Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB 3.0

Twoja przeglądarka jest przestarzała i nie wspiera obecnych standardów WWW.
Zalecamy instalację najnowszej wersji jednej z przeglądarek, które poprawnie obsługują obecne standardy, np:

• Arora
  • Chrome
  • Firefox
  • Opera
  • Safari

Patrząc w przyszłość... vBulletin czy phpBB3?

Re: Patrząc w przyszłość... vBulletin czy phpBB3?

Postprzez Ronnie » 27 cze 2009, o 19:46 ·

stare IPB sprawiało wiele problemów, z nowym jest znacznie lepiej, ale nadal np. nie działa ustawianie... czasu letniego (tak, nikt w IPS nie potrafi tego naprawić)
IPB to fajna zabawka ale zapłaciłbym za to góra 40zł a nie 130 dolarów...

Ronnie

Ort Hunter | Smerf GadułaPosty: 2766Dołączył(a): 10 kwi 2007, o 23:24Lokalizacja: Łódź

Postprzez tommy » 27 cze 2009, o 19:47 ·

Zapytaj o to na supporcie tego skryptu. Poza tym dopiero co wyszła pełna stabilna wersja 3.0, więc jeszcze za wcześnie na takie pytania.

tommy

ZbanowanyPosty: 1302Dołączył(a): 4 maja 2008, o 17:33

Postprzez vBB » 9 kwi 2010, o 19:05 ·

Dawno się tutaj nie wypowiadałem, a pewnie część z Was wie, że moje forum http://swiatczcionki.pl przeszło na skrypt IP.Board 3. Jak dla mnie, to przejście NIE było konieczne, ale bardzo pożyteczne patrząc teraz wstecz.

Z plusów względem phpBB3:

- łatwiejsza instalacja dodatków
- większe bezpieczeństwo (tutaj w zasadzie można podobny efekt uzyskać na phpBB3 za pomocą .htaccess i .htpasswd, ale jest z tym mnóstwo zabawy, a i tak nie działa to jak należy)
- o dziwo, mniejsze obciążenie serwera niż phpBB3 i mniejsza, lub taka sama ilość zapytań do bazy
- dużo więcej funkcji ułatwiających zarówno administrowanie forum, jak i jego konfigurację, moderacją, a także wypowiadanie
- masa dodatków, modyfikacji i przeróbek i to takich, za które w phpBB3 trzeba by płacić, albo zrobić sobie samemu; oczywiście są też płatne modyfikacje, ale kosztują grosze a czasem warto zainwestować 25$ w bardzo zaawansowany menedżer reklam (nie polecam kupować, bo lada moment wyjdzie IPB 3.1, a tam zarządzanie reklamą będzie możliwe wprost z panelu, tak samo jak i wszelkie rotatory banerów)
- SEO - no i tutaj zaczyna się jazda, google uwielbia SEO z IPB3, a w 3.1 wprowadzone będą kolejne zmiany i nowości, które jeszcze bardziej wpłyną pozytywnie na pozycjonowanie forum
- bardzo rozbudowany system BBKodów
- i wiele innych; wypisałem bardzo ogólnikowo niektóre funkcje, ale jak ktoś będzie miał jakiekolwiek pytania, to chętnie odpowiem

W związku z nadchodzącą wersją 3.1 jeszcze więcej zmian, m.in.:
- podgląd pierwszego i ostatniego postu z tematu
- doskonała integracja z serwisami społecznościowymi - tak, kiedyś wydawało mi się, że pewne dodatki czy serwisy społecznościowe czy mirkoblogowe nie mają sensu, ale teraz, kiedy moje forum stało się dosyć popularne w branży, to widzę, że np. twitter, wykop i inne tego typu serwisy, to doskonałe narzędzie do promocji witryny, a wszelkie dodatki ułatwiające publikowanie w takich serwisach są dosyć przydatne
- ulepszony system reputacji
- bardzo użyteczne narzędzie informujące o wszystkim co się wydarzyło na forum, dosłownie wszystkim, nie chodzi o powiadomienia e-mail, ale powiadomienia wewnątrz forum o nowych odpowiedziach, odwiedzinach, ocenach tematów i wiele innych - wszystko konfigurowalne
- przebudowa systemu wyszukiwania - TAK! po kilkudziesięciu wersjach skryptu, począwszy od pierwszej wersji komercyjnej, wreszcie zacznie to działać jak należy i zbliżone to będzie do systemu google, czyli, że np. temat nazywa się 'abcdef' a my wpiszemy w wyszukiwarce 'abc' to wreszcie znajdzie tematy zawierające zarówno fragment abc jak i samo abc, oczywiście sposób szukania do wyboru
- no i poprawa wszelkich bugów, których i tak teraz jest dosyć mało, a prawie nie ma wcale, przynajmniej nie są łatwo zauważalne

