Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB 3.0

Twoja przeglądarka jest przestarzała i nie wspiera obecnych standardów WWW.
Zalecamy instalację najnowszej wersji jednej z przeglądarek, które poprawnie obsługują obecne standardy, np:

• Arora
  • Chrome
  • Firefox
  • Opera
  • Safari

Windows, emm, Vienna ??

Windows, emm, Vienna ??

Postprzez HubertOff » 7 maja 2007, o 16:14 ·

Koncern MicroSoft poinformował,że jednak nadejdzie następca Visty - Vienna. Na razie nazwa jest kodowa. Ale ja wątpie, czy Vienna pojawi się w 2009. Wg. mnie raczej w 2011 Big Grin To tylko spekulacje. Czy Vienna wreszcie będzie tym rewolucyjnym i funkcjonalnym Windowsem ??

HubertOff

Posty: 249Dołączył(a): 18 mar 2007, o 19:51Lokalizacja: Rzeszów

Re: Windows, emm, Vienna ??

Postprzez HitcH » 7 maja 2007, o 16:19 ·

Na pewno Windows nigdy nie ędzie tak funkcjonalny jak Mac czy Linux. Obojętnie co by nie zrobili, ale te 2 systemy zawsze będą lepsze.

HitcH

Postprzez Bartosz_MDF » 27 maja 2007, o 21:22 ·

Lepsze? Hm... Nie tak dawno jakiś "twórca" Visty oświadczył publicznie, że system ten potrzenuje 5 Gb Ramu do optymalnego działania... ^^, także nie widzę sensu instalacji takiego systemu.
http://www.consol-elite.com - zapraszam wszystkich posiadaczy PSX, PS2, PS3, PSP
Obrazek

Bartosz_MDF

Posty: 116Dołączył(a): 27 maja 2007, o 13:13Lokalizacja: Dirty South

Postprzez Bananikus » 29 maja 2007, o 15:47 ·

Śmieszne, linuksy i maci nigdy nie będą lepsze, od wina, przykro mi, ale taka jest rzeczywistość, nawet jeśli będą kiedyś lepsze, to jak ja skończę 20-stkę. Argumenty: Po co? Jest ich wiele, bardziej by się przydały argumenty dlaczego mac i linux miałby być lepszy?

Bartosz_MDF: Takie ściemy to tylko linuksowcy spanerzy mogą wymyślić.... ja mam 1 GB ramu i co...... działa idealnie, co prawda jak sobie zawalę ostro system to ramu brakuje.... ale sam system na świeżo nie zawali więcej niż 300mb, więc w czym problem? Gry działają też szybko, żależnie od sterowników, w niektórych przypadkach nawet szybciej niż na XP.

Kilka argumentów, czytm windows ( Vista ) wygrywa z linuksami:

1. Gry - nie, nie chodzi mi o to że gier na linuksa jest mniej i są gorsze, chociaż jest to prawdą, ale chodzi o możliowści gier... OpenGL bardzo odbiega o Directx, już od swojej ósmej wersji, nie wspominając o 10, który jak narazie tylko w viście.

2. Wygląd - Linuks był ładniejszy tylko w czasach Win ME, 2000, 98. jeśli chodzi o XP, był porównywalny, choć mi bardziej przypadło do gustu KDE, niestety Vista jest ładniejsza od KDE i nie ma na to wyjścia... ładniejsze ikonki, piękne efekty, przezroczyste ikonki.

3. Funkcjonalność - zacznijmy od tego, Vista jest bezpieczniejsza od Linuksa, potrwierdziły to różne badania, dlaczego miałeś wirusa na Viście a nie na Linuksie? Jeśli miałeś go na Viście to już twoja własna głupota. Dlaczego nie na linuksa? Otwarty i nie tak popularny system, hakerów bardziej interesuje hakowanie wina niż lina. Vista też ma ładny i z wielkimi możliwościami sidebar, do którego każdy praktycznie mógłby zrobić gadżet. No i jeszcze BitLockera w Linuksie nie dostaniesz, a to spore zabezpiecznie.

