Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB 3.0

Twoja przeglądarka jest przestarzała i nie wspiera obecnych standardów WWW.
Zalecamy instalację najnowszej wersji jednej z przeglądarek, które poprawnie obsługują obecne standardy, np:

• Arora
  • Chrome
  • Firefox
  • Opera
  • Safari

Patrząc w przyszłość... vBulletin czy phpBB3?

Patrząc w przyszłość... vBulletin czy phpBB3?

Postprzez vBB » 23 cze 2009, o 21:09 ·

Witam. Ostatnio sobie pomyślałem, że jakby moje forum się rozwinęło (mocno lub nie, ale rozwinęło), to czy warto zainwestować w vB zamiast phpBB3? Tutejszy skrypt jest bardzo dobry, najlepszy darmowy jaki jest, ale vB jednak to komercyjny skrypt i ma ogromne możliwości. Czy jest możliwość konwersji z phpBB3 na vBulletin? Czy nie będzie problemów z bazą i ogólnie z konwertowanym forum z phpBB3?

Dowiedziałem się również, że licencja na vBulletin (dożywotnia) to 180$ obecnie.

Jak to jest z tym skryptem, warto się nim zainteresować? Mocno obciąża serwer?

Jeszcze jedna rzecz, to załączniki. Czy po przejściu z phpBB3 na vBulletin będą normalnie działały?
Wykonam pełną modyfikację Twojego forum phpBB3 - TANIO

Cleversoft.pl - strony www, aplikacje internetowe, aplikacje mobilne Android, typografia, pozycjonowanie

vBB

ModeratorPosty: 587Dołączył(a): 7 maja 2007, o 16:26

Re: Patrząc w przyszłość... vBulletin czy phpBB3?

Postprzez pavobe » 23 cze 2009, o 22:14 ·

Nie ma ŻADNYCH problemów jeżeli chodzi o konwersję phpBB3 do vBulletina. Ani z bazą, ani z załącznikami, z niczym.

Przejść na vB oczywiście warto, jednak zalecane jest to wtedy, kiedy jesteś w stanie na forum na niego zarobić. Licencja na vB kosztuje tak jak wspomniałeś 180 dolarów + 30 dolców odnowienia co rok. Do tego dochodzi licencja na vBSEO, ale nie pamiętam ile kosztowała. Na pewno wyczujesz różnicę. vB posiada dość ciekawe rozwiązania dotyczące cache.

pavobe

VeteranPosty: 1722Dołączył(a): 31 sty 2008, o 00:14Lokalizacja: Poznań

Postprzez LEW21 » 23 cze 2009, o 22:28 ·

vBB napisał(a):Jak to jest z tym skryptem, warto się nim zainteresować? Mocno obciąża serwer?

vBulletinem nie warto się zainteresować. Ekipa go tworząca kilka dni temu się rozpadła, więc jego przyszłość jest niepewna. Do tego, jakichś wielkich zalet wydajnościowych doszukiwać się nie należy, niezmodyfikowane przesadnie phpBB3 jest bardzo wydajne. No i dla phpBB3 jest wiele dobrych darmowych stylów + masa ludzi umie stworzyć nowe, z vB już tak dobrze nie jest.
Potrzebujesz pomocy? Napisz na forum zamiast wysyłać komuś prywatną wiadomość lub pisać do kogoś przez jakiś komunikator.

LEW21

Papa SmerfPosty: 3196Dołączył(a): 18 cze 2006, o 12:17Lokalizacja: Warszawa

Postprzez vBB » 24 cze 2009, o 11:08 ·

pavobe napisał(a):Przejść na vB oczywiście warto, jednak zalecane jest to wtedy, kiedy jesteś w stanie na forum na niego zarobić. Licencja na vB kosztuje tak jak wspomniałeś 180 dolarów + 30 dolców odnowienia co rok. Do tego dochodzi licencja na vBSEO, ale nie pamiętam ile kosztowała.

Mam w planach pewien biznes, ale to odległa przyszłość. Na razie o tym aż tak nie myślę, przygotowuje sobie "podłoże". Te 180$ to licencja dożywotnia, a 30$ co rok musiałbym płacić gdybym chciał forum aktualizować - ale mogę korzystać z wersji na którą kupię licencję. vBSEO kosztuje obecnie po przeliczeniu z dolców 600 zł. Też nie jest to niezbędne, ale warto zainwestować w ten dodatek (kombajn seo).

LEW21 napisał(a):Ekipa go tworząca kilka dni temu się rozpadła, więc jego przyszłość jest niepewna.

Nie wiedziałem... :o Ale raczej projektu nie porzucą, bo w planach (o czym jest bardzo głośno) jest wersja 4.0.

LEW21 napisał(a):Do tego, jakichś wielkich zalet wydajnościowych doszukiwać się nie należy, niezmodyfikowane przesadnie phpBB3 jest bardzo wydajne. No i dla phpBB3 jest wiele dobrych darmowych stylów + masa ludzi umie stworzyć nowe, z vB już tak dobrze nie jest.

Akurat wydajność na dużym forum jest całkiem niezła ale potrzeba mocnego dedyka - tutaj współdzielone serwery się nie sprawdzą.

No dobrze, w takim razi alternatywą jest IPB, szczególnie nadchodząca wersja 3.0. Jak to jest z tym skryptem? Lepszy niż vB? Zaletą jest chyba większa ilość dodatków i polskie wsparcie, wadą natomiast to, że większość dobrych dodatków sporo kosztuje.

