stracili dużo godzin z życia na wykonanie takiej pracy. Są ludzie którzy pracowali za pieniądze i są ludzie którzy robili to charytatywnie. W mojej opinie kradzież charytatywnej pracy bardziej boli ale to już nie jest tematem dyskusji.

Na wstępie dodam również, że temat ląduje na wszystkich supportach phpbb3 może uda się stworzyć pewną bazę "złodziei"

Wiadomo również, że temat jest bardziej przeznaczony dla developerów, grafików, koderów, webmasterów i wszystkich którzy robią "coś"

Czy phpbb3.pl będzie chętne do stworzenie bazy użytkowników, ich IP, nazw domen, Imienia czy Numeru gadu oraz kilku elementarnych rzeczy dzięki którym będzie łatwiej namierzyć złodzieja i w przyszłości odmówić mu pomocy.

Co taki temat ma na celu? Oczywiście gdy takich ludzi się skolekcjonuje za każdym razem będzie im się odmawiać pomocy wtedy pozostaje im jedynie szukanie pomocy na oferi czy innych stronach. Oczywiście pomocy płatnej :) w końcu jakaś kara musi być. Mam nadzieję, że nawet za pieniądze nikt nie będzie chciał takim ludziom pomóc. Uważam również, że tematem mogą się zainteresować większe fora o podobnej tematyce np. php.pl, webhelp.pl itd. czy inne supporty skryptów.

Zgłoszenie do takiej bazy powinno być odpowiednio weryfikowany aby jak wiadomo nikt nie dodawał "konkurencji" albo nie robił na złość koledze/koleżance.

================================================================================================

Walczmy z usuwaniem stopki, podpisywaniem się pod czyjąś pracą i bezczelną kradzieżą!

Jaka jest opinia forumowiczów?
Grafika na szkle do kuchni to idealny pomysł na odświeżenie jej wyglądu. Szkło jest wyznacznikiem elegancji, a dzięki elastyczności, można na nim nadrukować dowolną grafikę!
Grafika na szkle - Glass Decor

dezerter_af

PieszczochPosty: 540Dołączył(a): 8 gru 2008, o 17:15Lokalizacja: Częstochowa

Re: Kradzież, łamanie licencji = Brak pomocy.

Postprzez cypeczek » 13 sie 2011, o 20:14 ·

dezerter_af napisał(a):Zgłoszenie do takiej bazy powinno być odpowiednio weryfikowany aby jak wiadomo nikt nie dodawał "konkurencji" albo nie robił na złość koledze/koleżance.

To będzie problemem. Do tego potrzeba jakiś skrypt aby możliwość edycji mieli wszyscy admini w.w. supportów a zgłaszanie złodziei użytkownicy tych stron.

Do tego powiedzmy dodanie nicka może być krzywdzące bo na trzech forach mogą być 3 osoby posługujące się tym samym nickiem.

Moim zdaniem za dużo przeciw jest ku temu.

cypeczek

Don SmerfoPosty: 371Dołączył(a): 4 lut 2010, o 21:54Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Postprzez dezerter_af » 14 sie 2011, o 15:25 ·

Sam nick to za mało. Wiadomo, że ludzie posługują się numerami gadu-gadu które mają od lat. Imienia oraz Nazwisko również nie zmienią :) Jest bardzo dużo takich rzeczy po których można zweryfikować klienta. A skrypt? Chociaż nawet phbb3 z formularzem :) a jeżeli to będzie za mało to myślę, że znajdzie się kilka osób do pomocy aby stworzyć taki skrypt.
Grafika na szkle do kuchni to idealny pomysł na odświeżenie jej wyglądu. Szkło jest wyznacznikiem elegancji, a dzięki elastyczności, można na nim nadrukować dowolną grafikę!
Grafika na szkle - Glass Decor

dezerter_af

PieszczochPosty: 540Dołączył(a): 8 gru 2008, o 17:15Lokalizacja: Częstochowa

Postprzez Artix » 20 sie 2011, o 18:47 ·

Tak na marginesie to to jest chyba zbyt dużo roboty... Nie lepiej zrobić coś jak plagiaty-na.pun.pl albo zwyczajnie - jeśli ktoś usunie stopkę ze stylu, informujemy autora i w najlepszym wypadku będzie pozew.

