Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB 3.0

Twoja przeglądarka jest przestarzała i nie wspiera obecnych standardów WWW.
Zalecamy instalację najnowszej wersji jednej z przeglądarek, które poprawnie obsługują obecne standardy, np:

• Arora
  • Chrome
  • Firefox
  • Opera
  • Safari

Przemo - dlaczego nie?

Przemo - dlaczego nie?

Postprzez Bananikus » 3 lis 2007, o 23:49 ·

NIe trudno zauważyć że wielu użytkowników tego forum ma " uczulenie na bb by Przemo"... ale dlaczego? Co jest a tak złego w przemie, żeby tak po nim jeździć ( po jego modyfikacji ) ? Proszę was o konkretne argumenty! Bez wypowiedzi typu "bo przemo to syf".
Obrazek

Bananikus

Re: Przemo - dlaczego nie?

Postprzez RAFIO » 4 lis 2007, o 01:21 ·

Bananikus napisał(a):NIe trudno zauważyć że wielu użytkowników tego forum ma " uczulenie na bb by Przemo"... ale dlaczego? Co jest a tak złego w przemie, żeby tak po nim jeździć ( po jego modyfikacji ) ? Proszę was o konkretne argumenty! Bez wypowiedzi typu "bo przemo to syf".

-Bo potrafi przywalić gigantyczna ilosć zapytań
-Bo generuje duże obciążenie servera

Poszukaj na wht.pl, tam bylo o tym wiele dysput ;)

Kiedyś przyjżałem się dokłądniej przemo, i wiem już jak powstał ten skrypt. To była próba zmodowania phpbb2 tak, aby było identyczne do ip.b 2.0. I jest doskonałym przykłądem na to, że jednak nie można czegoś przerobić tak, aby było lepsze od innego orginału.
Obrazek

Cieszę się że uważasz, że znam odpowiedź na każde pytanie dotyczące phpbb3. Ale nie zawsze tak jest. Dlatego pisz na forum, a nie do mnie na pw, lub GG!

RAFIO

VeteranPosty: 822Dołączył(a): 15 gru 2006, o 23:57

Postprzez sibo » 4 lis 2007, o 01:40 ·

Ja dodam tyle ze miałem ponad rok forum na przemie, nie można powiedzieć że się jebało.
Mnie nie spodobało się 1500 plików i 1500 różnych gówien które tak naprawdę do niczego nie są potrzebne.
Forum w PHPBB3 zajmuje mi około 100MB co u przema było nie do osiągnięcia.
Patriae Fidelis

sibo

VeteranPosty: 344Dołączył(a): 21 mar 2007, o 20:31Lokalizacja: Poland, Poznań

Postprzez bubutm » 4 lis 2007, o 07:05 ·

Dodatkowym minusem może być to , że nie wszyscy providerzy chcą utrzymywać forum przema na serwerze z wyżej wymienionego powdu obciążania serwera (mówię tu o dużych forach)
Zapraszam na moje strony
http://www.wedkarze.info <- Miejsce każdego wędkarza

http://www.krotkofalowcy.info <- zapraszam na forum o tematyce krótkofalarskiej

bubutm

Postprzez DuroneK » 13 lis 2007, o 16:49 ·

4 lata mam juz forum na php by przemo i w sumie nie mam zadnych problemow :-)

dodatkowo mam tez 2 inne forum tez na by przemo i nikt sie nie skarzy na nic.

DuroneK

Postprzez LEW21 » 13 lis 2007, o 18:17 ·

Ważna uwaga: skrypt napisany przez przema nazywa się "phpBB by przemo" a nie "php by przemo". PHP (PHP Hypertext Preprocessor, dawniej Personal Home Page) bowiem jest to język skryptowy w którym napisano m.in. phpBB i nie powinien być mylony z samym skryptem. Jak już skracać nazwę, to lepiej napisać po prostu "przemo".
Potrzebujesz pomocy? Napisz na forum zamiast wysyłać komuś prywatną wiadomość lub pisać do kogoś przez jakiś komunikator.

LEW21

Papa SmerfPosty: 3196Dołączył(a): 18 cze 2006, o 12:17Lokalizacja: Warszawa

Postprzez ErykG » 15 lis 2007, o 18:14 ·

RAFIO napisał(a):
Bananikus napisał(a):NIe trudno zauważyć że wielu użytkowników tego forum ma " uczulenie na bb by Przemo"... ale dlaczego? Co jest a tak złego w przemie, żeby tak po nim jeździć ( po jego modyfikacji ) ? Proszę was o konkretne argumenty! Bez wypowiedzi typu "bo przemo to syf".

-Bo potrafi przywalić gigantyczna ilosć zapytań

Poszukaj na wht.pl, tam bylo o tym wiele dysput ;)

Kiedyś przyjżałem się dokłądniej przemo, i wiem już jak powstał ten skrypt. To była próba zmodowania phpbb2 tak, aby było identyczne do ip.b 2.0. I jest doskonałym przykłądem na to, że jednak nie można czegoś przerobić tak, aby było lepsze od innego orginału.

Zgadzam się z tobą, chciał być lepszy ale mu coś nie wyszło

Ps. zmień to "orginał" na "oryginał" :-P

ErykG

Posty: 129Dołączył(a): 13 lip 2007, o 16:18Lokalizacja: Poznań

Postprzez Dominik » 15 gru 2007, o 12:04 ·

LEW21 napisał(a):Ważna uwaga: skrypt napisany przez przema nazywa się "phpBB by przemo" a nie "php by przemo". PHP (PHP Hypertext Preprocessor, dawniej Personal Home Page) bowiem jest to język skryptowy w którym napisano m.in. phpBB i nie powinien być mylony z samym skryptem. Jak już skracać nazwę, to lepiej napisać po prostu "przemo".

