Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB 3.0

Twoja przeglądarka jest przestarzała i nie wspiera obecnych standardów WWW.
Zalecamy instalację najnowszej wersji jednej z przeglądarek, które poprawnie obsługują obecne standardy, np:

• Arora
  • Chrome
  • Firefox
  • Opera
  • Safari

notebook

notebook

Postprzez elemis » 9 cze 2008, o 19:09 ·

Witam,

chcę kupic sobie notebooka. Od razu mowie, ze nie zalezy mi, aby uzywać go do gier czy internetu. Liczę, ze bedzie słuzył mi tylko i wyłącznie do korzystania z worda i przechowywania danych typu pliki textowe, fotografie. Co sądzicie o tym, by zakupic takiego w cenie 1200-1300 zł (nowy) przez allegro? Wiem, ze jest sporo osób, które nie preferują takich transakcji, ale towary są wystawiane przez renomowany sklep internetowy, a nie przez jakiegoś naciagacza. Poza tym patrze równiez na ilosc pozytytwnych komentarzy. Poza tym jak patrze na uklad klawiszy w notebook`ach to zastanawiam sie czy bardzo męczą sie dłonie przy pisaniu ? Swoją drogą nie wiedzialem, ze nie ma w nich napedu FDD, tylko dvd - trudno bedzie mi sie przyzwyczaić, bo dyskietki darzę sporym sentymentem :roll:

elemis

Re: notebook

Postprzez Lerhond » 9 cze 2008, o 20:43 ·

elemis napisał(a):Co sądzicie o tym, by zakupic takiego (...) allegro? (...) ale towary są wystawiane przez renomowany sklep internetowy, a nie przez jakiegoś naciagacza.

To nie lepiej kupić na stronie tego sklepu, a nie na Allegro? Tak w ogóle to podaj link do aukcji - może się przydać.
elemis napisał(a):Poza tym jak patrze na uklad klawiszy w notebook`ach to zastanawiam sie czy bardzo męczą sie dłonie przy pisaniu ?

Raczej nie, wystarczy się przyzwyczaić, co jest łatwe. Do tego dla osób szybko piszących jest tu duży +, ponieważ klawiatura jest płaska i wygodna. Niestety nie ma w niej klawiatury numerycznej. No chyba, że zapłacisz jeszcze 50 zł.
elemis napisał(a):Swoją drogą nie wiedzialem, ze nie ma w nich napedu FDD, tylko dvd

Zewnętrzna stacja kosztuje około 80 zł, więc tu problemu nie ma.

Sam mam w domu dwa notebooki. Gdyby "duży" miał lepszą klawiaturę i był bardziej przenośny, to bym go wybrał. Bo brak numerycznej naprawdę mi przeszkadza, na przykład grając w MBO, który właśnie jej wymaga.

Lerhond

FrajerPosty: 252Dołączył(a): 5 lut 2008, o 13:02

Postprzez pietrex » 9 cze 2008, o 22:12 ·

Dyskietki to przeżytek totalny, już lepiej zamiast napędu FDD kupić sobie pendrive'a. :)

pietrex

ŁasuchPosty: 335Dołączył(a): 23 mar 2008, o 17:58Lokalizacja: Warszawa

Postprzez elemis » 9 cze 2008, o 23:42 ·

Lerhond tu jest adres do aukcji z tym laptopem:

http://allegro.pl/item375214430_noteboo ... 86ghz.html

Pisze, ze ma zanistalowanego Linuxa, a ja kompletnie nie czaje tego systemu. W zyciu na oczy go nie widzialem.Wole windowsa. Chyba mozna go (linuxa) usunąć ?

Czy zewnetrzna stacja to hmm...skrzyneczka (ze sie tak wyrażę :D) niewbudowana bezposrednio w laptopa tylko stanowi oddzielny element podłączony do niego? Tak mam to rozumiec? Ewentualnie mozna prosic o jej fotke?

Pietrex ja to bede pewnie najczesciej kopiował dane (artykuly z neta itd.) ze stacjonarnego komputera siostry do laptopa przez kabel usb bezposrednio. Mozna tak, prawda? Nad pendrive`m pomyslę?

elemis

Postprzez Damon » 10 cze 2008, o 23:56 ·

elemis napisał(a):Pisze, ze ma zanistalowanego Linuxa, a ja kompletnie nie czaje tego systemu. W zyciu na oczy go nie widzialem.Wole windowsa. Chyba mozna go (linuxa) usunąć ?