Z minusów IPB3 względem phpBB3:

- brak cytowania selektywnego - tak, spece skryptów takich jak vBulletin czy IPB nie wpadli na świetny pomysł, na jaki wpadli spece od phpBB3 - w wersji IPB 3.1 cytowanie selektywne ma się pojawić
- w wersji 3.0.5 zepsuli moderowanie - zaznaczam sobie posty 1, 4, 5 i przechodzę do następnej strony tematu, to te zaznaczenie znikają - bug naprawiony w 3.1
- brak legendy O_o - została wyłączona w wersji 3... nie wiedzieć czemu... na szczęście ma wrócić w 3.1, do tej pory legenda była dostępna poprzez mały dodatek

To tyle jak na ponad miesiąc funkcjonowania mojego serwisu na IPB3. Jeśli ktoś będzie miał jakieś pytania, to chętnie na wszystko odpowiem. Jestem skłonny do pomocy początkującym ;)

Pozdrawiam

PS. Ale walnąłem referat, nie? :D
Wykonam pełną modyfikację Twojego forum phpBB3 - TANIO

Cleversoft.pl - strony www, aplikacje internetowe, aplikacje mobilne Android, typografia, pozycjonowanie

vBB

ModeratorPosty: 587Dołączył(a): 7 maja 2007, o 16:26

Postprzez napus » 9 kwi 2010, o 19:24 ·

vBB napisał(a):- o dziwo, mniejsze obciążenie serwera niż phpBB3 i mniejsza, lub taka sama ilość zapytań do bazy

Przecież na stronie głównej nie masz nic co by powodowało liczbę zapytań większą niż 10.

napus

VeteranPosty: 7662Dołączył(a): 11 mar 2009, o 20:16Lokalizacja: Rzeszów

Postprzez vBB » 9 kwi 2010, o 19:40 ·

Tutaj strona główna powoduje 11 zapytań. Poza tym, chodzi o to, że funkcji jest mnóstwo, ale są na tyle dobrze zrobione i zoptymalizowane, że nie generują dużej ilości zapytań.

Cleversoft.pl - strony www, aplikacje internetowe, aplikacje mobilne Android, typografia, pozycjonowanie

vBB

Postprzez napus » 9 kwi 2010, o 20:33 ·

Być może nie korzystają z bazy, sprawdź czy nie wrósł Ci transfer.

napus

Postprzez vBB » 9 kwi 2010, o 21:19 ·

I to jest właśnie piękne, że transfer pozostał na tym samym poziomie przy coraz większej ilości odwiedzających.

Pisałem do hostingu z zapytaniem czy zauważyli różnicę w obciążeniu mojego forum na phpBB3 i teraz na IPB3. Odpisali, że żadnej różnicy nie zauważyli, praktycznie ten sam poziom cały czas.

vBB

Postprzez napus » 9 kwi 2010, o 21:22 ·

vBB napisał(a):I to jest właśnie piękne, że transfer pozostał na tym samym poziomie przy coraz większej ilości odwiedzających.

:?: :?: http://www.alexa.com/siteinfo/swiatczcionki.pl#trafficstats

napus

Postprzez vBB » 9 kwi 2010, o 21:26 ·

Patrzę w google analytics i w statystykach hostingu. Te statystyki co podałeś jakieś dziwne są, wg. nich nikt nie odwiedza forum :D

vBB

Postprzez eru » 9 kwi 2010, o 22:08 ·

Obecnie chyba Alexa podaje najbardziej wiarygodne statystyki. GA podaje na mojej stronie wzrost odwiedzin o 1300%, a robią to głównie boty: google, cuil i yahoo
pozdrawiam
eru

eru

ModeratorPosty: 796Dołączył(a): 19 mar 2007, o 00:18Lokalizacja: Warszawa