Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB 3.0

Twoja przeglądarka jest przestarzała i nie wspiera obecnych standardów WWW.
Zalecamy instalację najnowszej wersji jednej z przeglądarek, które poprawnie obsługują obecne standardy, np:

• Arora
  • Chrome
  • Firefox
  • Opera
  • Safari

IP.B 3.0

IP.B 3.0

Postprzez RAFIO » 4 lis 2008, o 22:20 ·

Witajcie!

Co prawda dawno mnie tu nie było, ale ponieważ IPS pokazał jak wygląda IP.B 3.0, a niektórzy z was pamietaja ze lubiłem ten skrypt, to postanowiłem o sobie przypomnieć. ;)

Od paru dni invision hostuje alfę IP.B 3 pod tym linkiem:

http://ipb3preview.ipslink.com/

Kazdy moze sobie popatrzeć i się zalogować za pomocą danych z forums.invisionpower.com, ale dostęp do forum mają tylko klienci. Oczywiście znalazło się wśród nich parę osób, które pokusiły się o publikację screenów na forach:

http://forum.invisionize.pl/index.php?s ... ost&p=7038

Niestety od kiedy style dla IPS rysuje "dokoptowany" grafik, Invision wyraźnie przerasta tworzenie porządnych stylów. Widać również zmianę podejścia do skryptu jego twórcy, Matta Mechama. Dziś, kiedy w IPS pracuje sztab ludzi, Mattowi poprostu nie chce się w biurze robić nic poza kawą ;)

Czym się różni IP.B 3 od poprzedników? Imho poza paroma ciekawymi, acz nie nowatorskimi zmianami (w końcu zrobili coś z lista userów), jest to klasyczne jechanie na opinii poprzedniczek. Sporo rzeczy zostało przerobionych tak, aby było wiecej bloczków z informacjami, lub można było wpakować jakiś efekciarski ajax. ;)

Sam styl też nie jest zbyt spójny, vide zaokrąglenia, które w jednych elementach są, a w innych ich nie ma. Nie podoba mi się też zastosowanie darmowych ikon famfamfam, których cukierkowość powoduje, że pasują do reszty stylu jak lizak do... (sami sobie dopowiedzcie) ;)

Nie będę jednak pisać gadek w stylu "IPS zbankrutuje", bo skoro na rynku istniaja firemki które sprzedaja shitowate skrypty i ludzie je kupuja, to z pewnością wielu kupi też IP.B 3.0. Niestety ja już nie, a wiazałem duże nadzieje z następną generacją IP.B :(

Ps. przy okazji pozdrawiam wszystkich, a szczególnie ludzi, którzy ciągle proszą mnie na GG o pomoc przy phpbb3 ;)
Obrazek

Cieszę się że uważasz, że znam odpowiedź na każde pytanie dotyczące phpbb3. Ale nie zawsze tak jest. Dlatego pisz na forum, a nie do mnie na pw, lub GG!

RAFIO

VeteranPosty: 822Dołączył(a): 15 gru 2006, o 23:57