Za dużo się rozpisałem.... z góry sory za orty i niejasności.
Obrazek

Bananikus

Postprzez LEW21 » 29 maja 2007, o 16:08 ·

Może lepiej byś porównywał Windę z Mac OSem

Bananikus napisał(a):1. Gry - nie, nie chodzi mi o to że gier na linuksa jest mniej i są gorsze, chociaż jest to prawdą, ale chodzi o możliowści gier... OpenGL bardzo odbiega o Directx, już od swojej ósmej wersji, nie wspominając o 10, który jak narazie tylko w viście.

Faktem jest, że ani na Linuxa ani na Mac OSa nie ma wielu gier, ale faktem też jest że na Mac OSie można zainstalować wirtualną machinę, która bez problemu pociągnie XPka (a może nawet i Vistę). Natomiast na PeCecie w żaden sposób nie zainstalujesz Mac OSa.

Bananikus napisał(a):2. Wygląd - Linuks był ładniejszy tylko w czasach Win ME, 2000, 98. jeśli chodzi o XP, był porównywalny, choć mi bardziej przypadło do gustu KDE, niestety Vista jest ładniejsza od KDE i nie ma na to wyjścia... ładniejsze ikonki, piękne efekty, przezroczyste ikonki.

Vista jest bardzo ładna, ale Mac OS też nie kiepski.

Bananikus napisał(a):3. Funkcjonalność - zacznijmy od tego, Vista jest bezpieczniejsza od Linuksa, potrwierdziły to różne badania, dlaczego miałeś wirusa na Viście a nie na Linuksie? Jeśli miałeś go na Viście to już twoja własna głupota. Dlaczego nie na linuksa? Otwarty i nie tak popularny system, hakerów bardziej interesuje hakowanie wina niż lina.

A Mac OS natomiast jest bezpieczniejszy od Visty

Bananikus napisał(a):Vista też ma ładny i z wielkimi możliwościami sidebar, do którego każdy praktycznie mógłby zrobić gadżet.

W Mac OSie jest Dashboard, który w/g mnie jest wygodniejszy niż sidebar. Powód: sidebar zabiera dużą część ekranu, a Dashboarda włącza się tylko gdy jest potrzebny.

Bananikus napisał(a):No i jeszcze BitLockera w Linuksie nie dostaniesz, a to spore zabezpiecznie.

Z tego co wiem, Mac OS ma równie dobry system zabezpieczania kompa/danych.
Potrzebujesz pomocy? Napisz na forum zamiast wysyłać komuś prywatną wiadomość lub pisać do kogoś przez jakiś komunikator.

LEW21

Papa SmerfPosty: 3196Dołączył(a): 18 cze 2006, o 12:17Lokalizacja: Warszawa

Postprzez BaZyL » 29 maja 2007, o 20:44 ·

Na pewno Windows nigdy nie ędzie tak funkcjonalny jak Mac czy Linux.

Ohh "funkcjonalność"... - to pojęcie nie pasuje do linuksa, trzeba sobie otwarcie powiedzieć: Linux nie jest wcale funkcjonalny, z założeń pracuje się na konsoli, nie na środowisku graficznym, a jeśli - to jest ono ubogie i do windy mu sporo brakuje.
linuksy i maci nigdy nie będą lepsze, od wina

Twoje argumenty do mnie nie przemówiły, lin a win mają podobne szanse. W Windows'a pakowane są ogromne pieniądze, zatrudnione jest zaplecze najlepszych programistów itd. itp. Linux rozwija się w głównej mierze dzięki bez-interesownej pracy programistów z całego świata, zazwyczaj są to bardzo doświadczone osoby, jest ich wiele, dzięki wielu wersjom mają możliwość równoczesnego rozwijania się.
Vista jest ładniejsza od KDE i nie ma na to wyjścia...