Artix

NowyPosty: 4Dołączył(a): 1 sie 2011, o 16:47

Postprzez napus » 21 sie 2011, o 12:50 ·

I kogo pozwiesz, 14sto letniego małolata :?: założę się że skażą go na 20 lat pracy w kamieniołomach.
Bo tylko gówniarze dopuszczają się plagiatu bo mają to gdzieś a raczej nie rozumieją czyjejś darmowej pracy, a na takich forach jak to jest ich większość jedyny cel to założyć forum wielotematyczne które będzie żyć aż mu się znudzą zarobki z reklam google.

napus

VeteranPosty: 7656Dołączył(a): 11 mar 2009, o 20:16Lokalizacja: Rzeszów

Postprzez Marlboro » 27 wrz 2011, o 20:45 ·

Dobry pomysł, jednam uważam ze od takiego "klienta" który oszukał phpbb i zamiast stopki ze spolszczenia forum dał swoją to już jest powód do ścigania.(mogę podać kilka takich przypadków na PW)

Marlboro

Posty: 215Dołączył(a): 4 lut 2011, o 20:31Lokalizacja: Kraków

Postprzez drooid » 27 wrz 2011, o 20:57 ·

Może zaraz zostanę zlinczowany, ale wytłumaczcie mi bo nie specjalnie wiem, ani nie chciało mi się wgłębiać w niuanse.
Czy system skryptów pod nazwą phpbb3 nie jest na licencji otwartej? Czy wszelkie modyfikacje i zmiany w kodzie w związku z tym nie są dozwolone? Czy rozszerzenia (mody) do systemu open source nie powinny z założenia mieć również licencji free i open? Czyż w związku z tym nie jest tak, że każdy może sobie modyfikować kod źródłowy jak mu się żywnie podoba? Zdaje się, że założeniem idei open source było zrzeczenie się roszczeń z tytułu praw autorskich i udostępniane kodów źródłowych, choćby w celu ich dowolnej modyfikacji.
phpbb3: 3.1.2 | spolszczenie: phpbb.pl | czysta instalacja od 3.1.2 | aktualizowane: nie | nie konwertowane | mody: Automod | style: subsilver2 | serwer: płatny | php: 5.5.16 | mysql: 5.5.39

drooid

GapikPosty: 577Dołączył(a): 14 maja 2008, o 08:26Lokalizacja: Łódź

Postprzez LEW21 » 28 wrz 2011, o 08:34 ·

Każdy może wszystko modyfikować, w tym wywalać wszelkie stopki. Natomiast podpisywanie się pod czyjąś pracą to łamanie praw autorskich osobistych, które są w Polsce niezbywalne i żadna licencja nie może ich usunąć.

Wracając do samego tematu, uważam że weryfikacja poprawności zgłoszeń jest tak daleko pracochłonna / niewykonalna, że stworzenie takiej bazy jest niemożliwe.
Potrzebujesz pomocy? Napisz na forum zamiast wysyłać komuś prywatną wiadomość lub pisać do kogoś przez jakiś komunikator.

LEW21

Papa SmerfPosty: 3078Dołączył(a): 18 cze 2006, o 12:17Lokalizacja: Warszawa

Postprzez drooid » 28 wrz 2011, o 10:38 ·

Aaa... tu się z tobą zgadzam w zupełności.
Sugerowałem się mało zrozumiałym postem powyżej mówiącym o ściaganiu o kogoś, kto zamiast stopki dał swoją stopkę.
jednam uważam ze od takiego "klienta" który oszukał phpbb i zamiast stopki ze spolszczenia forum dał swoją to już jest powód do ścigania

a także innym postem
jeśli ktoś usunie stopkę ze stylu, informujemy autora i w najlepszym wypadku będzie pozew

Chyba jednak nie wszyscy wiedzą (ja też nie całkiem do końca) na czym kradzież zgłaszana przez autora tematu polega.

A co do tematu, wydaje mi się że tworzenie bazy jest bezcelowe z tego powodu, że ktoś kto koniecznie chce uzyskać pomocy, i tak ją uzyska, podszywając się pod nowicjusza. Cała robota jest więc syzyfowa.
phpbb3: 3.1.2 | spolszczenie: phpbb.pl | czysta instalacja od 3.1.2 | aktualizowane: nie | nie konwertowane | mody: Automod | style: subsilver2 | serwer: płatny | php: 5.5.16 | mysql: 5.5.39

drooid

GapikPosty: 577Dołączył(a): 14 maja 2008, o 08:26Lokalizacja: Łódź

Postprzez Bavar » 12 paź 2011, o 16:01 ·

dezerter_af napisał(a):Walczmy z usuwaniem stopki, podpisywaniem się pod czyjąś pracą i bezczelną kradzieżą!

Widać że nigdy nie zapoznałeś się z zasadami open source i masz zero pojęcia w temacie. Stopkę może sobie każdy wywalać i ma do tego prawo.
Nawet jeżeli zleciłbym komuś zrobienie layouta mam prawo wywalić informacje o autorze ze stopki a nawet dodać własną jeżeli autor wyrazi na to zgodę.
Natomiast przestępstwem jest korzystanie z cudzych pomysłów i podpisywanie się pod nim jako to by był ich własny projekt.

Bavar