Można. Tylko po co? :P

elemis napisał(a):Czy zewnetrzna stacja to hmm...skrzyneczka (ze sie tak wyrażę :D) niewbudowana bezposrednio w laptopa tylko stanowi oddzielny element podłączony do niego? Tak mam to rozumiec? Ewentualnie mozna prosic o jej fotke?

Tak, to skrzyneczka ;) Przykład:
http://www.mitsumi.co.jp/Catalog/pc/fdd/img/d353fue.jpg

elemis napisał(a):Pietrex ja to bede pewnie najczesciej kopiował dane (artykuly z neta itd.) ze stacjonarnego komputera siostry do laptopa przez kabel usb bezposrednio. Mozna tak, prawda? Nad pendrive`m pomyslę?

Można zrobić połączenie USB - USB.
A pendrive to przydatna rzecz ;)
届カナイ愛ト知ッテイタノニ抑エキレズニ愛シ続ケタ・・・
JapanMusic.pl | Damon.pl | Blog

Damon

Posty: 263Dołączył(a): 22 mar 2008, o 23:09Lokalizacja: Tilburg, NL

Postprzez LEW21 » 11 cze 2008, o 08:53 ·

Damon napisał(a):
elemis napisał(a):Pisze, ze ma zanistalowanego Linuxa, a ja kompletnie nie czaje tego systemu. W zyciu na oczy go nie widzialem.Wole windowsa. Chyba mozna go (linuxa) usunąć ?

Można. Tylko po co? :P

Po to, że na Acerach zazwyczaj jest Linpus, który do użytku się nie nadaje. Tak więc najlepiej go wywalić i zainstalować np. Ubuntu :P
Potrzebujesz pomocy? Napisz na forum zamiast wysyłać komuś prywatną wiadomość lub pisać do kogoś przez jakiś komunikator.

LEW21

Papa SmerfPosty: 3196Dołączył(a): 18 cze 2006, o 12:17Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Damon » 11 cze 2008, o 11:12 ·

LEW21 napisał(a):np. Ubuntu :P

Niech Cię Bóg broni przed Ubuntu :]
openSUSE - jedyna i słuszna dystrybucja user-friendly

Ale po co to posty, skoro ZU i tak wybierze Windowsa...
届カナイ愛ト知ッテイタノニ抑エキレズニ愛シ続ケタ・・・
JapanMusic.pl | Damon.pl | Blog

Damon

Posty: 263Dołączył(a): 22 mar 2008, o 23:09Lokalizacja: Tilburg, NL

Postprzez elemis » 11 cze 2008, o 14:53 ·

Dzięki, dzieki Panowie. Ale i tak zainstaluję windowsa. Jakoś bezpieczniej sie przy nim czuje ;)

elemis

Postprzez SadaM666 » 11 cze 2008, o 15:01 ·

elemis napisał(a):Dzięki, dzieki Panowie. Ale i tak zainstaluję windowsa. Jakoś bezpieczniej sie przy nim czuje ;)

Wygodniej chyba bardziej niż bezpiecznie :P

SadaM666

VeteranPosty: 788Dołączył(a): 14 gru 2007, o 11:59

Postprzez Mardag » 15 cze 2008, o 11:29 ·

Co jest niebezpiecznego w kupowaniu na Allegro? W Polsce panuje bardzo dziwny stereotyp dotyczący tego serwisu. Ciekawi mnie, ile procent osób, które kwestionują sens kupowania na Allegro, rzeczywiście kiedyś zostało oszukane?

Jeśli chodzi o system, to polecam Windows XP Home. Teraz na Allegro kupisz OEM nówkę za niecałe 200 zł, więc naprawdę warto. Sam kiedyś korzystał z Linuxa i nie jest zły, ale moim zdaniem mniej pewny.

Co do laptopa za 1200-1300, to wbrew pozorom kupisz całkiem niezły. Ostatnio ceny poszły bardzo w dół. Tylko nie kupuj Mediona, a wszystko będzie dobrze ;)

Mardag