Musisz wiedzieć, że Linux to nie tylko KDE, to także wiele innych środowisk graficznych, które w standardowej postaci nie odbiegają poziomowi wyglądu od Vist'owego. Poza tym użytkownik ma nieograniczone możliwości modyfikacji tychże środowisk, dopasowując je tak jak mu się podoba.
Faktem jest, że ani na Linuxa ani na Mac OSa nie ma wielu gier

Nie orientuję się za bardzo w Mac'ach, ale wydaje mi się, że z tą ilością gierek na Mac'a nie jest tak tragicznie, może w Polsce ich nie ma, bo popytu nie ma... ale to Polska. =]

BaZyL

Postprzez RAFIO » 29 maja 2007, o 20:54 ·

Na zachodzie jest naprawdę dużo normalnych gierek dla Maca.

A co do wyglądu: Jest jeszcze Beryl, gnome i cośtam jeszcze.

A tutaj jest info o ramożerności Visty:

m
Obrazek

Cieszę się że uważasz, że znam odpowiedź na każde pytanie dotyczące phpbb3. Ale nie zawsze tak jest. Dlatego pisz na forum, a nie do mnie na pw, lub GG!

RAFIO

VeteranPosty: 822Dołączył(a): 15 gru 2006, o 23:57

Postprzez Bananikus » 29 maja 2007, o 21:08 ·

Co do środowisk graficznych na lina nie widziałem ładniejszych i funkcjonalniejszych od KDE, a GNOME jest do niczego, trzyma się jeszcze bo ma swoją przeszłość, jesli się nie podciągnie upadnie. O Berylu nie można rozmawiać, bo to jakby WindowBlinds, a nie środowisko graficzne. Vista jest najładniejsza, nie ma już argumentów, chyba że ktoś mi znajdzie inne środowikso graf. konkurujące z Vistą.

Musisz wiedzieć, że Linux to nie tylko KDE, to także wiele innych środowisk graficznych, które w standardowej postaci nie odbiegają poziomowi wyglądu od Vist'owego. Poza tym użytkownik ma nieograniczone możliwości modyfikacji tychże środowisk, dopasowując je tak jak mu się podoba.

Wiem że są inne środowiska graf. ale żadne nie knkuruje się z KDE, a KDE nie ma szans do Visty, Większość środowisk to rozwojówki, albo specjalne dla danej dystrybucji. Tak naprawdę liczy się GNOME, KDE. Beryl to nie środowisko graficzne, lecz bardziej coś jak WindowBlinds.
[url]
A tutaj jest info o ramożerności Visty:

m ... Vista.html [/url]

No i powiedz że wierzysz w te ściemy. XP potrzebuje 2GB, czytaj do końca. Gościu ma naprawdę wymagania, dla stnadardowego usera wystarczy dla XP 512mb, a nie 2GB, tyle to w sam raz do Visty, nie zmało, nie za dużo. A zresztą 2GB a 4GB to nie duża różnica w przeciągu 5 lat. Zobacz na czym stoisz.
Obrazek

Bananikus

Postprzez HitcH » 29 maja 2007, o 21:23 ·

Vista jest bardzo ładna, ale Mac OS też nie kiepski.

mhm... kiedys mialem film prezentujacy Maca i Viste... Co z tego wyszło:
Wygląd Visty zerżnięty całkowicie z Maca tylko zielony na inny zmienili^^
Jak znajde zapodam

HitcH

Postprzez RAFIO » 29 maja 2007, o 23:09 ·

To co jest ładniejsze, jest subiektywne. Mi bardzo podoba się Mac os X. Mimo że nie ma tych wszystkich cudów, jest bardzo przyjemny dla oka.

A szybkość? Linuks z KDE i xgl na 128 ramkach i zwykłym gf 440 chodzi poporostu zabójczo szybko

Pozatym tak, wedłumnie koleś, który pracuje w IBM od 24 lat, i siedzi w branży po uszy, jest dużo bardziej opiniutwórczy, niż ktoś, kto nawet nie chodzi tyle poświecie
Obrazek

Cieszę się że uważasz, że znam odpowiedź na każde pytanie dotyczące phpbb3. Ale nie zawsze tak jest. Dlatego pisz na forum, a nie do mnie na pw, lub GG!

RAFIO

VeteranPosty: 822Dołączył(a): 15 gru 2006, o 23:57