Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB 3.0

Twoja przeglądarka jest przestarzała i nie wspiera obecnych standardów WWW.
Zalecamy instalację najnowszej wersji jednej z przeglądarek, które poprawnie obsługują obecne standardy, np:

• Arora
  • Chrome
  • Firefox
  • Opera
  • Safari

Patrząc w przyszłość... vBulletin czy phpBB3?

Re: Patrząc w przyszłość... vBulletin czy phpBB3?

Postprzez vBB » 10 kwi 2010, o 11:33 ·

Być może podaje najbardziej wiarygodne, ale nie do mojej strony. Przecież cały czas są na moim forum jakieś osoby, rejestrują się, odwiedzają już zarejestrowani, a to generuje jakiś tam ruch. Wg. tych statów z Alexy, to forum nie było by odwiedzane... zastanówcie się...

Poza tym - zboczyliśmy z tematu.
Wykonam pełną modyfikację Twojego forum phpBB3 - TANIO

Cleversoft.pl - strony www, aplikacje internetowe, aplikacje mobilne Android, typografia, pozycjonowanie

vBB

ModeratorPosty: 583Dołączył(a): 7 maja 2007, o 16:26

Postprzez Schizo » 15 kwi 2010, o 01:45 ·

vBB napisał(a):Być może podaje najbardziej wiarygodne, ale nie do mojej strony. Przecież cały czas są na moim forum jakieś osoby, rejestrują się, odwiedzają już zarejestrowani, a to generuje jakiś tam ruch. Wg. tych statów z Alexy, to forum nie było by odwiedzane... zastanówcie się...

Poza tym - zboczyliśmy z tematu.

No właśnie, jakiś tam.
Ruch jest praktycznie minimalny, bo na forum nic się nie dzieje, samo odwiedzenie forum i zarejestrowanie się to nie jest jakieś wielkie rozruszanie forum.
Mam 3 razy mniej użytkowników a generują oni znacznie większy ruch.
Co do phpBB3 kontra vBulletin to zależy czego wymagasz.
Obecnie na Twoim forum nie instalowałbym tego skryptu,bo po prostu na taką ilość użytkowników się po prostu nie opłaca i opłaty cię po prostu zjedzą.
Sam działałem na forum, gdzie było 20 tys użytkowników, stało na vbulletinie 3 i powiem Ci, że więcej było z tym wszystkim problemów niż radości, aż w końcu forum upadło, bo admina nie było stać na utrzymanie tego wszystkiego.
Dodatkowo generuje on dość duże obciążenie serwera, przez co musiałbyś inwestować w dedyka, potem dochodzi do tego jego konfiguracja (co nie należy do prostych rzeczy).
Ja w vB na pewno nie będę inwestował, bo jest to nieopłacalny interes.

Pozdro

Schizo

Postprzez vBB » 15 kwi 2010, o 05:31 ·

Schizo napisał(a):Ruch jest praktycznie minimalny, bo na forum nic się nie dzieje, samo odwiedzenie forum i zarejestrowanie się to nie jest jakieś wielkie rozruszanie forum.

No tak, zgadza się. Tylko co ma to wspólnego z moim forum? U mnie jest zawsze jakiś ruch, mniejszy, większy ale jest. I coraz to bardziej znaczący, zaczynają przychodzić osoby, które do tej pory nie chciały, bo forum było jakie było, osoby, które znam po nickach, a także ludzie, których znam osobiście. Ale kwestia zdefiniowania 'ruchu' na forum, to już inny temat.
Forum nie jest typowym forum do gadania o głupotach, to ściśle ukierunkowany serwis z określoną tematyką i jeśli zaczyna się coś dziać w tej tematyce, to i rozmowy są prowadzone, jeśli nie, to wtedy rozmów nie ma. Stąd czasem mniejszy ruch, czasem większy.

Schizo napisał(a):Co do phpBB3 kontra vBulletin to zależy czego wymagasz.

Przeczytaj mój post wcześniej, zobaczysz, że kupiłem już IPB3.

Schizo napisał(a):Obecnie na Twoim forum nie instalowałbym tego skryptu,bo po prostu na taką ilość użytkowników się po prostu nie opłaca i opłaty cię po prostu zjedzą.

W przypadku IPB3 opłata była jednorazowa i nie żałuję ani złotówki. Możliwości ten skrypt ma ogromne i długo jeszcze nic go nie doścignie oprócz komercyjnego skryptu vB (funkcjami z 4 są na równi, ale wydajnościowo IPB jest lepsze).
Starszy vBulletin 3.8 nadal jest lepszy niż obecny vB4, bo 'czwórka' rżnie serwery jak leci. Teraz to bardzo ciężki i niezoptymalizowany pakiet i mnóstwo ludzi przechodzi z vB4 do IPB3. Kwestia wydajności była poruszana wielokrotnie na wielu forach i nawet na oficjalnym forum vB4 programiści przyznają się, że muszą poprawić wydajność. Obecnie podium wydajności przedstawia się tak [zużycie transferu, obciążalność serwera (ilość zapytań, % obciążenia komputera itp.), płynność wczytywania forum - im wyżej w rankingu tym lepiej]:

1. IP.Board 3 (czasem na odwrót z phpBB3)
2. phpBB3 (czasem na odwrót z IPB3)
3. vBulletin 3.8x
4. vBulletin 4

Oczywiście wymieniam skrypty, których 'próbowałem' i sporo o nich wiem.

Schizo napisał(a):Ja w vB na pewno nie będę inwestował, bo jest to nieopłacalny interes.

I tutaj się zgodzę - obecna 4 się nie opłaca. Dlatego wybrałem IPB3.
Wykonam pełną modyfikację Twojego forum phpBB3 - TANIO

Cleversoft.pl - strony www, aplikacje internetowe, aplikacje mobilne Android, typografia, pozycjonowanie

vBB

ModeratorPosty: 583Dołączył(a): 7 maja 2007, o 16:26

Postprzez markaliniak » 26 wrz 2015, o 12:53 ·

Teraz możemy śmiało powiedzieć, że jednak vB4 się opłaca, coraz bardziej się się rozkręciło.

markaliniak

Postprzez MarekAnna » 30 wrz 2015, o 12:13 ·

U mnie na poważniejsze fora mam inny dylemat, VB czy też IPB. Bardziej do gustu przypadł mi jednak vB.

MarekAnna