Cleversoft.pl - strony www, aplikacje internetowe, aplikacje mobilne Android, typografia, pozycjonowanie

vBB

Postprzez pavobe » 24 cze 2009, o 17:12 ·

vB a IPB... myślę, że jednak trochę zależy to od typu forum. Dodatków też do vB nie jest mało. Na pewno znajdziesz to, czego szukasz :). Niestety, ale w obydwu przypadkach dodatki mogą być tak samo płatne. Wszystko zależy od autora.

A ekipa vB się nie rozpadła, tylko opuściło ją kilka programistów, którzy nie stali się jakimiś specjalnymi wrogami pozostałej części :).

Nowe IPB. Tutaj się nie wypowiem, bo widziałem tylko skromne demo. Dzisiaj w większej mierze używa się starszej wersji.

Stawiam vB > IPB :).

pavobe

VeteranPosty: 1722Dołączył(a): 31 sty 2008, o 00:14Lokalizacja: Poznań

Postprzez ZuL » 27 cze 2009, o 17:25 ·

LEW21 napisał(a):
vBB napisał(a):Jak to jest z tym skryptem, warto się nim zainteresować? Mocno obciąża serwer?

vBulletinem nie warto się zainteresować. Ekipa go tworząca kilka dni temu się rozpadła, więc jego przyszłość jest niepewna. Do tego, jakichś wielkich zalet wydajnościowych doszukiwać się nie należy, niezmodyfikowane przesadnie phpBB3 jest bardzo wydajne. No i dla phpBB3 jest wiele dobrych darmowych stylów + masa ludzi umie stworzyć nowe, z vB już tak dobrze nie jest.

Człowieku :D Administrowałeś kiedyś vBulletinem ? Chyba nie. Skrypt jest o wiele wydajniejszy niż phpbb. Stylów też jest masa, i wcale nie tak trudno je zrobić.

ZuL

Postprzez Ronnie » 27 cze 2009, o 17:29 ·

ZuL napisał(a):Stylów też jest masa, i wcale nie tak trudno je zrobić.

i wszystkie są identyczne ...

Ronnie

Ort Hunter | Smerf GadułaPosty: 2766Dołączył(a): 10 kwi 2007, o 23:24Lokalizacja: Łódź

Postprzez vBB » 27 cze 2009, o 18:04 ·

Ja po większych oględzinach zdecydowałem się na licencję IPB3.0, kupię od kogoś, używaną. Kosztują w granicach 300 zł, a odnowić zawsze mogę za 25$ ~ 80 zł. Na razie nie zamierzam kupować, ani licencji, ani serwera pod IPB, bo i tak nie będę nowego IPB instalował z kilku powodów: IPS już zapowiedziało łatanie dziur poprzez wakacje (początkowo 3.0 miało wyjść dopiero we wrześniu), na razie większość licencji jest na wersję 2.3.x (niby mogę wykupić od razu przedłużenie i zaktualizować do 3.0 ale wydam wtedy tyle samo pieniędzy, co bym miał kupić teraz licencję po promocji 130$ za Standard), nie mam serwera pod IPB, oraz forum się wystarczająco nie rozkręciło i mam na razie inne wydatki związane z forum. Ale ogólnie to co sądzicie o IPB, czy to wcześniejszych wersjach czy to 3.0....?

vBB

Postprzez tommy » 27 cze 2009, o 18:24 ·

Ty to jesteś w gorącej wodzie kąpany.. masakra. ;/ Napalasz się na to swoje forum jak nie wiem.. Jak można z góry zakładać, że będziesz miał milard użytkowników i sto miliardów postów i że żaden serwer ani phpBB nie da sobie rady? Po co wgl o tym myślisz?

Jak na razie to Twoje forum uciągnie każdy dobry serwer Unix'owy i pociągnie jeszcze przez dłuuugie miesiące, jeśli nie lata.

Liczba postów: 692 • Liczba wątków: 243 • Liczba użytkowników: 44

To całe forum polega na tym, że ktoś pisze 2 posty: pierwszy zlecając zrobienie czcionki, a drugi podziękowanie i tyle. Nie będzie jakiejś mega wymiany zdań, tak jak to ma miejsce na tym forum, a które z tego co widać, stoi na phpBB3 i ma się zaje*iście dobrze. Twoje forum jak na razie nie ma szans obciążyć serwera. Tak więc nie kumam po co Ci dedyk i IPB. To tak jakby tuningować auto za spory hajs ale nie startować w wyścigach.

Daj sobie na looz, bo nie ma sensu ładować kasy w coś, co nie daje gwarancji swojej użyteczności (czyt. dedyk i IPB). phpBB3 spokojnie da radę.

tommy

ZbanowanyPosty: 1302Dołączył(a): 4 maja 2008, o 17:33

Postprzez vBB » 27 cze 2009, o 19:36 ·

@tommy, ja to wiem ;) Dokładnie tak samo myślę, z tym, że po prostu tak chciałbym się zorientować. Na razie wiadomo, że phpbb3 ma się świetnie a już tym bardziej, wirtualny serwer. Pytam ogólnie o opinie o IPB, jak z tym jest, ze stabilnością, szybkością, problemami, itp.

vBB