A ja mam uwage do uwagi: To sie nazywa pełną nazwą: "phpBB modified by Przemo"

Dominik

Postprzez RAFIO » 15 gru 2007, o 20:25 ·

Dominik napisał(a):To sie nazywa pełną nazwą: "phpBB modified by Przemo"

Pełna nazwa to by było phpBulletin Board modified by Przemo ;)
Obrazek

Cieszę się że uważasz, że znam odpowiedź na każde pytanie dotyczące phpbb3. Ale nie zawsze tak jest. Dlatego pisz na forum, a nie do mnie na pw, lub GG!

RAFIO

VeteranPosty: 822Dołączył(a): 15 gru 2006, o 23:57

Postprzez arcy » 16 gru 2007, o 13:19 ·

RAFIO napisał(a):- Bo potrafi przywalić gigantyczna ilosć zapytań
- Bo generuje duże obciążenie servera

Z ilością zapytań to przesada. Zresztą to zalezy od tego co masz włączone i jaka funkcja aktualnie jest uruchomiona. Jak sobie do czystego phpBB dodasz mnóstwo modyfikacji i forum będzie wyglądać jak choinka upstrzona setką bombek i światełek to się nie dziw, że skrypt bę dzie generował dziesiątki zapytań. U mnie z kilkoma dodatkowymi modyfikacjami skrypt generuje ok. 10 zapytań. Dzięki modyfikacji AltSearch wyszukiwarka generuje 5 zapytań. Więc jak to jest gigantyczna ilość zapytań to ja jestem Śnieżynka...
A to zalezy chyba od ilości użytkowników, prawda? Jak masz na forum równoczesnie 300 osób, a postawione jest na zwykłym współdzielonym hostingu to nie ma cudów... Samo działanie skryptu zalezy od różnych czynników - weźcie pod uwagę, że zwykłe hostingi udostepniają serwery i na jedną maszynę wrzucają kilkunastu/kilkudziesięciu/kilkuset klientów. I teraz niech połowa z tych klientów ma jakikolwiek skrypt typu CMS lub forum. Jakoś się nie dziwię, że maszyny mają dość.
Naprawdę wiesz? To znaczy brałeś udział w jego tworzeniu, znasz koncepcję autora i ścieżkę rozwoju? To jak w szkole - "co autor miał na myśli"...
Dodatkowym minusem może być to , że nie wszyscy providerzy chcą utrzymywać forum przema na serwerze z wyżej wymienionego powdu obciążania serwera (mówię tu o dużych forach)
Patrz wyżej akapit o hostingu. Do tego, przynajmniej dla mnie, jest logiczne, że jak ktoś planuje forum uczynić popularnym i wiąże z nim jakąś przyszłość to jest świadom tego, że prędzej czy później będzie musiał zainwestować w serwer dedykowany. Jak ktoś traktuje forum jako pretekst aby się pochwalić w klasie przed kolegami, że jest "Adminem forum" i zna się na php, sql i całą resztą skrótów, a tak naprawdę nie wie nic no to sorry...
Forum, które prowadzę przez 3 lata siedziało sobie grzecznie na zwykłym hostingu i nie sprawiało problemów. Działało szybko i sprawnie. Teraz siedzi na dedyku, bo stało się popularne, więcej ludzi jest on-line, przestał także starczać transfer. I dla mnie to nie jest dziwne - spodziewałem się, że prędzej czy później będę musiał zainwestować w forum. Tyle tylko, że ja to traktuje poważnie, a nie jako zabawę na pół roku...
Zresztą nie ma miarodajnych testów wykonanych przez niezależną instytucję mierzącą, który skrypt jest lepszy pod względem generowanego obciążenia. Więc wszystkie nasze dywagacje są wyłącznie naszymi subiektywnymi opiniami.
Tak poza tym to skryptów jest cała masa - każdy niechaj wybierze co chce i używa czego potrzebuje. Jednym pasuje czyste phpBB2. Innym odpowiada by Przemo, jeszcze innym by Daro, multiBB. Teraz jest phpBB 3, a poza tym IPB, vB, a nawet jak ktoś nie ma bazy to skrypt oparty na plikach txt.
Takie gadanie po próznicy, że ten skrypt jest lepszy, a ten gorszy bez jakichkolwiek obiektywnych dowodów przypomina setki idiotycznych wojen w świecie informatytki - pewnie większość z Was nie pamięta o hasłach typu "Amigowca wal z gumowca"... Od lat sprzeczano się co jest lepsze - począwszy własnie od Amiga vs. Atari vs. Commodore, a skończywszy na współczenych FF vs. IE vs. Opera.
Tyle, że to nie ma najmniejszego sensu, bo zamiast kulturalnie dyskutować i wymieniać poglądy to kończy się to zachowaniem w stylu LEW21 i głupawymi hasłami "No i dobrze, żegnam trolla." Zajebiaszczo yntelygentnie...

Niech każdy używa co mu pasuje - ja na przykład phpBB by Przemo nie zamienie, a to z kilku powodów funkcjonalnych. Ale to moja opinia i nie mam zamiaru urządzać wypraw krzyżowych, żeby nawracać niewiernych, którzy by Przemo nie używają...
To tyle - serdecznie pozdrawiam i chętnie wypowiem się jeszcze w kulturalnej dyskusji :)

arcy