Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB 3.0

Twoja przeglądarka jest przestarzała i nie wspiera obecnych standardów WWW.
Zalecamy instalację najnowszej wersji jednej z przeglądarek, które poprawnie obsługują obecne standardy, np:

• Arora
  • Chrome
  • Firefox
  • Opera
  • Safari

chBB - nowy rozdział

chBB - nowy rozdział

Postprzez eru » 24 maja 2008, o 12:46 ·

Witam,
w odpowiedzi na informację supportu phpBB o zaprzestaniu wspierania wersji phpBB 2, Ptirhik rozpoczyna prace nad skryptem forum roboczo nazwanym chBB. Wygląda na to, że powstanie niezły skrypt do obsługi forum, myślę że może być lepszy niż phpBB3. Więcej o naborze programistów i dokumentalistów do projektu chBB na oficjalnej stronie Categories Hierarchy. Może ktoś będzie chciał sie sprawdzić jako programista php.
pozdrawiam
eru

eru

ModeratorPosty: 795Dołączył(a): 19 mar 2007, o 00:18Lokalizacja: Warszawa

Re: chBB - nowy rozdział

Postprzez LEW21 » 24 maja 2008, o 13:48 ·

Czemu mam wrażenie, że to będzie gorsze niż przemo i ultimate razem wzięte?
Potrzebujesz pomocy? Napisz na forum zamiast wysyłać komuś prywatną wiadomość lub pisać do kogoś przez jakiś komunikator.

LEW21

Papa SmerfPosty: 3078Dołączył(a): 18 cze 2006, o 12:17Lokalizacja: Warszawa

Postprzez eru » 24 maja 2008, o 14:11 ·

LEW21 napisał(a):Czemu mam wrażenie, że to będzie gorsze niż przemo i ultimate razem wzięte?

Papo Smerfie,
nie wiem skąd u Ciebie takie wrażenie, ale takim pytaniem upodabniasz się do Smerfa Marudy ;) .
Na poważnie, większość opinii o CH jest oparta na tym, że ponoć jest przeładowane "bajerami" i trudne w instalacji. I są to błędne opinie, instalacja trwa nie więcej niż 10 min., a dodatki instaluje się bardzo prosto - system wtyczek. Oczywiście w prosty sposób nie da się wykorzystać modów i stylów z phpBB.
pozdrawiam
eru

eru

Postprzez LEW21 » 24 maja 2008, o 19:42 ·

eru napisał(a):Na poważnie, większość opinii o CH jest oparta na tym, że ponoć jest przeładowane "bajerami" i trudne w instalacji. I są to błędne opinie, instalacja trwa nie więcej niż 10 min., a dodatki instaluje się bardzo prosto - system wtyczek. Oczywiście w prosty sposób nie da się wykorzystać modów i stylów z phpBB.

Drugi argument obaliłeś, ale o pierwszym zapomniałeś... To po prostu jest przeładowane bajerami. A jak jeszcze autor zrobi to samo z całym phpBB2, to dopiero będzie tragedia.
Potrzebujesz pomocy? Napisz na forum zamiast wysyłać komuś prywatną wiadomość lub pisać do kogoś przez jakiś komunikator.

LEW21

Papa SmerfPosty: 3078Dołączył(a): 18 cze 2006, o 12:17Lokalizacja: Warszawa

Postprzez eru » 24 maja 2008, o 23:35 ·

LEW21 napisał(a): Drugi argument obaliłeś, ale o pierwszym zapomniałeś... To po prostu jest przeładowane bajerami. A jak jeszcze autor zrobi to samo z całym phpBB2, to dopiero będzie tragedia.

Witam,
ja w ch nie widzę bajerów, wymień choć jeden istniejący w ch, a którego nie ma w phpBB3. Odnoszę takie wrażenie, że w znacznej części phpBB3 wzorowało się na CH (funkcjonalnie, nie w kodzie).
Z phpBB2 nic nie zostanie zrobione ponieważ Ptirhiik nie zamierza korzystać z silnika phpBB2. Tworzony jest zespół projektowy do napisania nowego silnika forum. W ostatniej stabilnej wersji CH (2.1.6h) kompletnie został przebudowany system stylów, skrypt w większości pisany jest z wykorzystaniem obiektowości php 5.
Moją intencją nie było wzniecanie wojny pomiędzy użytkownikami CH i phpBB3, ponieważ to nie ma najmniejszego sensu. Od 2005 równolegle używam phpBB i modyfikacji CH, obecnie używam CH 2.1.6h oraz phpBB3 i nie mam zamiaru wartościować skryptów. Napisałem temat chcąc przekazać informację developerom, być może któryś chciałby spróbować sił w ciekawym projekcie.
pozdrawiam
eru

eru

Postprzez Bartosz_MDF » 25 maja 2008, o 20:47 ·

Jakiś link?

Swoją drogą, modyfikacje w phpBB3 jako wtyczki, rozszerzyły by grono zwolenników. Modyfikowanie(czyt. doklejanie do kodu) męczy ^^, przynajmniej to moje odczucia.
http://www.consol-elite.com - zapraszam wszystkich posiadaczy PSX, PS2, PS3, PSP
Obrazek

Bartosz_MDF

Posty: 116Dołączył(a): 27 maja 2007, o 13:13Lokalizacja: Dirty South

Postprzez eru » 25 maja 2008, o 20:50 ·

Bartosz_MDF napisał(a):Jakiś link? ...
w pierwszym poście.
pozdrawiam
eru

eru